Yakıt havalandırma valfi Sesi

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş
Ynt: !!!Her araçta aynı problem var. yapacak birşey yok!!!

ses olayını bende duyuyorum ama araçlarımız henüz çok yeni benimde 10 gün falan oldu biraz geçsin diye bekliyorum motor parçaları tam uyumlu çalışır hale gelsin ozaman da bu ses aynı şekilde devam ederse servise gidicem ama bi umut işte belki kaybolur o ses diye bekliyorum.. çok büyük rahatsızlık yapmıyor ama neden olsunki böyle bir ses.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Beysan Abi,

Kaputu açıp da sizinle dinlediğimiz sesi kastediyorsa arkadaş dediğiniz gibi motoru dışarıdan dinlerken bu ses geliyor ve normal bir ses. Ama ben bu sesi aracın içerisinde açıkçası duymuyorum.

Ses konusu tabi biraz göreceli. Ben duymuyorum diyorum, bir başkası duyuyorum diyor. O nedenle farklı araçlarda dinlemek ve test etmekte fayda var.

Ses konusunda ben de oldukça takıntılıyımdır ama beni sürekli rahatsız eden bir ses mevcut değil. Sn. Exelans başka parça ile bu sesi giderdiyse eğer demek ki parçasında bir sorun vardı yeni parça ile sorun ortadan kalktı. Ben de sesten rahatsız olmuyorum; parçamda bir sıkıntı yok demek ki.

Eğer rahatsız ediyorsa siz de garanti kapsamında değişim talep edin derim.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses benim tecrübelerime göre tüm 1.4 lerde var.En azından bende, sn.drwaverunner'da, sn.exelans da mevcut.Hatta gezimize katılan masterteck arkadaş, o parçayı devre dışına alınca ses tümüyle kesilmişti.Zaten sesin nereden geldiği, motor kabinine bakınca dahi, net şekilde belli oluyor.İşin tek ilginç yanı şudur ki; yalnızca exelans arkadaşımız yaptırttığı operasyonla, sesi kesmeyi başardı bugüne dek..Bariz bir dizel araba çalışması sesi gibi..

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizin son mesajınızı görmeden yazmışım bir üstteki mesajımı :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.Drwaverunner,

Değerli opeldaşım, şu su meselesi bir daha tekerrür etmedi değil mi? Bizim aracımızı da su basmadan, bize yapmamızı önerebileceğiniz bir husus var mı? Şurayı şurayı kontrol edin, şurasını sürekli temiz tutmak lazım filan tarzında :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

alahan1963 link' Alıntı:
Sizin son mesajınızı görmeden yazmışım bir üstteki mesajımı :)

Sorun değil. Motor çalışma sırasında duyulan çır çır sesi her araçta mevcuttur. Fakat kaput açıkken çok net duyuluyor. Kaputu kapatırsanız ya da aracın içinde iken benim aracımda bu ses duyulmuyor.

Bu arada haftasonu 97km'de bir dizel araç ile seyahat etme imkanı buldum serviste bir test sürüşü yaptık, motor ısındıktan sonra oldukça sessiz ve hiç de hantal bir motor değil. Bunu da belirtmek istedim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

alahan1963 link' Alıntı:
Sn.Drwaverunner,

Değerli opeldaşım, şu su meselesi bir daha tekerrür etmedi değil mi? Bizim aracımızı da su basmadan, bize yapmamızı önerebileceğiniz bir husus var mı? şurayı şurayı kontrol edin, şurasını sürekli temiz tutmak lazım filan tarzında :)

Etmedi Sn. Alahan1963. Gayet sağlıklı  bir şekilde kullanıyorum, yağmurda da bıraktım hiçbir sıkıntı yaşamadım. ֖n yolcu torpidosunun altına elinizi uzatırsanız eğer hava giriş kanalının ağızını hissedebilirsiniz. Ağızda olacak bir ıslaklık su giderlerinin tıkanması anlamına gelir. O bölge kuru ise hiçbir sıkıntı yoktur. Havalandırmanın çevresinde elinizi gezdirirseniz keçeyi de hissedersiniz. Keçede de olabilecek ıslaklık o bölgeden suyun girdiği anlamına gelir.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Başlık atan arkadaş da iddalı bir başlık yazmış. Her araçta problem var yapacak bişey yok diye. Bu problem mi değil mi önce bunun teşhisini doğru koymak lazım.

Opel bu kadar da her aracı problemli üretecek kadar da sorumsuz değil. 1998 model 2.0 Vectra B kasa aracımda da kaputu açınca motorun rölantide çalışma sesi bu şekilde idi ve gene aracın içinde iken bu ses duyulmuyordu. Bu motorun normal bir çalışma sesi.

Havalandırma valfinin değişmesine rağmen motorun bu çalışma sesinde değişiklik olacağını düşünmüyorum.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu tarz başlıklarla ilgili benim şahsi fikrimde genelleme yapan ve tüm araçları kötüleyen yada hepsi arızalıdır, bu araç alınmaz v.b. tarzı bir sonuca varan başlıklara bence gerek olmadığı yazıldıysada değiştirilmesi yönünde saygılar..

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanıt için teşekkürler Sn.Drwaverunner. Anladığım kadarıyla "suyun girme koşulları OLUŞURKEN" yapabileceğimiz birşey yok. Suyun girme emareleri belirdiğinde uyanık olmak ve sürekli kontrol ediyor olmak mı gerekecek bu durumda?

Sevgi ve saygılarımla..