Meriva almayı düşünüyorum, Lütfen tavsiye...

suphi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 97 model vectra mı sattım, 2005 Meriva 1.6 Essentia 21000 liraya buldum,almak istiyorum, fiyattan daha çok merak ettiğim meriva nasıldır artıları ve eksileri açısından yorum yaparsanız sevinirim, araç lpg li...
Şimdiden teşekkürler...

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 97 model vectra mı sattım, 2005 Meriva 1.6 Essentia 21000 liraya buldum,almak istiyorum, fiyattan daha çok merak ettiğim meriva nasıldır artıları ve eksileri açısından yorum yaparsanız sevinirim, araç lpg li...
Şimdiden teşekkürler...

essentia en alt pakettir merivada, en dolusu cosmo diye biliyorum, dijital klima, 8 hava yastığı falan, ama meriva fazla piyasası olmayan bi araç, geniş bi araç düşünüyosan zafira düşünebilirsin, meriva bana corsanın biraz irisi gibi geliyo,,,

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
essantia çok boş bi paket 21.000 etmez biraz daha dolu serisi olabilir.
iyi araştırmak lazım.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavan yüksek olduğu için ferah bi his uyanır başlarda ama viraja biraz hızlı girdiğinizdeki savrulma hissi mekanı fazlasıyla daraltacaktır!!!

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merivayı kullandım. aracın iç hacmi çok ferah geliyor camlardan dolayı. şöför koltuğunun konumu çok hoşuma gitti. virajlarda savurma falanda yok. gayet iyi giriyor virajlara. essentia olmasından dolayı almazdım aracı. sitede merifast kullanıcı adlı burak arkadaşımız satıyor. cosmo donanımı olması lazım onun aracı. çok titiz bakar tavsiye edebiliriz aracını...

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model meriva 1,3 cdti enjoy modelini ekim ayında aldım.( Daha önce 2004 Corsa C kullandım) Öncelikle şunu belirtmek isterim Corsanın genişletilmişi diyen kişiler aracı bilmediklerinden olsa gerek biraz yanılıyor.

1) Yükseklik konusu: Araç Corsadan yüksek ama aracın ağırlığı 1330 kg olduğu için virajlarda beklediğimin çok çok üzerinde.

2) Konfor : Araç tam bir aile aracı. Koltukların tamamı yüksek. Araca inip binmesi rahat. Ön cam uzakta olduğu için genişlik hissi veriyor. Dışarıdan küçücük görülen aracın içi gerçekten çok ergomik.

3) İç mekan özellikleri: Arka koltuklar süper zaten. Ortadaki koltuğu indirip kol dayama yapabiliyorsunuz. Kol dayama çok amaçlı. Gerektiğinde eşyalarınızı koyabiliyorsunuz veya yolculuk esnasında içecek koyabiliyorsunuz. Yandaki iki koltuk ileri geri sağa ve sola hareket edebiliyor. Koltuklar tam olarak yatıyor ve yattığında çok geniş bir iç hacim elde ediyorsunuz. Ön koltukların arkasında servis sehpası var.
Arka koltukta oturanlar için ortada teybe bağlı kulaklık girişi var. Yani çocuklarınız istediği müziği dinleyebiliyor. Bagaj gereçekten çok fazla eşya alıyor.

Özetlersek araç tam bir aile aracı. Zaten ruhsatta "binek" yazmaz "mpv" yani multi purpose vehicle ( çok amaçlı araç) olarak geçer. Ben iyiki almışım diyorum. Corsa ile arasında çok fark var.
Araçtan ne beklediğiniz önemli. Performans aracı istiyorsanız Astra almalısınız. Ama aile arabası istiyorsanız Meriva güzel tercih bence.

Essentia modeli en baz model pek tutulmuyor. Fiyatta indirim yaparsa düşünülebilir tabi.

Saygılar.

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanıcı fikirleri daha önemli olsa gerek..
boş ve dolu (şimdki) kullanan biri olarak;
1-kesinlikle corsanın büyüğü değil hatta dingil mesafesi 2630 (aynı yıldaki astra 2606 dan büyük, zafira 2694)..
2-savrulma konusunda sınıfı muadili araçlardan gayet iyi..
3-testlerde belirtildiği gibi minivan kullanımından ziyade taksi sürüş izlenimi veriyor..
4-sadece bazı (direksiyon gibi) corsa parçaları kullanılmış..
5-cozmo donanımdan aşağısını almayın..

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanıcı fikirleri daha önemli olsa gerek..
boş ve dolu (şimdki) kullanan biri olarak;
1-kesinlikle corsanın büyüğü değil hatta dingil mesafesi 2630 (aynı yıldaki astra 2606 dan büyük, zafira 2694)..
2-savrulma konusunda sınıfı muadili araçlardan gayet iyi..
3-testlerde belirtildiği gibi minivan kullanımından ziyade taksi sürüş izlenimi veriyor..
4-sadece bazı (direksiyon gibi) corsa parçaları kullanılmış..
5-cozmo donanımdan aşağısını almayın..

aynen katılıyorum. kullanıcı yorumları önemli.

suphi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim, oldukça yardımcı oldunuz...

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model meriva 1,3 cdti enjoy modelini ekim ayında aldım.( Daha önce 2004 Corsa C kullandım) Öncelikle şunu belirtmek isterim Corsanın genişletilmişi diyen kişiler aracı bilmediklerinden olsa gerek biraz yanılıyor.

1) Yükseklik konusu: Araç Corsadan yüksek ama aracın ağırlığı 1330 kg olduğu için virajlarda beklediğimin çok çok üzerinde.

2) Konfor : Araç tam bir aile aracı. Koltukların tamamı yüksek. Araca inip binmesi rahat. Ön cam uzakta olduğu için genişlik hissi veriyor. Dışarıdan küçücük görülen aracın içi gerçekten çok ergomik.

3) İç mekan özellikleri: Arka koltuklar süper zaten. Ortadaki koltuğu indirip kol dayama yapabiliyorsunuz. Kol dayama çok amaçlı. Gerektiğinde eşyalarınızı koyabiliyorsunuz veya yolculuk esnasında içecek koyabiliyorsunuz. Yandaki iki koltuk ileri geri sağa ve sola hareket edebiliyor. Koltuklar tam olarak yatıyor ve yattığında çok geniş bir iç hacim elde ediyorsunuz. Ön koltukların arkasında servis sehpası var.
Arka koltukta oturanlar için ortada teybe bağlı kulaklık girişi var. Yani çocuklarınız istediği müziği dinleyebiliyor. Bagaj gereçekten çok fazla eşya alıyor.

Özetlersek araç tam bir aile aracı. Zaten ruhsatta "binek" yazmaz "mpv" yani multi purpose vehicle ( çok amaçlı araç) olarak geçer. Ben iyiki almışım diyorum. Corsa ile arasında çok fark var.
Araçtan ne beklediğiniz önemli. Performans aracı istiyorsanız Astra almalısınız. Ama aile arabası istiyorsanız Meriva güzel tercih bence.

Essentia modeli en baz model pek tutulmuyor. Fiyatta indirim yaparsa düşünülebilir tabi.

Saygılar.

aynen dostum merivayı pek fazla kullanmadım, bikaç kez şehir içi kullandım, ama dediğim gibi pekte hoşuma gitmedi, zaten beğenmek başlı başına göreceli bi kavram, sadece kişisel görüşümü yazdım, ayrıca nezaketiniz içinde teşekkür ederim, biçok insan bu durumda daha farklı ve kırıcı yaklaşabiliyo ve bu durumda gereksiz polemik yaratmaktan öteye geçmiyo,