stepne havuzum su dolu

magu76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: stepne havuzum su dolu

Aracınız ilgili parçaları takan vatandaşın gazabına uğramış banttan çıkmadan anlaşılan :) Neyse sorun hallolduysa geçmiş olsun...

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

magu76 link' Alıntı:
Aracınız ilgili parçaları takan vatandaşın gazabına uğramış banttan çıkmadan anlaşılan :) Neyse sorun hallolduysa geçmiş olsun...

Araçtan kaynaklanmıyor, sonradan takılan park sendörü yüzünden olmuş.arka stop farlarının yan tarafında plastik bir kaplama var onun arkasında lastık tıpalar varmış onları yerine takmayı unutmuşlar.Yağmur yağınca da çeşme gibi akmış :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
merhaba. sanırım en son 3. stop lambasını degiştiren kişi benim forumda. benim de stepne bölümünde su alma durumu vardı. forumdan önce bir anlam verememiştim. şüphelendigim yer öncelikle sonradan taktırdıgım park sensörü bölgesi oldu. baktım ki orası ile alakası yok. arka stop lambalarının etrafından olabilir diye düşündüm. en son forumda neredeyse tüm araçlarda üstte 3. stop lambasından su aldıgını ögrendim. evde kendim hortumla o bölgeye su tuttum. manzara karşımdaydı. şıpır şıpır damlıyordu alttan. önce izolasyon yapmışlardı. durum degişmedi. bende  diger servise opel arpele götürdüm. direk degişim yaptılar. şu anda bir sorun yok (daha büyük bir sorunum var ön tampon ve farlar kaza nedeniyle steering ) bence sizde evde bunu deneyebilirsiniz. ama şunu belirteyim benim araç sizinki gibi göl olmamıştı. dikkatlice kontrol etmek lazım
bir nevi haklı çıkmışım. bende önce park sensorlerinden şuphe etmiştim. ama bendeki farklı. bunu da ögrenmiş olduk. geçmiş olsun

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun enjoy plus a sonradan sensör  taktıran arkadaşlar serviste mi taktırdınız acaba?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hmm problem çözülmüş o zaman
park sensörünü yapan ustanın dalgınlığına geldi sanırım
benimde baskı balata değiştikten sonra lastik vidalarının kapaklarını takmayı unutmuşlardı
3 ay geçti hala alacağım unuttum gitti
neyse tekrardan geçmiş olsun..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet astaowner . ben serviste taktırdım park sensörünü. 100 tl idi 2010 da. ama orjinal oldugunu sanmıyorum.her yerde takılan park sensorlerinden. küçük bir renksiz ekranı aracın govde sol köşesine koymuşlar. sesli uyarı da veriyor. ama garantisi sadece takılan servis ile sınırlı. yani anlayacagınız daha ucuz bulunabiliyorsa her yerde takılabilir bu

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana 300tl demişlerdi orjinal opelin sensörü dediler sonra tandık olduğu için 100 tl ye verdiler istanbul 3 tane yere sordum hepsi 300 tl dedi tampon sökülüp içerden takılıyormuş bunun için sormuştum acaba başka bi yerden mi taktırdınız diye ama aynı sanırım