Astra j viyk viyk sesi klima sorunu

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam teşekkür ederim bilgi için yalnız benim araç 1.4 turbo sizin gönderdiğiniz ise 1.6 benzinli motor kapağı sormak istediğim şu 1.6 da diyafram kapakla tek parça halinde gömülü geliyor lakin 1.4 ün üst kapağına baktığımda diyaframı göremedim

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Astra-J-A14NET-Turbo-Kulbutor-Kapagi-GM,PR-10848.html

diyafram ayrı mı satılıyor 1.4 turbo nun motorunda ki ayrıca sizce benim sorunum motor kapağından mıdır yoksa diyaframdan mıdır ? Bunu nasıl anlıyabilirim ?

Ayrıca diyafram ya da külbutor üst kapağı arızası performansa etki eder mi ?

ben turboyu görünce kendi aracımdaki motora gitti aklım. 1.6 turbo kapağı 1.6 düzlerle aynıydı.
1.4 de durum nasıldır bilmiyorum açıkçası. diyafram değişimi 1.6 larda tavsiye edilmiyordu sanayide duyduğum kadarıyla komple kapağı değiştiriyorlardı.

diyafram patlaksa ses yapar ve ayrıca motorun ölçümlediğinden fazla hava almasına sebep olur diye biliyorum. fazla hava olması gerekn hava yakıt karışımını bozar.
bozulan karışımı beyin belli bir miktara kadar telafi ediyor fakat tech 2 cihazıyla kontrol ettirmek lazım.
rolantide
LTFT
STFT
vacuum
maf
bu değerlere bakılıp fazla hava alıp almadığı anlaşılabilir.

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben turboyu görünce kendi aracımdaki motora gitti aklım. 1.6 turbo kapağı 1.6 düzlerle aynıydı.
1.4 de durum nasıldır bilmiyorum açıkçası. diyafram değişimi 1.6 larda tavsiye edilmiyordu sanayide duyduğum kadarıyla komple kapağı değiştiriyorlardı.

diyafram patlaksa ses yapar ve ayrıca motorun ölçümlediğinden fazla hava almasına sebep olur diye biliyorum. fazla hava olması gerekn hava yakıt karışımını bozar.
bozulan karışımı beyin belli bir miktara kadar telafi ediyor fakat tech 2 cihazıyla kontrol ettirmek lazım.
rolantide
LTFT
STFT
vacuum
maf
bu değerlere bakılıp fazla hava alıp almadığı anlaşılabilir.

hocam youtube da üstteki video ya cevabıma birisi yorum yapmış

"bes 1
2 saat önce
Bu sesin sebebi krank ön keçesi. Facebook ta astra j team grubunda da konu paylaşıldı. Krank ön keçesinin eskimesi sonucu yapıyor bunu. parça 50 tl. 100 tl gibi bir paraya halledilebilir. Bu sorun 1.4 t lerin çoğunda var. kayıştır gergi rulmanıdır üst kapak vs. başka bir şeyi değiştirmeyin. Bir çok arkadaş bunu tecrübe etmiş. iyi günler"

kısacası ön krank keçesinden 50-100 tl lik bi sorun diyor arkadaş sizce krank keçesinden olma ihtmali nedir ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam youtube da üstteki video ya cevabıma birisi yorum yapmış

"bes 1
2 saat önce
Bu sesin sebebi krank ön keçesi. Facebook ta astra j team grubunda da konu paylaşıldı. Krank ön keçesinin eskimesi sonucu yapıyor bunu. parça 50 tl. 100 tl gibi bir paraya halledilebilir. Bu sorun 1.4 t lerin çoğunda var. kayıştır gergi rulmanıdır üst kapak vs. başka bir şeyi değiştirmeyin. Bir çok arkadaş bunu tecrübe etmiş. iyi günler"

kısacası ön krank keçesinden 50-100 tl lik bi sorun diyor arkadaş sizce krank keçesinden olma ihtmali nedir ?

krank ön keçesi veya herhangibir diğer keçe,conta birisi hava almasına sebep oluyorsa ses yapabilir evet çünkü bu motorlar yağ doldurduğumuz kapağın oringi eskiyip hava alsa bile sorun çıkarıyor. kapalı devre çalışan bir motor denebilir.
bir kaç özel servise daha danışın derim emin olana kadar yada bilene denk gelene kadar.
yurtdışında ruslar genelde diyaframın patladığını ve komple kapak değişimini paylaşmışlar genelde. ve diyafram malesef değişmiyor tek başına.
fakir karışım hatası veriyormu arıza kodu olarak?

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank ön keçesi veya herhangibir diğer keçe,conta birisi hava almasına sebep oluyorsa ses yapabilir evet çünkü bu motorlar yağ doldurduğumuz kapağın oringi eskiyip hava alsa bile sorun çıkarıyor. kapalı devre çalışan bir motor denebilir.
bir kaç özel servise daha danışın derim emin olana kadar yada bilene denk gelene kadar.
yurtdışında ruslar genelde diyaframın patladığını ve komple kapak değişimini paylaşmışlar genelde. ve diyafram malesef değişmiyor tek başına.
fakir karışım hatası veriyormu arıza kodu olarak?

Hocam tekrar tekrar tesekkur ederim hepsine baktircam enteresan bi sekilde aracim makineye baglanmadi hic 5 serviste de baglanmadi bmw ile girdigimde servisler direk makineye bagliyor ama opelde rica etmem gerekiyor galiba makineye baglaninca tekrar bilgi vericem tesekkur ederim cok yardiminiz dokundu fikir alisverisi acisindan

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hazır foruma girim bu konuyu hortlatim arkadaşlar ben bu sorunu çözeli çok oldu youtube da almanya da nazice konuşan bir kaç kişinin aynı sorunu yaşadığını gördüm müthiş almanca bilgim ile sorunun krank yağ keçesi olduğunu çözdüm maliyeti 50 TL hallettik geçti 1 yıldır sorunsuz.

Neredeyse zamanında bunun yüzünden diyaframı değiştiriyorduk kurtulduk şükür :)