Yeni LPG Yakıt ve Yokuş Sorunu

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni aldığım 2001 model Opel Astra GL aracıma Atiker LPG kiti taktırdım. 43 lt simit tüp yaklaşık 35 litre alıyor ve usta 400 km üzerinde yol yapar dedi.

Şu anda son ışık yanmış durumda 140 km yol yaptım. Tahminime göre 200 220 km yol yapar bu değerler ne zaman düzelir ilk sorum bu.

2. sorum ise araç yokuşlarda biraz düşüyor ve durduğunda kalkması zor oluyor hatta çok zor oluyor. Yapılabilecek bir şey varmı?

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım taktırdığın yere git kontrol ettir yeniden gaz ayarı yapsınlar şehir içi 320 km biter simit şamanıralar tam net göstermez kırmızı erken yanar fakat 200km yapar tabi arac cok yakmıyorsa olmazsa şamandıranın üzerinde ölçüm saati var onuda deyiştirsinler

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar yeni aldığım 2001 model Opel Astra GL aracıma Atiker LPG kiti taktırdım. 43 lt simit tüp yaklaşık 35 litre alıyor ve usta 400 km üzerinde yol yapar dedi.

Şu anda son ışık yanmış durumda 140 km yol yaptım. Tahminime göre 200 220 km yol yapar bu değerler ne zaman düzelir ilk sorum bu.

2. sorum ise araç yokuşlarda biraz düşüyor ve durduğunda kalkması zor oluyor hatta çok zor oluyor. Yapılabilecek bir şey varmı?

Dostum aracı nasıl kullandığına bağlı şehir içi ağresif kullanımda 400km yapmaz gibi geliyor bana..
ben 32lt gaz ile 450km yaptım. fakat çok devirli kullandım arabayı. Ama izmir aydın otobanında 160 ile gittim 330km yaptı araba. Fakat ilk depolarda fazla yakar 3 depo sonra adam gibi rakamlara ulaşabilirsin. tek ışıklada 220 km cok zor. 100km fazla yapmaz gibi geliyor bana

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım taktırdığın yere git kontrol ettir yeniden gaz ayarı yapsınlar şehir içi 320 km biter simit şamanıralar tam net göstermez kırmızı erken yanar fakat 200km yapar tabi arac cok yakmıyorsa olmazsa şamandıranın üzerinde ölçüm saati var onuda deyiştirsinler

bu sabah çalıştırdığımda 3 ışık yandı 40 50 km sonra 1 ışık yandı simit tüplerde tam doğru göstermez diyorsanız tamam.. şuan zaten 200 km ye geldi hala tek ışık yanıyor.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz bir baktırın sorun var çünkü,ben şehir içi bazen sert kullandığım vectramda bile o değerlere imkanı yok düşmüyor, bendeki 47 lik depo 39-41 lt arası alıyor, karışık 180 krş yakıyor.

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum aracı nasıl kullandığına bağlı şehir içi ağresif kullanımda 400km yapmaz gibi geliyor bana..
ben 32lt gaz ile 450km yaptım. fakat çok devirli kullandım arabayı. Ama izmir aydın otobanında 160 ile gittim 330km yaptı araba. Fakat ilk depolarda fazla yakar 3 depo sonra adam gibi rakamlara ulaşabilirsin. tek ışıklada 220 km cok zor. 100km fazla yapmaz gibi geliyor bana

ben de çok devirli kullanırım fakat dün bir yokuşta mıcıra takıldım balatalar kokana, lastikler duman çıkarana kadar zorladım. sizin diğer yazılarınızı da okudum ilk 3 depodan sonra diyorsunuz ya ilk 3 depoyu fullemem mi gerekiyor yoksa bu motorun alışma süresimi acaba ?

2001 yeni kasa astra ile benzinde şehir içi 9 lt şehir dışı 5 lt yakan bu araçla şehir içi ve şehir dışı 35 lt lik tüple ne kadar yol alınabilir tahminen ?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
valla ben hep doldur boşalt yapıyorum yani hep fulluyorum bitesiye kadar almıyorum. dedigim gibi 40lt tank var fakat maksimum 33 lt alıyor tank. (silindir tank bu arada) birde arabayı calıştırır calıştırmaz göstergelere inanma rahat bi 10km gittikten sonra anya konya belli oluyor :)
Bende 1.4 Astra G Twinport araç var 32 lt ile devirli kullanımda 420 ~ 450 km gidiyorum genelde. Hadi diyelim sizde devirli kullanıyorsunuzdur. en kötü ihtimal 370 ~ 400 gitmesi lazım.

Son düzenleme:

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben hep doldur boşalt yapıyorum yani hep fulluyorum bitesiye kadar almıyorum. dedigim gibi 40lt tank var fakat maksimum 33 lt alıyor tank. (silindir tank bu arada) birde arabayı calıştırır calıştırmaz göstergelere inanma rahat bi 10km gittikten sonra anya konya belli oluyor :)
Bende 1.4 Astra G Twinport araç var 32 lt ile devirli kullanımda 420 ~ 450 km gidiyorum genelde. Hadi diyelim sizde devirli kullanıyorsunuzdur. en kötü ihtimal 370 ~ 400 gitmesi lazım.

niye ben senin kadar gidemiyorum :D bu arada nette biraz araştırdım bu lpg göstergeleri kimsenin hoşuna gitmiyor. Atikerin göstergesinde 5 tane yeşil ışık var sanırım bir de kırmızı ışık var onu daha göremedim her göstergede yaklaşık 50 - 60 km gidiyor sanırım ?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
niye ben senin kadar gidemiyorum :D bu arada nette biraz araştırdım bu lpg göstergeleri kimsenin hoşuna gitmiyor. Atikerin göstergesinde 5 tane yeşil ışık var sanırım bir de kırmızı ışık var onu daha göremedim her göstergede yaklaşık 50 - 60 km gidiyor sanırım ?

Kırımızı ışık artık LPG bitti dünyanın en pahalı yakıt sistemine geçtik demek oluyor :kop:
valla dediğim gibi en başlarda araç ablamda idi 300km felan yapmış dolu depo ile sonraki 3 depodan sonra oturmaya başladı.

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda prins kit takılı. bugüne kadar ş.içi yaptığı en fazla 350 km. yaklaşık 19-20 Kr arası yakıyor. LPG aldığım Shell istasyonunda 1,78 TL.