>>:: Tepe Aydinlatma Lambasini Ledli Yapma ( Resimli Anlatim )

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
NOT: Bu aydınlatmayı yaptıgımda LED paneller ve şeritler yaygın değildi.
Artık LED panel veya şerit ledler ile daha kolayca yapabilirsiniz.

Slm Bilen arkadaşlar bilir daha önce Miğrostan altaki ışıldaklardan almıştım sis lambası içine koymak ve tavan lambasını ledli yapmk için.

Tavan lambasını yaptım Başka bi konu içerisinde bi arkadaşımıza anlattım ama yapmak isteyenler için konuyu ayrı başlık olarak ta açıyorum.

İllaki altaki ışıldaktan almanıza gerek yok ledleri elektronikçilerden de alabilirsiniz. Ben sadece fiyat olarak daha uygun geldiği ve ledlerin panel olarak hazır oludğu için tercih ettim

img4625ja6.jpg

img4620wr0.jpg

Ledler içinde panel halinde hazır zaten kolayca söküp panel kalinde yerleştrilebilir.

Evet yaptım resimlerini de çektim anlatyorum. Isıldaği açınca altaki paneli görüyorsunz.
( Yok led aldıysanız plaketten böyle bir panel yapacaksınız.)

img4838tp4.jpg

buda panel tek yanarken.

img4840kh8.jpg

BU tavan lamban eski hali.

img4842hd8.jpg

Gördüğünüz gibi ledin board genişliği tavan lambasının ortasındaki boşlukla aynı.

img4843ny5.jpg

Buda içten görünüm..

img4844wf3.jpg

LED lerin baglı olduğu Board ı ortadaki lambanın altındaki boşluğa yerleştriyorsunz.
Zaten onun için yapılmış gibi. tam oturuyor. Yalnız board ın arkasını bantlayın uçlarla şase yapmasın

img4845zc6.jpg

img4846au9.jpg

Evet işimiz bitti Baglantıları yapıp Tavan lambanı yerine yerleştrebilirsinz.

img4848gt3.jpg

img4850zn5.jpg

Ben ledlerin aynasını takmadım öndeki aynası ile birlikte takarsanız daha parlak olacaktır.
Dilerseniz yandaki boşlukları da led panel ile doldurabilirsiniz.

LED Panel 3.7 V ile çalışıyor Ona göre Uygun bir direnç takmanız gerekiyor.
O an elimde 1K lık direnç vardı onu bagladım O yüzden biraz sönük gibi kaldı. 550 Ohm daha uygun olur sanırım. Yinede ölçüp yapmak lazım.

Son hali.
img6504.jpg

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ellerine sağlık abi. güzel paylaşım...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
2 sene önce bende yapmıstım gece cok hos oluyo goruntusu arka kapılardakini yapmiştim
cengiz abi eline saglik sana bursaya gelince bi toptanci göstercem toptanciyi görsen of of migros market mubarek her ceşit led var:D:D

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben o ledlerden gösterge ibrelerine yapmak istiyorum. kırmızı 4 led yeter bana(vw gibi). anma 12v led bulamıyorum birtürlü.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ledlerden 1'i yanmıyor galiba:)

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
eline sağlık cengiz güzel paylaşım resimlerle daha güzel olmuş eline sağlık

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengizim söylemeyi unuttum sana :D söyliyimde üstümde kalmasın ben gittim senin bu ledli lambayı almaya bizim burdaki migroscu kazukçu çıkdı :D 7.90 a satılıyor benim birde aklımda 2 milyon diye kalmış ordaki görevli kadınla bir kapışdım :D :D benim adanada arkadaşım var 2 milyona almış dedim :D :D :D kadında beyfendi fiyatlarımız her yerde fiks diyor bende açın adana migrosu sorun dedim :D :D :D

benim tepe ampülü kaldı öylede ledli ampül alıcam oraya

6421_smallBig0Big0Big.jpg

14 milyon :D :D :D ama hayla şu ampülün tam boyunu karar veremedim çıkartıp bakıcam en sonunda üstünde yazar dimi kaç mm olduğu :D