opel astra j kasa almak istiyorum. lütfen yardım...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
1.6 atmosferik motoru tavsiye etmiyorum. Benzinli alacaksanız 1.4 turbo ideal olacaktır.

Dizel alacaksanız -ki bence dizel alın- 1.3 yeterli performansı veriyor. 1.6 atmosferik motorlu bir Astra J'den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Hele de rampalarda 1.3 dizeli, 1.6 bezinli ile karşılaştırmazsınız bile... Çok daha iyi.

Yakıt tüketimi olarak da iyi. LPG falan uğraşmazsınız, yakıtı al bin. Üstelik motor oldukça sağlam. Bilindik, kendini kanıtlamış bir motor.

Tüm bu nedenlerden 1.3 dizeli tavsiye ediyorum.

Gelelim donanıma...

Bu aslında tamamen kişisel bir tercih. Ne istediğinize bağlı. Mesela bir tanıdığım, en üst donanım araçları alabilecek durumda olmasına rağmen gider en boşunu alır. Daha sonra donanım arızalarıyla uğraşmak istemiyorum diyor. Kendi açısından haklı...

Söz gelimi benim aracımda -Enjoy Active- bana göre yeterli donanımlar var. ABS-ESP, hava yastıkları, yol bilgisayarı, hız sabitleyici/sınırlayıcı, yağmur-far sensörleri, karartmalı dikiz aynası, 17" titanyum görünümlü jant, deri direksiyon, orta kol dayama v.s...

Bunlar bana yetiyor. Tek eksiğim dijital klima. Onun dışında beklentilerimin tümü var aracımda. 5.000 TL kadar fark verip Sport almak istemedim. Sport koltuklar olmasa da olur. Ya da dijital klima...

Cam çıtalarını ekledim mesela, arka park sensörü falan... Bu iki donanım da sonradan eklenmiş oldu.

Bunun kararını siz vereceksiniz. Donanım listelerini karşılaştırın, neye ihtiyacınız varsa ve maddi olarak imkanlarınız nelerse hesap edin, alın.

Motor 1.3 dizel, donanım enjoy, renk neptün mavi, siyah, gri... Hiç de fena olmaz.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 1.9CDTI motorlu arabaya binyorum ama inanın 1.3CDTI agresif olmayan sürücüyü her türlü tatmin eder diye düşünüyorum. Donanıma gelince, arabayı almadan önce elegance diye tutturuyordum, giip comfort aldım hiç bir donanımını kullanmıyorum :D Sanırım boş astra J de bile standart elegance vectradan çok daha fazla donanım vardır.
İşin özü 1.3CDTI motor yıllardır kullanılan, sorunsuz ve ekonomik bi motor. Bizim mahallenin çocuğu yani :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Cosmo ya da sport 1.4 T alacağıma enjoy ya da edition 1.3 dizel alırım.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
performans istiyorsanız 1.4 turbo alın. az yaksın performans önemli değil diyorsanız 1,3 alın.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 dizel ile ilgili neden bu kadar söylem var anlayabilmiş değilim. İnsanlar motorun hacmine aldanıyor ve kaput açma kolunun yerini bilmeyen adamlar ''O motor kasayı kaldırmaz.'' yorumunu yapıyorlar.

Aynı adam 1.4 litre hacimli benzinli aracı övüyor. 1.3 dizel alacağına, başka marka 1.4 (atmosferik) benzinli al diyor. Tork değerini ve turbo gibi bir nimeti hesaba katan yok!!!

Bu arada 1.3 CDTI motorun kötü imaj algılamasının en temel sebeplerinden biri H kasada 6 ileri şanzıman kullanıldığı için 1. vitesin kalkış amaçlı olup ağır kalmasıydı. Oysa J kasada aktarmanın oranları tamamen değişti. Optimum aktarma değerleri elde edilmiş, araç ağır olduğu için gaz pedalının ilk tepkisi hissedilmiyor ama 2 ve 3'ten sonra araç yürüyor.

Hem bir depoyla 2000 km yol alsın, hem de 0-100 3,5 saniye olsun istiyor bizim insanımız. Cam kenarı şoför arkası olsun istiyor. Böyle bir olgu için ya 200 litrelik depo ya da plütonyum gibi nükleer bir yakıt lazım ama kuşkusuz ona da bir bahane bulurduk (:)

tatum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar...bir şeyi merak ediyorum...

Astra h deki 1.6 motor ile astra j deki benzinli 1.6 motor ayni değil mi? Sadece kasası mi farklı....astra nin 1.6 motoru iyi tuttu diye biliyorum....astra j lerde neden tercih edilmiyor..
1.4 turbolar revaçta....

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar...bir şeyi merak ediyorum...

Astra h deki 1.6 motor ile astra j deki benzinli 1.6 motor ayni değil mi? Sadece kasası mi farklı....astra nin 1.6 motoru iyi tuttu diye biliyorum....astra j lerde neden tercih edilmiyor..
1.4 turbolar revaçta....

Aynı motor ama Astra J, 100 kg kadar daha ağır H kasadan.
1.4T yakın tüketim değerleriyle daha iyi performans sunuyor.