Opel Astra J 2013 LPG

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 Astra j 1,6 LPG uygulaması

Selam Arkadaşlar Ben Ankara'dan Ali Rıza henüz arabamı bayiden alamadım .Sanırım 4Temmuz gibi bana teslim edecekler. 1,6 benzinli motorlara elektronik yağlama gereklimi .Opel Opis bana 2300 tl fiyat verdi .Fiyat fazla gibi geldi bana . Birde LPG uygulamasından sonra sıkıntı çıkıyormu,arıza lambası felan yakma olayı oluyormu.. 1,6 larında siboblar çelikmi acaba ..Teşekkürler ..

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar Ben Ankara'dan Ali Rıza henüz arabamı bayiden alamadım .Sanırım 4Temmuz gibi bana teslim edecekler. 1,6 benzinli motorlara elektronik yağlama gereklimi .Opel Opis bana 2300 tl fiyat verdi .Fiyat fazla gibi geldi bana . Birde LPG uygulamasından sonra sıkıntı çıkıyormu,arıza lambası felan yakma olayı oluyormu.. 1,6 larında siboblar çelikmi acaba ..Teşekkürler ..

verdikleri fiyat normal, ben de 1,4 T aracıma taktırdım 2500 TL tuttu benim taktırdığım yerde ben sormuştum 1,6 lara yağlama gerekli mi diye bana gerek yok demişlerdi zaten landirenzo gerekli olsaydı mutlaka koyardı anlaşmaları var o riskin altına girmez demişlerdi bana kalırsa ruhsatını çıkartmadan LPG yi taktır çünkü daha sonra ruhsat masrafları 300 TL ye yakın tutuyor hem 3 yıllık vizen 2 yıla düşüyor benim öyle oldu :(

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 Astra J 1,4 Turbo ve 1,6 Turbo motorların sübaplarının çelik olduğuna dair bir kaynak gösterebilirmisiniz?
Çünkğ sıkıntı sübaplardan kaynaklanıyordu, orda bir değişiklik varsa motor kodlarınında değişmiş olması gerek.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 Astra J 1,4 Turbo ve 1,6 Turbo motorların sübaplarının çelik olduğuna dair bir kaynak gösterebilirmisiniz?
Çünkğ sıkıntı sübaplardan kaynaklanıyordu, orda bir değişiklik varsa motor kodlarınında değişmiş olması gerek.

öyle bir kaynağı bizde bulamadık ancak ben sorduğum servislerden ve lpg taktırdığım bayiden aynı cevabı aldım çelik dediler

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle bir kaynağı bizde bulamadık ancak ben sorduğum servislerden ve lpg taktırdığım bayiden aynı cevabı aldım çelik dediler
Ne servistekilerin nede lpg yi takacak adamın lafına güvenip hareket etmek doğru değil. Bunu söyleyen servisin kaynak göstermesi gerekli.
Lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne servistekilerin nede lpg yi takacak adamın lafına güvenip hareket etmek doğru değil. Bunu söyleyen servisin kaynak göstermesi gerekli.
Lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef.

öyle ama şunuda düşünmek lazım benim aracın yurt dışında fabrikadan lpg çıkışlısı da var ayrıca kaputun altında adamlar lpg takılacak yerleri bile özel olarak ayırmışlar. yani bu demek oluyorki araç lpg ye uyumlu çünkü öyle olmasa ne landirenzo ne de opel böyle bir riske girmez

