Navi 600 Hakkında Soru

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı ay başında Çetaş'tan sipariş vermiştim. Sözde 1 hafta içinde teslim edeceklerdi. 2 hafta sonra aldım şükrettim. Aracım 1.4 Cosmo Sedan Active Select. Artı bir de Navi 600 istemiştim ben. Teslim alırken bana aracın orjinal ekranının yanık geldiğini, serviste değiştirip yerine yenisini taktıklarını, hatta sedanlarda geri görüş kamerasının standart olmamasına rağmen hediye olarak onu da taktıklarını söylediler. Ben de safım tabi teşekkür ettim. Ertesi gün fark ettim ki araçta Navi 600 değil Necvox var. Üstelik ne haritası doğru düzgün çalışıyor, ne müzik sistemi. İğrenç de bir sağ-sol sinyal sesi var. Aradım bir güzel benzettim. Hemen bu hafta değiştirelim dediler.

Benim sormak istediğim şey ise şu; normalde Navi 600 ile birlikte müzik sistemini değiştiriyorlardı. 7 premium hoparlör filan yazıyor. Kitapçığında hoparlörlerin etrafında krom çıtalar var ve üzerinde şu anda aklıma gelmeyen bir şey yazıyor. Benim araçta öyle bir şey yok. Düz. Ön konsolda da CD 400 yazıyor. Yani sistem olarak CD 400 takılı. Cosmo + Navi 600 olan arkadaşlar beni bilgilendirirse bu konuda çok sevinirim. Bu 7 premium hoparlörün takılıp takılmadığını nasıl testip ederim ve ön konsolda CD 400 yazması normal mi acaba? (Yarın değiştireceklermiş necvox'u)

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Navi 600 Hakkında Soru

metalimtrock link' Alıntı:
Arkadaşlar aracımı ay başında Çetaş'tan sipariş vermiştim. Sözde 1 hafta içinde teslim edeceklerdi. 2 hafta sonra aldım şükrettim. Aracım 1.4 Cosmo Sedan Active Select. Artı bir de Navi 600 istemiştim ben. Teslim alırken bana aracın orjinal ekranının yanık geldiğini, serviste değiştirip yerine yenisini taktıklarını, hatta sedanlarda geri görüş kamerasının standart olmamasına rağmen hediye olarak onu da taktıklarını söylediler. Ben de safım tabi teşekkür ettim. Ertesi gün fark ettim ki araçta Navi 600 değil Necvox var. Üstelik ne haritası doğru düzgün çalışıyor, ne müzik sistemi. İğrenç de bir sağ-sol sinyal sesi var. Aradım bir güzel benzettim. Hemen bu hafta değiştirelim dediler.

Benim sormak istediğim şey ise şu; normalde Navi 600 ile birlikte müzik sistemini değiştiriyorlardı. 7 premium hoparlör filan yazıyor. Kitapçığında hoparlörlerin etrafında krom çıtalar var ve üzerinde şu anda aklıma gelmeyen bir şey yazıyor. Benim araçta öyle bir şey yok. Düz. Ön konsolda da CD 400 yazıyor. Yani sistem olarak CD 400 takılı. Cosmo + Navi 600 olan arkadaşlar beni bilgilendirirse bu konuda çok sevinirim. Bu 7 premium hoparlörün takılıp takılmadığını nasıl testip ederim ve ön konsolda CD 400 yazması normal mi acaba? (Yarın değiştireceklermiş necvox'u)

Kabul edilebilir birşey değil. Satış sözleşmeniz elinizdeyse ve navi600 opsiyonunu oraya işlettirdiyseniz ayıplı mal satmaktan dava açabilirsiniz. Navi 600 sonradan takılamıyor diye biliyorum.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navi 600 de altta navi 600 yazıyor. Navi 600 sonradan takılmıyor, hemen sipariş belgeniz varsa mümkünse arabayı iade edin.

metalimtrock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yarın görüşeceğiz bakalım ne yapacaklar ne diyecekler. Faturamda Navi 600 yazmıyor. Şimdi kontrol ettim. Fiyat olarak da hiç indirim yapmadılar zaten. 62200 TL'ye aldım arabayı. Ben iyi niyetli oldukça adamlar daha da yüzsüz oluyor. Bakalım yarın ne yapacaklar... Bana fabrika ile görüştüklerini ve yarın takacaklarını, işlemin bir saat kadar süreceğini söylediler. İşlem tamamlandıktan sonra Erdemir'e götürüp kontrol ettirmeyi düşünüyorum.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın kabinleri infinity almadıysanız sadece 7 tane olacak, infinity olmayacak bilginize.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bu gerçekten büyük bir sahtekarlık, insanları böyle kandırmak çok ayıp. Takacakları şeyin Navi 600 olmayacağıda kesin.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cd500-navi600 gibi orijinal parçalar sonradan kesinlikle ama kesinlikle takılamıyor. Dikkat edin. Orijinal sistemlerde göğüsteki düğme zaten cd 400 dekilerden farklı. cd400 de sadece sağa sola çevirebilirsiniz orj.navilerde basma işlevi de var.

Aracınızın liste fiyatı opsiyonsuz 58.900  Bunu 56bin gibi bir fiyata alabilirdiniz. Hadi bunu geçelim liste fiyatından hesap ederseniz sedan 1.4t a.s navi600 ve sunroof bir araç ortaya çıkıyor sizin fiyata. Ayrıca infinity ses sistemi de opsiyonlarda yok. Bütün bunlar göz önüne alındığında uğradığınız muamelenin adı dolandırılmaya kadar gider.

[img=800x469]http://m1304.hizliresim.com/18/s/mf2jz.jpg[/img]

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cd400 tuşu yazıyorsa ve size orjinal navi 600 diyerek başka marka cihaz takmaya kalktılarsa bu resmen kandırmacadır.Üstelik ekran yanık geldi, değiştirdik ifadesi de çok çiğ bir ifade.Sonuçta bu araçlar kontrolden geçiyor, fabrika içerisinde bir yerden bir yere sürülerek gidiliyor.Ekranın çalışmadığını kimsenin görmemiş olması imkansiz.

Bu durumda aracınızı geri verin, tabi satılan malı geri almayacaklardır.Bu durumda mahkeme yolu görünüyor.

meteor79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kusura bakmayın ama aldığınız da fiyat fahiş.adamların yaptığı en hafif ifadeyle dolandırıcılık.
Benim tavsiyem yarın oraya yanınıza bir avukat alıp gidin ve her türlü yasal yola başvuracağınızı söyleyin.
Ancak böyle netice alabileceğinizi düşünüyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

meteor79 link' Alıntı:
Kusura bakmayın ama aldığınız da fiyat fahiş.adamların yaptığı en hafif ifadeyle dolandırıcılık.
Benim tavsiyem yarın oraya yanınıza bir avukat alıp gidin ve her türlü yasal yola başvuracağınızı söyleyin.
Ancak böyle netice alabileceğinizi düşünüyorum.

045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup