Opel Astra J 2013 LPG

47umut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam cok araştırdım sizlerede sormak isterim lpg ki taktıracam ama atiker ve zavoli arası gittim geldim sizce hangi zavoli taktıran arkadaş yardımcı olun veya bilen varsa ..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam cok araştırdım sizlerede sormak isterim lpg ki taktıracam ama atiker ve zavoli arası gittim geldim sizce hangi zavoli taktıran arkadaş yardımcı olun veya bilen varsa ..
Hangisinin ustasi daha iyi ise onu secin , benim ustam kaliteliydi 2 aracimizdada atiker kullandik , öyle ki usenmeden ispartadan izmire gittim montaja , hatta gectigimiz haftasonu markalardan ve internet alemindeki sacmasapan yorumlardan, kendini usta diye tanitan kasaplardan kafasi allak bullak olan bir dostumun 1.6T 180 hp insigniasina Atiker LPG kitlerinden uygun olani takildi inanin bana ne performansta dusus ne de herhangi bir sikinti yasandi. Dedigim gibi eger usta saglam ise zavoliye fazla para vermek sacma...

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

le10izm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangisinin ustasi daha iyi ise onu secin , benim ustam kaliteliydi 2 aracimizdada atiker kullandik , öyle ki usenmeden ispartadan izmire gittim montaja , hatta gectigimiz haftasonu markalardan ve internet alemindeki sacmasapan yorumlardan, kendini usta diye tanitan kasaplardan kafasi allak bullak olan bir dostumun 1.6T 180 hp insigniasina Atiker LPG kitlerinden uygun olani takildi inanin bana ne performansta dusus ne de herhangi bir sikinti yasandi. Dedigim gibi eger usta saglam ise zavoliye fazla para vermek sacma...

Hocam İzmir'de nereye taktırdınız bende yeni araç aldım 2012 Astra J 1.6 Landirenzodan başka taktırmayın diye duydum ne yapacağımı şaşırdım ne yapmam gerekiyor ?

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam boşuna yabancı kitlere dünyanın parasını vermeyin. Atiker rahatlıkla işinizi görür. Çok klasik olacak ama önemli olan marka değil, kiti araca takan ustadır.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçenlerde bir araç gördüm 2000 km de landirenzo yağlamalı sistem taktırdım şimdi 77000 km oldu dedi bornova Landirenzo bölge bayisine gelmiş kontrole dedimki hiç subap değiştirdin mi yo hayır değiştirmedim hiçbir sıkıntı çıkarmadı dedi ama motor sesi çok hoşuma gitmedi çok anlamam ama bir yerlerden ses geliyor motor çalışırken belkide basit bir sorundur adam 75000 km kullanmış LPG de 2013 model classic 3 astra dı aracı

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eniştemde de Astranın 2009 modeli var. Yaklaşık 60 bin kilometredir LPG de kullanıyorlar, henüz ciddi bi sorunları olmadı. Ancak son zamanlarda bayağı tekliyormuş

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç tam olarak kaç model hangi motor?
Atiker derken hangi ürün, zavoli derken hangi ürün? Hepsinin 3-5 tane değişik versiyonu var.
İkisi de aynı işi yapıyor niye fazla vereyim demek olayı basitleştirmek oluyor.
Malzeme kalitesi yanında, en önemlisi hangi tip enjektör kullanıyor, çalışma hızları nedir bakmak lazım?

Yerli varken yabancıya para verme gibi ilkokul yerli malı haftası sloganlarına kulak asmayın.
Bu iş bir sefer ve en iyisiyle yapılırsa randıman verir, sonra çok uğraştırır.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker derken hangi ürün, zavoli derken hangi ürün? Hepsinin 3-5 tane değişik versiyonu var.
Malzeme kalitesi yanında, en önemlisi hangi tip enjektör kullanıyor, çalışma hızları nedir bakmak lazım?

Yerli varken yabancıya para verme gibi ilkokul yerli malı haftası sloganlarına kulak asmayın.
Bu mantikla iyi kit ama kotu ustaya denk gelirseniz asil o zaman basiniza dert almis olursunuz. Bence lpg kiti markasinin kesinlikle onemi yok , usta iyiyse zaten sorunsuz kullanabilmebiz icin gerekeni yapiyor. Asil kilit nokta iyi bir lpg ustasi bulmak...

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elin Fransızı Renault ya da Peugeot kullanır, sırf kendi ülkesinin malı diye. Elin Almanı Wolkswagen, Opel, Mercedes kullanır... Bizim üniversitede Fransız kökenli bir hoca dünya kadar maaşına ve yabancı olması sebebiyle vergi muafiyetine karşın gitti kendi ülkesinin malını Peugeot aldı, çok kaliteli diye mi sizce??

Gel gör ki bizim vatandaşlar Türk malını küçümserler.

Haliyle ülkemizdeki sanayi gelişmez, katma değeri yüksek olan malı üretemeyiz ülke içinde bile satamadığımız için.

Sonra da deriz ki ya bu cari açık niye yüksek, bu dolar niye tırmanıyor, faizler niye yükseliyor, elin Avrupalısı niye daha refah içinde yaşıyor ..

Aracımda Atiker kullanıyorum, Allahıma şükürler olsun memnunum. Bu arada Atiker' ile hiç bir ticari bağlantım yoktur, normal vatandaşım.

Atiker neden ucuz ?

Üretimin büyük bir bölümü Türkiye de yapılıyor. Türkiye de hem hammadde hem işçilik Avrupa ile kıyaslanmayacak derecede ucuz.

Yanı sıra üretim Türkiye içinde gerçekleşince "döviz kuru"ndaki artışlar fiyatları çok sınırlı etkiliyor.

Avrupa menşeli mallar neden pahalı, Zavoli, Landirenzo gibi ??

En önemli neden döviz kuru.

Bugün 1 Dolar=2,83 TL, 1 Avro=3,15 TL an itibariyle. Yurtdışından ithal edilen mallar bu döviz kurlarıyla çarpılıyor. Haliyle kur yükseldikçe yabancı ürün fiyatları da artıyor.

Yanısıra en önemlisi Avrupa da işçilik Türkiye dekiyle kıyaslanamayacak derecede yüksek.

Bitmedi. İşin içinde daha ithalatçı-distribütör payı ve gümrük vergisi payı da var.

İşte bu nedenlerden Avrupa malları daha pahalı ve size göre daha kaliteli :)

İşin bir de "kullanım ömrü" boyutu var. Bu gün neredeyse tüm kit üreticileri kitlerine 2 yıl garanti veriyorlar.

Peki 2 yılın sonunda BRC kitinizin enjektörlerini değiştirmeniz gerekti diyelim, fiyatı ne kadar? Söyleyeyim 400 TL civarında.

Atiker'in enjektör fiyatı ne kadar? Hemen söyleyeyim 200 TL.

Uzun lafın kısası, "Yerli Malı Yurdun Malı."