2004 Vectra C Yağ Lambası Sorunu

EsQaRe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selamlar
2 Hafta önce 2004 Vectra C 1,6 Comfort aldım. Arabadan da memnunum kullanımı rahat ve konforlu, arabada Brc tüp var.
Benim sıkıntım araba hız sabitleyicisi aktif iken bir müddet sonra yağ lambası ikazını yakıyor. Arabayı durdurup tekrar çalıştırınca lamba sönüyor, yağ değişeli 7000 km olmuş, yağ seviyesi normal seviyesinde ve yağda bozulma yok,
sizce sebep nedir?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ basınc müşürü sorunlu olmasın?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de antifiriz değişimnden sonra yetersiz antifiriz yoğunluğu uyarısı ile karşılaşmıştım..Halbuki MAX ibaresine kadar antifiriz dolu idi..Koyarken de %50 su %50 antifiriz konur..Ben daha düşük antifiriz koymuştum kışa doğru tekrar ekleme yaparım diye...Fakat yol bilgisayarında antifiriz yoğunluğu düşük uyarısı ile karşılaştım..Sonra su alıp antifirz koydum düzeldi..Sizin de kullandığınız yağın inceliği/kalınlığı ya da kimyasal özelliği ile ilgili bir problemi de olabilir..Yağın uygunluğu önemli..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağlamayı kesiyor olmasın araç. yatak sarar dikkat etmek lazım

EsQaRe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun şimdilik tamam gibi

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler öncelikle
aracın yağ filtresi ile yağını değiştirdim, şimdilik her hangi bir arıza vermedi
yağ filtresinin kirlenmesi ve yağ seviyesinin düşük olmasından kaynaklandığını düşünüyorum şimdilik

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7000 km az degil yagin ozelligi bozulmus olabilir.castrol ya da mobil kullanin sorun yasamazsiniz ayrica bir miktar yag eksiltmesi gayet normaldir

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi