Corsa e yakıt depo havalandırma valfi

kadiryazıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler
2015 otomatik corsa e sahibiyim
24.06.17 tarihinde aracımın garantisi dolmadan ses yaptığı için yakıt deposu havalandırma valfini yetkili serviste değiştim
İki ay kadar sonra tekrar ses çıkarmaya başladı
Servis garantiden ücretsiz değiştiği için aracında garanti süresi dolduğu için artık ücretli değişeceğimi söylüyor
İki ayda bir değişecek miyim ben bu parçayı elektronik aksam olduğu için garanti veremiyoruz diyor. Çok saçma.
160 lira parça 140 lira da işçilik istiyor
İlk arızada 3000 devirde gazdan kesip rolantiye bırakınca özellikle rampa aşağıya bir vızıltı sesi geliyordu
Parçayı değiştikten sonra kesildi. Şimdi de 1100-1200 devirleri arasında
Gaz verirken aynı ses tekrar ediyor. Motora bir zararı olmadığı Yakıtı artırdığını söylüyorlar. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Saygılar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler
2015 otomatik corsa e sahibiyim
24.06.17 tarihinde aracımın garantisi dolmadan ses yaptığı için yakıt deposu havalandırma valfini yetkili serviste değiştim
İki ay kadar sonra tekrar ses çıkarmaya başladı
Servis garantiden ücretsiz değiştiği için aracında garanti süresi dolduğu için artık ücretli değişeceğimi söylüyor
İki ayda bir değişecek miyim ben bu parçayı elektronik aksam olduğu için garanti veremiyoruz diyor. Çok saçma.
160 lira parça 140 lira da işçilik istiyor
İlk arızada 3000 devirde gazdan kesip rolantiye bırakınca özellikle rampa aşağıya bir vızıltı sesi geliyordu
Parçayı değiştikten sonra kesildi. Şimdi de 1100-1200 devirleri arasında
Gaz verirken aynı ses tekrar ediyor. Motora bir zararı olmadığı Yakıtı artırdığını söylüyorlar. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Saygılar.

parçanın değişimi çok basit bir soket ve iki ucuna giren hortumdan ibaret olmalı.
parça sadece ses çıkarıp işlevini yerine getiriyorsa sorun etmeyin. çıkardığı ses kendi çalışma sesi değilde biyerlere deyip zırıltıysa çözülebilir kolayca.
parçanın çalışma mantığı hızlı hızlı aç kapa yapmak başka birşey değil. açık kaldığında yada kapalı kaldığında arıza lambası yakar genelde.
yakıta bir etkisi olmaz eğerki arıza lambanız yanmıyorsa

kadiryazıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yanmıyor
Yakıta etkisi olduğunu da düşünmüyorum
Dün 300 km kadar yol yaptım depoyu tekrar fulledim
6.6 lt yaktı rampa ve virajlı yollarda geldim normal bence
Sadece ses yapıyor ustama da gösterdim motora bir zararı olmadığını söyledi
Sadece özellikle şehir içinde sesi rahatsız ediyor
Çok çıkmıyor yolcular farkında bile değil ama beni huzursuz ediyor
Teşekkür ederim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yanmıyor
Yakıta etkisi olduğunu da düşünmüyorum
Dün 300 km kadar yol yaptım depoyu tekrar fulledim
6.6 lt yaktı rampa ve virajlı yollarda geldim normal bence
Sadece ses yapıyor ustama da gösterdim motora bir zararı olmadığını söyledi
Sadece özellikle şehir içinde sesi rahatsız ediyor
Çok çıkmıyor yolcular farkında bile değil ama beni huzursuz ediyor
Teşekkür ederim

rica ederim. çalışsın bozulmasında ses yapsın boşverin. geçmiş yıllarda sesi engellemek için yalıtım malzemesiyle üzerini kapatanlar vardı.
benim aracımdaki bozuldu ve arıza kaydıda vermedi tesadüfen farkettim.akla karayı seçtirdi bana 10 gün boyunca :)
açık kalırsa araç fakir yakıt arızası veriyor... bunuda buraya yazayım birine lazım olur belki :)

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D kasa corsa larda da var bu sorun. Araba tin tin tin tin tin tin tin diye ritmik olarak ses ediyor. Sesin ritmi de sabit gaza basmayla azalma ya da artma olmuyor. Bu sorunu yeni kasada da halletmisler demek ki