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subapların çelik olduğuna dair kesin bir bilginiz var mı ?
yurt dışındaki lpg'li araçlarla sizin aracınızın motor kodu aynı mı ?
lpg yerleri belli diyorsunuz gözünüzle gördünüz mü ?
motorun lpg ile sorunu zaten yok. tek sorun magnezyum alaşımlı subap kullanımından kaynaklıydı. landi ile opelin garantiside benim bildiğim motor garantiden kısmen çıkıyor. lpg ile olan sorunları opel karşılamıyor. landirenzo karşılıyor. tabi bir sorun olduğunda landirenzo sorun bizden değil opel diyecek lpg'den kaynaklı. aralarında mekik dokuma olasılığı oldukça yüksek. ben turbolu astra/insignia alsam zavolli vs bir kit taktırırım birde çelik subap taktırırdım bunların toplam masrafı 3000 tl geçmez zaten. kafam rahat olurdu...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle ama şunuda düşünmek lazım benim aracın yurt dışında fabrikadan lpg çıkışlısı da var ayrıca kaputun altında adamlar lpg takılacak yerleri bile özel olarak ayırmışlar. yani bu demek oluyorki araç lpg ye uyumlu çünkü öyle olmasa ne landirenzo ne de opel böyle bir riske girmez
Araçların bantta birçok parçası zaten standart üretiliyor. Yani dizelde olsa benzinlide olsa lpg lide olsa bazı şeyler değişmez. Aracınızda lpg ye göre birtakım yerler olması sizin aracınızın lpg ye uyumlu muturo olduğu anlamına gelmez. Eğer magneyzum yenine ( değişken zamanlı sübaplar) çelik sübaplar kullanmaya başlamışsa motor kodunun değişmiş olması gerekli. Almanyada fabrika çıkışlı astra J lerin motor kodları farklı.
Mesela size bir örnek vereyim, chevrolet cruze maalesef burda lpgye uyumlu değil diye satılıyor ve kesinlikle servisler takmıyor, oysaki onunda birçok ülkede fabrika çıkışlı lpg li olanları mevcut. Benim bacanağın cruze aracı var, göstergede lpg kit ışık yeri bile var ama motor buna uygun değil diye satılıyor.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subapların çelik olduğuna dair kesin bir bilginiz var mı ?
yurt dışındaki lpg'li araçlarla sizin aracınızın motor kodu aynı mı ?
lpg yerleri belli diyorsunuz gözünüzle gördünüz mü ?
motorun lpg ile sorunu zaten yok. tek sorun magnezyum alaşımlı subap kullanımından kaynaklıydı. landi ile opelin garantiside benim bildiğim motor garantiden kısmen çıkıyor. lpg ile olan sorunları opel karşılamıyor. landirenzo karşılıyor. tabi bir sorun olduğunda landirenzo sorun bizden değil opel diyecek lpg'den kaynaklı. aralarında mekik dokuma olasılığı oldukça yüksek. ben turbolu astra/insignia alsam zavolli vs bir kit taktırırım birde çelik subap taktırırdım bunların toplam masrafı 3000 tl geçmez zaten. kafam rahat olurdu...

subapların çelik olduğuna dair kesin bilgimiz yok, yurtdışındaki araçlarla bizim araçların motor kodu birebir aynı zaten kullanma klavuzunda da yazıyor, lpg yerlerini gözümle gördüm, zaten kim baksa görür regülatör yerleri bile adamlar koymuş hatta vida koymuşlar oraya montajda kolaylık olsun diye, garanti işine gelince de Burdur da bir hocamız LPG taktırdı. Araç bir süre sonra yüksek hararet ve su kaybı sıkıntısı çekti ve aracı Opel servisine götürdü orada dedikleri şey LPG takılırken aracın soğutma suyunda hava oluşmuş ve borularda bir kaç hasar oluşmuş o yüzden kaynaklanmış dediler ve sanırım 1 - 2 tane boru değiştirdiler hocamızdan da kesinlikle para talep etmemişler. sence bu durum zaten garantiden çıkmadığını açıklamıyormu, zaten landrenzo taktırdığın zaman sana o kadar çok evrak imzalatıyorlar ki onları okuduğunda görebiliyorsun garantiden çıkmadığını hatırladığım kadarıyla okuduğum evraklarda şöyle diyordu; LPG kaynaklı hasarlarda landirenzo sorumludur, araç opelin yetkili servisinde tamir edilecektir ve LPG kaynaklı olduğu anlaşıldığında masraflar landirenzo şirketi tarafından karşılanacaktır yazıyordu, yani seni ara yerde bırakmıyor adamlar. sen gidip serviste aracını yaptırıyorsun onlar masrafı aralarında hallediyorlar. sen kesinlikle ara yerde kalmıyorsun, ancak bu dediklerim aracına özel kit takılırsa öyle oluyor. bizim iş yerinde savcımızın bi tanesi landirenzo taktırmış ancak araca özel kit değil normal kit daha ucuz diye ondan taktırmış ve araçta daha sonra sorun çıktı arıza ışığı, çekme sorunu vs. bunu servise götürdüğünde adamların ilk istediği şey landirenzonun size verdiği evrakları gösterin demişler savcı gösterdiğinde araca özel kit olmadığı anlaşılmış ve aracınız garanti kapsamı dışında kalmış demişler. araca özel kit takıldıktan sonra hiç bir sorun oluşmuyor, ben opel servisine gittim ve LPG takıldıktan sonra araç garantimi uzatmak istedim LPG takıldığını da söyledim bana LPG takılması bir şey değiştirmiyor zaten aracınız garanti kapsamı dahilinde 750 TL karşılığında garantinizi uzatabilirsiniz dediler. garantiden çıkmış olsa sence opel bunu bana yapar mı? gerisi sana kalmış...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah sorun yaşamazsınız. normal şartlarda garanti kapsamına aldıramadığımız için söylemiştim. ama araçlarda çelik sbap değil haa magnezyum alaşımlı subap kullanıldığını biliyorum...