Navi 600 Hakkında Soru

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Navi 600 Hakkında Soru

Cosmo link' Alıntı:
sese numaranı verirsen sorgulatırım.

Ben size özel mesaj olarak gönderdim ama gidip gitmediği konusunda bir fikrim yok. Ulaşmadıysa buradan yazayım.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
sese numaranı verirsen sorgulatırım.
bu işlemi kendimiz yapamıyormuyuz

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Neyse sizin kontrol etmenize gerek kalmadı. Ben Opel Türkiye ile görüştüm. Araç Türkiye'ye Navi 600 olmadan gelmiş. Anlayacağınız resmen sahtekarlık yapmışlar, bir de üzerine yalan söylüyorlar. Bakalım bu akşam genel müdürleri gelecekmiş Çetaş'ın. Akşama cevap vereceklermiş. Göreceğiz ne olacak ne olmayacak.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun. Buyuk ihtimal sadece navi600 opsiyon ucretini geri iade etmeyi teklif edeceklerdir. Ama kesinlikle kanmayin bence. sizin izniniz olmadan aracin orijinalligini bozup necvox takmalarindan dogan ekstra hak kaybiniz var. 4-5 bin TL iade veya muadili hediye koparmaya bakın.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bildiğin aleni sahtekarlık, dolandırıcılık, düzenbazlık... artık adını siz koyun. Böyle bir şey olamaz.

-  Aracın navi opsiyonu fazlasıyla tahsil edildiği halde muhtemelen eklenmesi unutulmuş ve araç navisiz türkiye'ye gelmiş. Cd 400 yazması infotaintmentın fabrika çıkışlı navisiz olduğunu zaten ispatlıyor.

- Teslimat öncesi Teslimat sorumlusu tarafından durum farkedilmiş ve araç alan kişinin nasılsa bilgisi olmaz, anlamaz deyip Opsiyon fiyatını geri vermek yerine beş para etmez çin malı multimediayı takarak aklınca cinlik yapılmış.

Bunun adı aleni dolandırıcılıktır. Her ne kadar teslimat sırasında "aracı sorunsuz teslim aldım adı altında" imza alınsa da gerekli avukatla görüşüp "cd400" ibaresinden yola çıkarak teslimat sırasında dolandırıldığınızı ispatlayabilirsiniz. CD400 yazısı sizin en büyük kozunuz. Kesinlikle ama kesinlikle aracı kabul etmeyin. Etmeyin ki bir daha böyle üçkağıtçılığa başvuramasınlar.

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar faturamı da alıp dikkatlice inceledim. Faturamda "NAVI 600" ifadesine dair hiçbir şey YOK. Bunun dışında kestikleri faturaları topluyorum. 60.239.74 TL para yapıyor. Ben adamlara 62200 TL ödedim. Aradaki fark nereye gitmiş acaba? İzmir'e şikayette bulundum dediğim gibi. Bu akşam da oyaladılar genel müdürümüz gelmedi diye. Yarın gidip müdür gelmiyorsa ben avukatımı çağırıyorum diyeceğim. Bundan sonra avukatımla görüşsünler.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metalimtrock link' Alıntı:
Arkadaşlar faturamı da alıp dikkatlice inceledim. Faturamda "NAVI 600" ifadesine dair hiçbir şey YOK. Bunun dışında kestikleri faturaları topluyorum. 60.239.74 TL para yapıyor. Ben adamlara 62200 TL ödedim. Aradaki fark nereye gitmiş acaba? İzmir'e şikayette bulundum dediğim gibi. Bu akşam da oyaladılar genel müdürümüz gelmedi diye. Yarın gidip müdür gelmiyorsa ben avukatımı çağırıyorum diyeceğim. Bundan sonra avukatımla görüşsünler.

sakın pes etmeyib elimizde geleni yaparız bize düşen birşey varsa. benim faturamda 1000 tl düşük kesmişlerdi.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arac faturasini dusuk yazmak en buyuk vergi kacakcılıgıdır.

basitce anlatmak gerekirse

50000 liraya alinan aracin (1.6 motor ve alti) ötv si yuzde 40 uzerinden 20000 liradir. bu devlete odenmesi gereken para

bayii size 45000 liralik fatura keser  bunun otv si 18000 lira eder.

siz bayii ye 50000 lira verdiginiz icin aradaki 5000 liralik fark yasal hale getirmeleri gerekir.

arac alirken bir cok musteriye orjinal paspas, karter koruma vs hediye edilir. sizin haberiniz olmadan bu hediyeler icin adiniza aradaki fark kadar fatura kesilir ki bayiinin kasasina giren para legallessin. ancak bu hediyelerdeki otv orani  daha dusuktur. yani 5000 lira icin devlete %40 yerine %8 yada 18 (emin degilim) uzerinden otv odenir.

musteriye bu hediye edilen aksesuara ait fatura verilmez ki haberi olmasin. yoksa musteri 180 tl lik paspasa neden 2500 lira odedim diye ortaligi ayaga kaldirir.

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu gün genel müdürleriyle konuştuk. Olayın tamamen onların hatası olduğunu kabul etti. Telafi etmek için ne gerekiyorsa yapacağım dedi. Ben de aracın iadesini istedim. Bunun üzerine bana araca NAVI 600 hariç istediğim navigasyon sisteminin onlar tarafından takılmasını, bu sistemin tamamen stabil çalışacağının ömür boyu garantisini, çalışmaması durumunda aracın iadesini kabul edeceğini söyledi. Bunların hepsini antetli kağıda sözleşme olarak yazıp imzalayacağını da belirtti. Bunun yanında aracın ilk servis bakımını da ücretsiz yapacağını söyledi. Hoparlör konusunda da yardımcı olacakmış.

Salı günü tekrar görüşeceğiz. Ancak kararsız kaldım. Okuduğum kadarıyla NAVI 600'ün haritası büyük şehirler dışında yetersiz kalıyormuş. Necvox, Naviin, Cyclone gibi sistemlerin haritaları daha güncel ve daha iyiymiş. Benim tek endişem bu sistemlerin stabil çalışmamasıydı. Onun da garantisini vereceğini söylüyor. Olmazsa da aracı iade alacağını belirtiyor. Bu noktada tercih meselesi haline geldi. Eğer sorunsuz çalışacaksa daha fazla uğraşmak istemiyorum açıkçası. Yasal olarak da güvence altında olacağım için kabul etmeyi düşünüyorum. Sizce hangi sistemi taktırmalıyım?

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orjinalin kalitesini garantisini hiç bir şey vermez.. navi 600 kullanın derim... diğerleri özellikle necvox başa bela.