Yeni LPG Yakıt ve Yokuş Sorunu

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni aldığım 2001 model Opel Astra GL aracıma Atiker LPG kiti taktırdım. 43 lt simit tüp yaklaşık 35 litre alıyor ve usta 400 km üzerinde yol yapar dedi.

Şu anda son ışık yanmış durumda 140 km yol yaptım. Tahminime göre 200 220 km yol yapar bu değerler ne zaman düzelir ilk sorum bu.

2. sorum ise araç yokuşlarda biraz düşüyor ve durduğunda kalkması zor oluyor hatta çok zor oluyor. Yapılabilecek bir şey varmı?

yeni taktırdı iseniz bence ilk degerlere aldırmayın. bende takalı 3 hafta oldu şuan 25 kurus ortalama. 1.99 tl /lt den. ama montaj yapan usta biraz sistem çalışsın aracı kullan 20 gun sonra gel tekrar ayar yapalım dedi. sonrasında max 20 kurus olur diye umuyorum. bir kere fulledim. onun dışında 30-40 atıyorum arada.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet devirli dediğim sakin. Zaten illaki biri ile kapışacaksam bunu 1.4 motorla olmayacağını iyi biliyorum. Zaten böyle girişimlerim hiç olmadı fakat kırmızıda bazen apaciler denk geliyor yükleniyorum gaza, veriyorum gazı kırmızıda fırlıyorlar ben aheste aheste yoluma devam ediyorum :) en azında benim için yolu açmaları hoşuma gidiyor :D
Aracı ölçüm cihazına 3 defa soktuk. Herhangi bir problem çıkmadı. Tam aksine montajı yapan arkadaş çok iyi oranlar dedi.

Kısaca gaza ne kadar basarsan o kadar yakar dostum araç.
Param çok diyorsan basarsın gaza

valla ne söyleyeyim dizel araçtan bile az yakıyormuş helal olsun. peki bu 32 lt e 420 km ölçümünde ne kadarlık benzin harcıyorsunuz?

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet devirli dediğim sakin. Zaten illaki biri ile kapışacaksam bunu 1.4 motorla olmayacağını iyi biliyorum. Zaten böyle girişimlerim hiç olmadı fakat kırmızıda bazen apaciler denk geliyor yükleniyorum gaza, veriyorum gazı kırmızıda fırlıyorlar ben aheste aheste yoluma devam ediyorum :) en azında benim için yolu açmaları hoşuma gidiyor :D
Aracı ölçüm cihazına 3 defa soktuk. Herhangi bir problem çıkmadı. Tam aksine montajı yapan arkadaş çok iyi oranlar dedi.

Kısaca gaza ne kadar basarsan o kadar yakar dostum araç.
Param çok diyorsan basarsın gaza

onu bilmeyen yok hoca zaten gaz bu basınca yakacak tabi :) peki full şehiriçi ve full şehirdışı değerlerin ne ?

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
onu bilmeyen yok hoca zaten gaz bu basınca yakacak tabi :) peki full şehiriçi ve full şehirdışı değerlerin ne ?

Dostum işimden dolayi hep şehir içinde veya hep şehir dışında araç kullanamıyorum. ama gecenlerde az bir miktar LPG almıştım şehir için 7.4lt yaktı.
şehir dışını hiç ölcemedim.
Yarınki rotasyonum ;
Gidiş AYDIN - Ortaklar - Söke (burun köy) - Kuşadası.
Dönüş Kuşadası - İncirlova - Aydın.
Her 40 km bir duracağım.

Şuan sitedemizde Setupxxx adlı arkadaş verdim araçı Cruse Control (Hız sabitleyici) takıyorlar hız sabitleyici ile yakıt tüketimim daha da düşecektir diye tahmin ediyorum.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Dostum işimden dolayi hep şehir içinde veya hep şehir dışında araç kullanamıyorum. ama gecenlerde az bir miktar LPG almıştım şehir için 7.4lt yaktı.
şehir dışını hiç ölcemedim.
Yarınki rotasyonum ;
Gidiş AYDIN - Ortaklar - Söke (burun köy) - Kuşadası.
Dönüş Kuşadası - İncirlova - Aydın.
Her 40 km bir duracağım.

Şuan sitedemizde Setupxxx adlı arkadaş verdim araçı Cruse Control (Hız sabitleyici) takıyorlar hız sabitleyici ile yakıt tüketimim daha da düşecektir diye tahmin ediyorum.
hocam senin meslek ne acaba?
bu kadar gezdiren nedir merak ettim valla :)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ziraat Mühendisi Bitki Korumacı. Mühendislik Danışmanlık Gıda Kontrolörü ve Haşere İlaçlama Hizmeti ek olarakta Gönüllü Gıda Denetimcisiyim :)
Yani En basitinden Aydın ve Çevre illerinde Gıda danışmalığı ve İlaçlama yapıyorum. Genelde Pastaneler, Ekmek Fırınları Pideciler Lokantalar :) Hiç bir arkadaşım bana sormadan ekmek almaz :)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Ziraat Mühendisi Bitki Korumacı. Mühendislik Danışmanlık Gıda Kontrolörü ve Haşere İlaçlama Hizmeti ek olarakta Gönüllü Gıda Denetimcisiyim :)
Yani En basitinden Aydın ve Çevre illerinde Gıda danışmalığı ve İlaçlama yapıyorum. Genelde Pastaneler, Ekmek Fırınları Pideciler Lokantalar :) Hiç bir arkadaşım bana sormadan ekmek almaz :)
güzelmiş. ;) allah bol kazanç, bol iş versin de siz de bol bol gezin.. :)