OPEL Vectra C yağ problemi

mrcuzn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehabalar yeni aldığım vectramda yağ sorunu yaşıyorum. aracın yag bakımını yaptıktan sonra ortalama 1000 km sonra yağ ikaz işigi yanıyor. özel servise götürdü ustaya anlattım durumu ustten bi baktı motora bu araba yağ yakıyor motor yapılması lazım dedi araç 106 binde kafama takıldı yetkili servise biraktim arabayi yetkili servisten dedikleri aracınızda herhangi bir problem yok yağ kaçağı vs. arabayı biraz sert kullanıyorum genelde 5000 7000 devir arası. bunun etkisi olabilir mi internetten arastırdıgım ve kendi kitapcıgında yaza 1000 km de 600 gr yağ yakması normal benim arabam 1 litreye yakın yakıyor bu konuda tecrubenız varsa bana fikir verirseniz sevinirim arabayı satmak la yakmak arasından gidip geliyorum :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehabalar yeni aldığım vectramda yağ sorunu yaşıyorum. aracın yag bakımını yaptıktan sonra ortalama 1000 km sonra yağ ikaz işigi yanıyor. özel servise götürdü ustaya anlattım durumu ustten bi baktı motora bu araba yağ yakıyor motor yapılması lazım dedi araç 106 binde kafama takıldı yetkili servise biraktim arabayi yetkili servisten dedikleri aracınızda herhangi bir problem yok yağ kaçağı vs. arabayı biraz sert kullanıyorum genelde 5000 7000 devir arası. bunun etkisi olabilir mi internetten arastırdıgım ve kendi kitapcıgında yaza 1000 km de 600 gr yağ yakması normal benim arabam 1 litreye yakın yakıyor bu konuda tecrubenız varsa bana fikir verirseniz sevinirim arabayı satmak la yakmak arasından gidip geliyorum :)

o kullanıma normal.sorun yok devamlı kontrol edip ekle yağını eksik etme...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kullanımda yakar tabi baskıda ne kadar dayanır orasıda muamma...

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekonomi için düşük devirli kullanmak yerine yüksek devir motor sağlığı için daha iyidir fakat 7000 devir yüksek bence,redline'a girmek motor ömrü için sağlıklı değil tavsiye edilmez,aracın kullanma kılavuzunda max torkun ürettildiği devir yazar bu devirde vites değişimlerinizi yaparsanız motorunuz için en sağlıklı kullanım şekli bu olur yanlış düşünüyorsam arkadaşlar doğrusunu yazacaktır.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7000 devir ceviren Vectra C motoru yok...
Z18XER
Z28NEL
Z28NET
MAX 6800 devir cevirmektedir.
eğer aracınız 1.6 Z16XEP ise 6500 max devir çevirebilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu kayiyor biraz ama lpg de devir kesmiyor lpg de 7000 cevirirmi acaba

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konu kayiyor biraz ama lpg de devir kesmiyor lpg de 7000 cevirirmi acaba

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konu doğru limitine kadar zorluyor benim aracım da öyle misal benzin de devir kesici görevini yapar iken LPG sonuna kadar zorluyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjeksiyonlu araba ateşlemeyi keser belli devire ulaştığında... daha fazla devir artmasın diye. her motorun dizaynı farklı bildiğiniz üzere... zaten 6000 devirden sonra hatta 5600 devirden sonra 1.6 motor gücü düşer basmaya gerek bile yok...

mrcuzn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın arkadaslar abiler kardeşler mevzu arabanın 7000 cevirmesi degil 6800 cevirsin ben yuksek devirli kullanıyorum tabiri cagizse gazı ayagımın altında eziyorum varmıdır vectra sında yağ eksiltme problemi olan varsa ne kadar eksiltiyor benim arastırdıgım kadarı ile hepsi eksiltiyormuş yaşayan varmı veya yaşayan varsa bi çözümü varmı ? bu arada 7000 de kesiciye giriyor bu aksam ozel olarak test ettim aracımdada lpg yok. 7000 de gaz ayagının altında eriyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
sayın arkadaslar abiler kardeşler mevzu arabanın 7000 cevirmesi degil 6800 cevirsin ben yuksek devirli kullanıyorum tabiri cagizse gazı ayagımın altında eziyorum varmıdır vectra sında yağ eksiltme problemi olan varsa ne kadar eksiltiyor benim arastırdıgım kadarı ile hepsi eksiltiyormuş yaşayan varmı veya yaşayan varsa bi çözümü varmı ? bu arada 7000 de kesiciye giriyor bu aksam ozel olarak test ettim aracımdada lpg yok. 7000 de gaz ayagının altında eriyor.

Çözüm yok zaten opel araçlar belli km de belli miktar da yağ eksiltir. Ve daha devirli kullandıkça bu eksilen yağ değeri daha da artar. Dip not araçta LPG olmadığını biliyorum ama birde araç da LPG varsa bu eksilme daha da artacak. Kaçınılmaz son.