Sanayide beni başında savdılar :)

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende rot balans birde jant düzeltirttim adam 60 ytl demez mi listede öyle yazıyormuş dedim yani zaten herşeyi makine yapıyor sizde para kanacaksınızda bu akdar kolay kazanmayın dedim tek verdikleri emek jant düzeltmekti o da tek jant dört jantın dördünüde düzeltse daha jant başı 20 ytl diyor en son ben seni tanıyorumda severimde muhabbetlerine girdi nerden tanıyorsa sana oluru bu falan dedi 45 ytl verdim geldim.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sökme abi sökme fotoları koyda bugün yarın pasta yaptırmaya götürücez arabayı arada camlarla stoplarıda çıkarırz:=)

namazdan sonra babam kendi arabasını garajdan çıkarmak zor gelmiş arabayı izmire götürmüş. Bende dışarıdaydım. Ama az önce geldiler sabah çeker öğlen koyarım fotoğrafları.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
namazdan sonra babam kendi arabasını garajdan çıkarmak zor gelmiş arabayı izmire götürmüş. Bende dışarıdaydım. Ama az önce geldiler sabah çeker öğlen koyarım fotoğrafları.

hadi murat asker ettin:):)

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aractada ferrarı korna var kornaya bastıgında farlar azalıp gerı gelıyor kac tane tamırcıye gıttım hanı baska bı sorun oldugunda yada bısı yaptırcagımda hepsıne durumu anlatım bı tanesıde yapalım demedı sankı parasını vermıcez yanı....

o tarz kornalar için ,YARICA SİGORTA TAKMALARI GEREKİYOR,SİGORTA KORNA TAKILDIKTAN SONRA ,SİGORTA TAKILMAMIŞSA,BUNU PAMASI NORMAL,HATTA SÖTLE 8-10 KERE SAĞLAM KORNA ÇALARSAN,Bİ DAHA ÇALAMAMA İHTİMALİ %80-90....(aynısını ben yaşadım)

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beğernmessiniz tabi,stoplara film cekilirse hem çok koyu olur,hemde kalitesiz durur.

Stopları koyu yapmak istiyorsanız,stopların özel cilalı boyaları var, ve bunları yapan ustalar var,hafif boyuyolar,boyalı olduğu yada koyuluğu sonradan yapıldığı anlaşılmıyor,ince iş,herkes yapamıyo...ne kadar ekmek o kadar köfte....

q7 lerin, a4 lerin c180 lerin,bmw lerin dikkat ederseniz ,bazılarının stopları orjinalinden hafif daha koyudur...dediğim işlem bu ...(çok koyu olanlardan bahsetmiyorum.

çok önce Benim aracıma yaptırmıştık ordan biliyorum,her yerde yapılacak bir uygulama değil,ayrıca öyle 30-40 tl lik bir olay değil...

Son düzenleme:

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benimde sinyal ampulu patladı geçen.Değiştirmek için bi elektrikçiye girdim sanayiye gitmeyim diye.Adamın dediği ''bunun sinyal yeri uzakta davlunbazı felan çıkaracaz uğramam 3 kuruş için'' Bu laftan sonra sinirle bastım gittim eve kendim söküp yaptım.Halbuki değiştirse en kötü 20 TL kazanacaktı.Malesef böyle esnaflar mevcut :S

lafa bak ya yuh! bende iki başka örnek vereyim sifon tamiri için çağırdığımız dayı 30 liraya sadece hazır sifonu takmadı.. güngörendede bir pastane geçen bayramda 15 liralık pastayı 10 liraya vermedi :)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski arabayı yapıyor bigün usta (elektrikçi,arkadaşım) adamın biri geldi brodway le elinde de far camı."bu değişecek" dedi.bizim eleman "ben değiştiremem dayı kusura bakma,uğraşamam şimdi" dedi bu arada benim arabayla uğraşıyor hala.adam da "sen elektirikçi değilmisin kim değiştirecek bunu peki" dedi.bizimki de eğlence arıyo.

- "bak dayı ben marjinal elektirikçiyim işte bu far camı takmak yap boz gibi bazen tutturamıyorum olmuyor hayatta böyle değilmidir bazen dayı ? tutturamıyoruz ayarımız kaçıyo değil mi dayı" falan dedi :D

adamın arabaya binmesiyle patinajla kaçması bir oldu :D

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maslak oto sanayide aç usta dolmuş...
geçende bi marş motorunun kömür ve otomatiğini değiştirdim. işçilik malzeme dahil 150 tl aldılar. 80 yada 100 tl işçilik aldılar. malzeme sanırım 50 tl idi. adamlar triger işçiliğine 80 alıyor bi marş motoruna bu kadar işçilik fazla geldi açıkcası... boluda gece hararet nedeniyle yolda kalan arkadaşıma gecenin 3 ünde 4x4 ile aracı çekme (30 tl) yarım motor yapımı malzeme (120) işçilik iki kişiye iki ayrı ustaya 40x2 80 tl toplam 230 vermiş. burda sen gecenin yarısı usta bulacaksın gece çekici bulamayıp 4x4 araç bulduracaksın 1000 tl den aşağı yaptıranın elini öperim... onlarda para kazanıyor dimi... oto sanayide sosyete olmuş o kadar. serviş işçiliği kesinlikle saat hesabı olduğundan sanayiden ucuz. çoğu zaman parçayı opserden alıp serviste taktırıyorum. ama o gün yolda kaldım vurdurarak sanayiye attım hemen kendimi... 2. hatam ise baştan pazarlık etmemekti. basiretim bağlandı işte:(
(işini hakkıyla yapan işçiliği abartnayan esnaf o kadar azki... onlara lafım yok onlarda olmasa bittik... adamlar opserden aldıkları parçayı katlayarak sokuşturuyorlar orasıda ayrı konu...)

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
fotoğraf çekildimi ?

hadi murat asker ettin:):)

Umarım fotoğraflar yeterli olur. Ben halen kararsızım

1002136.jpg

GÖLGEDE GÖRÜNÜŞÜ

1002137u.jpg

1002138u.jpg