Üst kapak contası, acil!!!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kapakta eğrilik olup olmadığını göz görmez maalesef. Rektifiyeciye sokmakta fayda var. Ama bence kaçağın sebebini netleyin. Direk conta demişsiniz. Genleşme kapı, kapağını, kalorifer musluğunu, radyatör, varsa lpg tesisatı ve beynini, su tesisatını kontrol edin.

En son seçenek üst kapak, daha öncesinde bunlara bakılmalı. Boşa masraf etmeyin. Genleşme kabı çatlak olabilir, dediğiniz kadar az eksilmede. Isınmadan anlayamazsınız, uzun yoldan sonra kaputu açıp gözlemleyin, elleyin.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapakta eğrilik olup olmadığını göz görmez maalesef. Rektifiyeciye sokmakta fayda var. Ama bence kaçağın sebebini netleyin. Direk conta demişsiniz. Genleşme kapı, kapağını, kalorifer musluğunu, radyatör, varsa lpg tesisatı ve beynini, su tesisatını kontrol edin.

En son seçenek üst kapak, daha öncesinde bunlara bakılmalı. Boşa masraf etmeyin. Genleşme kabı çatlak olabilir, dediğiniz kadar az eksilmede. Isınmadan anlayamazsınız, uzun yoldan sonra kaputu açıp gözlemleyin, elleyin.
Radyatörü kışın değiştirmiştim, kalorifer musluğu ve genleşme kabının kapağı da değişti. Aslında saydığınız tüm yolları denedik diyebilirim, büyük ihtimal sorun contada, açıp baktık 2. gözdeki bujinin durumu diğerlerine göre çok çok kötü, ayrıca araba sabhları ilk çalıştırmada patırdama yapıyor tekleme gibi.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Opelim net sayesinde 100 TL miz cebimizde kaldı.
Bugün ustayla anlaştık kapak rektefiyeciye gidecek, 100 TL conta takımı (sübap lastikleri dahil) + 85 TL yağ ve filtre + 325 TL işçilik ve kapakçı.
Kavga dövüş 500 TL ye anlaştık, araba şu anda sanayide yarın akşama alacağız hayırlısıyla.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Opelim net sayesinde 100 TL miz cebimizde kaldı.
Bugün ustayla anlaştık kapak rektefiyeciye gidecek, 100 TL conta takımı (sübap lastikleri dahil) + 85 TL yağ ve filtre + 325 TL işçilik ve kapakçı.
Kavga dövüş 500 TL ye anlaştık, araba şu anda sanayide yarın akşama alacağız hayırlısıyla.

Geçmiş olsun...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 lira 100 liradır. ancak 85 liraya yağ + filtre demişsiniz. hangi yağ ve hangi filtre. orjinal filtre en az 15 lira olsa 70 liraya 4 lt hangi yağı kullanıyorsunuz? normal bir kullacı olarak castrol veya mobil1'den başka yağ kullanmazdım ben. belki birde total.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun taşlama dediğim gibi yok.
şimdi 500tl uygun gibi çünkü sonuçta rektefe yapılıyor,geçmiş olsun

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun taşlama dediğim gibi yok.
şimdi 500tl uygun gibi çünkü sonuçta rektefe yapılıyor,geçmiş olsun

biz burda selim abiyle yaptık bu işi 80 lira ust takım contası 150 de kapak taşlama falan verdim başka yok selim abi ve diğer arkadaşlar fandakiler yani hep beraber motor topladık :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Motor yapılsın ama ben genleşme kabından şüpheliyim :) Bakalım yeni her zaman iyidir.