Navi 600 Hakkında Soru

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Navi 600 Hakkında Soru

kendi araç alma hikayem geldi aklıma. tek avantajım aracı uygun fiyata aldım ben.
benim aracım yeni astra sedan 1.4 cosmo active select. 2012 model 2 ay önce aldım 55.500'e. sunroof dahil.

bu araba satıcıları kusura bakmayın ama nerdeyse hepsini dahil ediyorum, tam dolandırıcılar. galericilerden farkları yok, her türlü yalan, dolan bunlarda. bakkaldan ekmek almıosun ki 300 gr gelen ekmek 298 gr geldi diye problem çıkartmayasın. insanlar bu arabalar için deli krediler çekiyor, varını yoğunu, yılların emeğini veriyorlar. aracı teslim alana kadar günlerce uyku uyumuyor belkide. ve bir de akıllarında binlerce soru işareti, araç hatalı mı, tırdan gemiden indirilirken bir yerine bir şey oldu mu, fabrikada askıdan düştü mü? ve daha neler neler. ve üzülerek söylüyorum ki çok sevdiğim opel markasıda bu gibi satıcılar ve bayiler yüzünden hep kara leke almakta. bu bayiler bir araçtan 2-3 bin kazanmakta biz 50-60 bin vermekteyiz.

konuyu açan arkadaşın sorununa gelecek olursak arkadaş paraya kıyıp cosmo donanım olan en üst sınıf bir araç almış, ek olarak ise navi 600 ekletmiş. sonuç olarak bir haftada gelecek araç iki haftada gelmiş ve navi 600 ün ekranı yanmış olduğu için necvox takmışlar arkadaşta bunu sonra farketmiş. navi 600 sistemi orijinal bir sistemdir fabrikada araç montaj esnasında araca dahil edilir. ve onlarca teknisyen bu sistemleri kontrol eder. neymiş ekranı yanmış. onca teknisyen mal mı da görmedi ekranın yandığını? fabrikada teknisyenler görmedi, gemiye yükleyenler görmedi, gemiden indirken kimse görmedi, izmirden tırlara yüklenirken kimse görmedi, ancak gel gelelim ki bayideki süpersonik zeki satış temsilcileri ekranının yanık olduğunu gördü ve necvox takıp aracı teslim etti. bu araç kusurluysa ona göre fiyatı düşük olur sahibine bilgi verilir. ayrıca madem o navi 600 yanıkmış çıkan parçayı görmek isteyin. eğer dedikleri doğru ise navi 600 sistemi araçta kuruludur, orijinal navi600 ekranı takılınca normale döner, ancak navi 600 hiç takılmamışsa ve takıldı dendiyse bu işte baştan aşağıya dolandırıcılık var. gidin bayide bağırın çağırın ve ilgili müdürü isteyin gelsin ayagınıza ve guzel bir dille anlatın durumu.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle sessiz kalmayın. Arkadaşların dediği gibi agresif olmazsanız bir sonuç elde edemezsiniz. Düpedüz dolancılık bu. Ama faturada Navi600 yazmamasını garipsedim ben. Navi600 veya sunroof gibi opsiyonel donanım alan arkadaşlar, sizlerin faturalarınızda bunlar yazıyor mu?

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben zaten şu an yazılanlardan anlıyorum ki araç navi 600 olmadan gelmiş. Büyük ihtimalle bunlar siparişte navi 600 belirtmeyi unutmuşlar. Tabi araba bir hafta da gecikince necvox takıp geçiştirmişler. Bana da ekran yandı diye bir ton şey söylemişler. Yoksa yeni araç sipariş vermeye kalksalar beni iki hafta daha bekleteceklerdi... Taktıkları sistem düzgün çalışsa yine gam yemeyecem de o da çalışmıyor işin kötüsü. :D Tam komedi yani. Zaten yarın sunacağım teklife karar verdim ben. Bir şekilde artık konsolu mu söküp navi 600 olanı takarlar ne yaparlar bilemiyorum. Ama olmuyorsa da istemiyorum ben bu arabayı sattığınız fiyata satın alın benden kredimi ödeyeyim gidip başka yerden sipariş veririm ben diyeceğim. Yoksa da dava ederim bir ton şahidim var. Ödediğim para belli. Babamın hayrına 2000 lira fazladan para vermedim herhalde. Yahu bir de ben arabayı ekperte de göstermedim daha. Bakarsın üzerinde boya moya işlemi çıkar daha da kıl olurum. Ondan sonra sinirden arabayla galerinin vitrine mi girerim ne yaparım bilmiyorum...

