Opel corsa d plakadan içeri kablo.

ozgurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka plakaya bir kamera park sistemi takmak istiyorum. Keşif yaptığımda herşeyi aşabiliyorum ancak plakan içeri kabloyu geçirmek için bir yol bulamadım. Arka tampon ile iç bagaş arasında 5-10 cm lik bir boşluk var ve o boşlukta kasa ile ilgil farklı egneller var. Bir öneriniz varmı? Delmeden ve içerde kablo dolaştırmadan bir park sistemi takmak istiyorum. Bulduğum sistem kablosuz yani tek iş önde çakmaklıktan 12v arkada geri vites kablosu ve plakadan içeri bir kablo o kadar.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka tamponu söktüğünde tamponun ıcınde kalan kasada bı havalandırma mevcut arasından alabılırsın kabloları yada orda bı kac tane tıpa var onlardan bırını delıp kı tıpalar plastık ordanda gecırebılırsın ıcerıye

ozgurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet mustafa kardeş bende öyle düşündüm ama bi kablo geçirmek için tampon sök falan gerek yok bence. Daha öncede yapmadım zaten. Plaka çerçevesi yerine plaka aydınlatmasına takılan kameralar var ondan yapsam diyorum. Herhalde aydınlatma lambasından içeriye daha rahat gönderirim gibi geldi. Fikrin varmı? Burda abi çıkarıyor ordan içeri göndermem daha kolay olur herhalde: https://www.youtube.com/watch?v=0orCUAp74Tk
Bu da kamera sistemi: http://www.aliexpress.com/item/3in1...6226.html?spm=2114.13010208.99999999.5.up2sDh

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O kamera enerjisini plaka lambasından tetiklemeyi ise geri vites lambasından alıyor.
Ekrana bağlamak için ön tarafa görüntü için kablo götürmelisin .
Bu iş için zaten aracın 2 tarafında kablo kanalı var.

ozgurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kamera enerjisini plaka lambasından tetiklemeyi ise geri vites lambasından alıyor.
Ekrana bağlamak için ön tarafa görüntü için kablo götürmelisin .
Bu iş için zaten aracın 2 tarafında kablo kanalı var.
Yok kamera. Kablosuz gonderiyor one goruntuyu. AMA merak ettim kablo kanallari nerde? Kapi dosemesimi, ic yan yerdenmi?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kapılarda değil yerde 2 tarafta kablo kanalı var
ancak kablosuz aktarım yapacaksan zaten o kısmı kullanmayacaksın
plaka lambalığının kablosunu takip edersen önce tampona daha sonra sağ taraftaki stop lambasına doğru giden kabloları görebilirsin

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum bendede corsa d var . Ayni sekilde kablolu kamera var . Ama tamponu sokmeden zor. Tamponu sokunce sol stopun 30 cm altinda lastik tipa var o tipayi delip kabloyu gecirebilrsin. Ayrica kablosuz kamerada kullandim baglanti sorunu olabiliyordu yada geriye taktigimda ben araci park edince anca aciliyordu

ozgurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bendede corsa d var . Ayni sekilde kablolu kamera var . Ama tamponu sokmeden zor. Tamponu sokunce sol stopun 30 cm altinda lastik tipa var o tipayi delip kabloyu gecirebilrsin. Ayrica kablosuz kamerada kullandim baglanti sorunu olabiliyordu yada geriye taktigimda ben araci park edince anca aciliyordu

Eğer kablosuz verimsiz diiyorsan vazgeçerim zaten. Seninki nasıl bişeydi acaba. Gerçi benim alacak olduğumda çin malı. Arka tamponu sökmeye cesate edemem herhalde. Gerçi bagaj içindeki arkadaki plastiği çıkarabildim. Olmadı gidicem sanayiye vericem parasını taktırıcam kablolu olanlarda. Onda da döşemeyi söküyolar herhalde onu istemiyorum bende. Mümkün olan en zararsız ve basit olanı istiyorum aslında.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kamera montajı için tampon sökmeyi gerektirecek bir şey yok
kablolu veya kablosuz farketmez her ikisini de tampon üzerindeyken montajlayabilirsiniz
bagajın iç tarafındaki tamponun arkasına denk gelen kaplamayı sökünce zaten kablolara ulaşacaksınız

ozgurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde geri vites lambasından enerji almak için kabloları kesmeden bir yöntem varmı. Mesela şöyle bir paça buldum http://car-solutions.com/en/rear-view-camera-connection-cable-to-renault-dacia-opel-medianav.php ama corsa d için olanını bulamadım. Acaba diyorum kabloyu kesmeden sokete takılen yere, diğer kabloları takarken araya sıkıştırsam iş görmezmi?