Vectra b kalorifer sorunu

esmrah1906

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba
opel ailesine yeni katıldım.
Yeni aldığım 1998 model cd aracımın kaloriferini açtığımda herhangi bir çalışma belirtisi olmuyor dereceler ile oynuyorum değişiklik yok yola çıktıktan baya bir süre sonra kafasına göre çalışmaya başlıyor. Sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum acaba ayarları ile iilgilimi bir yanlışlık yapıyorum bilmiyorum.
Teşekkürler.

esmrah1906

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çalışmıyor derken hiç üflemiyormu yoksa sıcakmı üflemiyor

hiç tık yok derecesini yükseltiyorum acaba çalışıyormu diye herhangi bir değişiklik olmuyo ama dediğim gibi kafası estiğindemi artık nasıl oluyosa birden saç kurutma makinası gibi ses çıkartıp çalışıyor ama çalışana kadar donuyorum :) arabayı yeni aldım özelliklerini bilmiyorum ayarımı var acaba diye düşünüyorum yada arızalımı yardım edin lütfen :(

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç tık yok derecesini yükseltiyorum acaba çalışıyormu diye herhangi bir değişiklik olmuyo ama dediğim gibi kafası estiğindemi artık nasıl oluyosa birden saç kurutma makinası gibi ses çıkartıp çalışıyor ama çalışana kadar donuyorum :) arabayı yeni aldım özelliklerini bilmiyorum ayarımı var acaba diye düşünüyorum yada arızalımı yardım edin lütfen :(

sıcaklık derecesini 'HI' yada 'LO' konumuna alın bi deneyin yinemi aynısını yapıyor eger hala aynıysa bi sorun olabilir servis yada oto elektrikci bakacak ama her sanayiciyede oynatmayın

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rahim bey

benimde sorunum klimam sadece 4 üflüyor .1 de 2de 3 de üflemiyor 4 de çok gürültülü çalışıyor saç kurutma makinası gibi uzun süre çalışınca arabanın altından su damlatıyor

otoelektrikçinin bir tanesi klima rezistantının değişmesi gerektiğini orjinalinin 600 tl olabileceğini bir diğeri ise gaz eklenmesi artı klima anahtarının değişmesi gerektiğini bir diğeri ise kompresörün değişmesi gerektiğini söyledi.bir diğer elektrikçi klima boruların tamir edilmesi gerektiğini ve gaz eklenmesi gerektiğini söyledi.

sürekli otoelektrikçi geziyorum adam gibi teşhis koyan yok.her kafadan bir ses çıkıyor

problem ne olabilir ne yapmalıyım ?

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rahim bey

benimde sorunum klimam sadece 4 üflüyor .1 de 2de 3 de üflemiyor 4 de çok gürültülü çalışıyor saç kurutma makinası gibi uzun süre çalışınca arabanın altından su damlatıyor

otoelektrikçinin bir tanesi klima rezistantının değişmesi gerektiğini orjinalinin 600 tl olabileceğini bir diğeri ise gaz eklenmesi artı klima anahtarının değişmesi gerektiğini bir diğeri ise kompresörün değişmesi gerektiğini söyledi.bir diğer elektrikçi klima boruların tamir edilmesi gerektiğini ve gaz eklenmesi gerektiğini söyledi.

sürekli otoelektrikçi geziyorum adam gibi teşhis koyan yok.her kafadan bir ses çıkıyor

problem ne olabilir ne yapmalıyım ?

çok enteresan valla :)

anladığım kadarıyla analog klima var
düğme bozulmuş olamazmı benim amcaoğlununki sorun düğmede çıktı çünkü

suyu nereye arabanın içerisinemi kaçırıyor yoksa dışarıyamı hepsi olabilir borular çürümüş olabilir kırık olabilir baglantı yerlerinde sorun olabilir

klima gaz kaçırıyormu sürekli peki

Faydalieyyup

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel vectra kalorifer ısıtmıyor

Merhaba arkadaşlar 97 vecyra cd öpelim var .klima yazın süper soğuk. Fakat kış geldi 27 dereceye yükseltiyorum soğuk üflüyor petek değişti musluk değişti ama düzelmedi acil yardımlarınızı bekliyorum .saygılar

Mustafaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Faydalieyyup kaloiferde sıcaklı seviyesini en üste getir. açtıktan sonra ''Eco'' var ona bas öyle çalıştır. normal açarsan klima devreye girer. Motor suyu seviyesine baktır birde.