Vectra b gaz kesme sorunu

mhmttstn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR İYİ FORUMLAR

ARACIM 99 MODEL VECTRA 2.0 CD - BENZİN&LPG

Aracı ilk çalıştırmada, çalışır çalışmaz stop ediyor, stop etmesin diye gaz verince de boğulur gibi olup motor titremeye başlıyor ve yine stop ediyor. Birkaç deneme sonucu çalışıyor normal rolantiye oturuyor.
Yola çıktıktan sonra kendiliğinden teklemeye başlıyor ve teklerken devir saati 4000-5000 e kadar çıkıp iniyor tekleme esnasında sağa çekip boşta gaz verdiğimdeyse 1 sn kadar gaz yemiyor sonra birden yine 4-5 bine kadar devri yükseliyor gazı da titreyerek alıyor zaten. Bir de bu durumdayken stop edip çalıştırdığımda sanki hiç birşey yokmuş gibi düzeliyor ama kafasına esince yine tekrarlıyor yolda. Motor iyice ısınınca sorun kalmıyor ama ısınması da bayağı zaman alıyor.
Sanayide birkaç kişiye bahsettim ama gidene kadar ısındığından mı bilmem sorun kalmıyor arabada o yüzden anlattığım kadarıyla gaz kelebeği diyen oldu tüpçüye baktır diyen var bujilerden kaynaklı diyen var ama geneli uğraşmak istemiyor gibiler. Deneyerek de bulmalarını istemiyorum çünkü arabayı aldım alalı haddinden fazla sıkıntı çıkardı.
Videosunu da çektim becerebilirsem atıyorum. umarım vardır bir yorum yapabilecek birileri
Alakası var mı bilmiyorm ama gösterge ışıkları ve farlar da titriyor sürekli
https://www.youtube.com/watch?v=GK91Ko9KpMw

Mustafaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Eksantrik devir sensörünü değiştir sorun kalmaz. İyi Günler.