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Kesinlikle sessiz kalmayın. Arkadaşların dediği gibi agresif olmazsanız bir sonuç elde edemezsiniz. Düpedüz dolancılık bu. Ama faturada Navi600 yazmamasını garipsedim ben. Navi600 veya sunroof gibi opsiyonel donanım alan arkadaşlar, sizlerin faturalarınızda bunlar yazıyor mu?
bende sunrofflusu var.
faturada:
ng astra nb 1.4 cosmo sunroof at6
yazmakta.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun.

Servis satış müdürümüzle olayı konuştum. Aracı sipariş ederken bayi ile aranızda imzalamış olduğunuz satış sözleşmenizde NAVI600 seçenegi işaretli mi ve arac bilgilerine NAVI 600 yazılmış mı bunu kontrol edin. Bayinin elindeki müşteri dosyanızda karşılıklı imzalanmış sipariş formu olmak zorunda. Daha sonra GM üzerinden araç numaranız yada araç şase numaranızla sorgulama yaparak (yapamaz iseniz bana yollayın ben yardımcı olurum) aracınızın orjinal donanımlarında navi 600 olup olmadığına baktırın ki anlattıklarınızdan olmadığı açık.

Sipariş formunuzun bir örneğini de kendinize alın ve bayii yi GM e şikayet edin. Bayii nin daha önceden alımış olduğu ihtar vs varsa bu olay bayilik iptaline kadar gider.

Kesinlikle işin peşini bırakmamanızı öneririm...

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim anladığım kadarıyla bayi resmen dolandırıcılık yapmış. NAVI600 ün ücretini almışlar ancak ne faturada yazıyor ne araçta var... İnanmak istemiyorum böyle birşeye gerçekten.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün görüşecektiniz, sonuç nedir, merak etmekteyiz?

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
öncelikle geçmiş olsun.

Servis satış müdürümüzle olayı konuştum. Aracı sipariş ederken bayi ile aranızda imzalamış olduğunuz satış sözleşmenizde NAVI600 seçenegi işaretli mi ve arac bilgilerine NAVI 600 yazılmış mı bunu kontrol edin. Bayinin elindeki müşteri dosyanızda karşılıklı imzalanmış sipariş formu olmak zorunda. Daha sonra GM üzerinden araç numaranız yada araç şase numaranızla sorgulama yaparak (yapamaz iseniz bana yollayın ben yardımcı olurum) aracınızın orjinal donanımlarında navi 600 olup olmadığına baktırın ki anlattıklarınızdan olmadığı açık.

Sipariş formunuzun bir örneğini de kendinize alın ve bayii yi GM e şikayet edin. Bayii nin daha önceden alımış olduğu ihtar vs varsa bu olay bayilik iptaline kadar gider.

Kesinlikle işin peşini bırakmamanızı öneririm...
bu GM üzerinden sorgulama işini nasıl yapıyoruz sitenin linki varmı?

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün ve bu gün uzun uzun görüştük. Navigasyon cihazının sonradan takılmadığından bile haberleri yok. Bu gün keşfettiler sanırım ki bana bu gün söylüyorlar. Üstelik ben sizden öğrendikten sonra onlara "böyle böyleymiş, takılmıyormuş" şeklinde anlattıktan sonra bile kâle almadılar pek. Neyse, aracın iadesini istedik. Bakalım henüz bir cevap vermediler. Ne yapacaklar hepberaber göreceğiz.