Astra f 1.4 rölanti sorunu.

Kerim Özerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 1994 model Opel Astra f 1.4 enjeksiyon lu aracımda anlam veremediğim bir sorun var.
Sabahları motor soğukken çok tek marşta çalışıyor ve rölanti gayet güzel lakin bir kaç km sonra motor daha ılık iken hararet yeni yeni yerinden oynarken kırmızı ışıkta bekliyorum ve 10 sn ye kadar sonra rölanti biraz düşüyor hafif gaz veriyorum 2000 devir altında gazı sabit tuttuğumda motor da biraz titreme oluyor ama 2000 devir üstünde gazı sabit tuttuğumda titreme olmuyor ve bu durum 30 sn ye kadar sürüp herşey normale dönüyor. İşin garip tarafı arabayla işten geliyorum 25 km lik yol ve 2 saat sonra tekrar çalıştırdığımda motor biraz tekliyor ve aynı 20-30 sn ye kadar sürüyor sanki bir silindir çalışmıyor gibi bir his veriyor. Benim anlamadığım motor soğukken sorun yok ama biraz ılık olunca yada tam ısınıp biraz ılıklaşı ca bu sorunun olması. Aracımda lpg yok benzinli. Sürekli gözlemliyorum ne yağ ne de su eksiltme yok. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Buji buji kablosu bobin şarj bunlara bir baktırın isterseniz

• Beğen
Tepkiler: Kerim Özerdem

Kerim Özerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam ustam. Aracı alalı bir yıl oldu hemen hemn 7000 km yol yaptım sadece yap ve filitre bakımı yaptırdı m bir ay kadar önce benden önceki sahibi bujileri falan değiştir dimi bilmiyorum ama kafamı kurcalayan motor tam sıcakken yada tam soğukken sorun yok ama ılık olunca kısa süreli 2000 devir altında gaz versem de rölanti de bıraksamda tekleme sayılmaz ama sarsıntı var sanki bir göz çalışmıyor gibi bazen bu durumu garajda kontrol ediyorum hafif çiğ benzin kokusu alıyorum acaba enjektör yada map sensöründe bi sıkıntı olabilir mi sence ? Teşekkürler...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yakıt düzeltmeye bakmak lazım üstad

Kerim Özerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam değerli bilgilerin ve ilgi alakan için çok teşekkür ederim. Yanlış anlama 1994 model araçta bu parçadan varmı varsa bunun kontrolü nereden nasıl yapılır. Sorunu iyice anlamak için aranayı çalıştırdım geçen akşam gene rölanti aynı teklemeli idi bekledim gaz vermeden kendi kendine geçti 30 snye kadar sonra hemen stop edip tekrar çalıştırdığımda bu sefer kısa sürdü geçti tekrar stop edip çalıştırdım olmadı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustam değerli bilgilerin ve ilgi alakan için çok teşekkür ederim. Yanlış anlama 1994 model araçta bu parçadan varmı varsa bunun kontrolü nereden nasıl yapılır. Sorunu iyice anlamak için aranayı çalıştırdım geçen akşam gene rölanti aynı teklemeli idi bekledim gaz vermeden kendi kendine geçti 30 snye kadar sonra hemen stop edip tekrar çalıştırdığımda bu sefer kısa sürdü geçti tekrar stop edip çalıştırdım olmadı.
Olurmu üstad ne yanlışı sen bizim kusurumuza bakma Obd söketi varsa bakılabilir yada saatle yada iyi bir usta araç hava alıyormu düzgün benzin veriyormu göz atar ona göre kararlaştırır üstadım şarj düzgün basıyormu bunlara hep bakılmalı bence iyi bir opel ustası göster

Kerim Özerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim ustam... bugün iş yerinde motordan anlayan bir abiye sordum o da kontrol etti bujileri değiştirmemi söyledi.Arabayı çslıştırıp hemen stop ediyorum tekrar çalıştırdığımda biraz çevirip alıyor ve hafif bir patlama sesi geliyor belli belirsiz. Bayramdan sonra bujiler kablolar vs genel bir bakım yaptırayım diyorum.biraz soruları çoğalttım gibi ama ustanın yanında birazda olsa bilgi sahibi olarak gideyim düşünce sindeyim. Tekrar teşekkür ederim ustam....

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Rölantide gaza baş biraz üst devirlere çık bırak gazi bak bakalım patlatma sesi geliyormu geliyor sa bujiden başlarsın