2015 Astra 1,3 CDTI Edition Plus İlk İzlenimler / Part 3

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[img=800x600]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/633/R4j6xa.jpg[/img][/CENTER]

3. Kez açtığım üyelikle ve yazdığım 3. konuyla tekrar merhaba arkadaşlar..  kingg

Almayı düşünen veya alacak olan arkadaşlar için faydalı olabileceği kanısında olduğumdan konuyu tekrar açıyorum;

2015 model araç 60,000 tl ye aldım aracı. Vaktiniz var mı bilmiyorum ama opelsiz asla forum sitesinde bi inceleme yapmıştım onu paylaşayım sizinle belki sorularınıza yanıt bulur;

Uzun süre araç arayışından sonra 2015 Aralık Ayında anlaşarak Ocak Ayında aldığım 2015 Model 1,3 CDTI Edition Plus ile aranıza katıldım. Aracı Aralık sonlarına kaldığımdan bulmak çok güç oldu; Adana'da Kırmızı, Ankara'da Siyah buldum ama Beyaz diye diretince yolum Antalya'ya kadar uzandı ve Bu hafta başı Pazartesi aracımı teslim alıp Allah'a şükür sağa sağlim memleketim Gaziantep'e döndüm. Yeni araç alacak arkadaşlara yol göstermesi açısından yanında hediyelerden bahsetmek istiyorum (gerçi sanırım herkese aynı şeyleri veriyorlar ama yine de bahsedelim :) ) ; Park Sensörü, Karter Koruma, Kauçuk Paspas, Boya Koruma. Bunun yanında yeni araç alacaklar için sitede tavsiye edilen Opel Clup Cart, Küllük ve ևakmaklık istedim fakat sadece Opel Clup Cart'ı alabildim, dediklerine göre artık sigara yasağından dolayı küllük ve çakmaklık gelmiyormuş da muş muş... :)

Aslında aracı alırken çok düşünmedim Astra kalitesi aşikardı ve düşünmeden aldım hatta forumla tanışmam da aracı aldıktan sonraya dayanıyor. 18 aralıkta aldığım aracı Ocak 11'de teslim alınca Bir çok konuyu okudum olumlu olumsuz yorumları kafamda notladım. Yaptırmak istediklerimi sıraladım bir sürü şey öğrendim, bunun için herkese çok teşekkür ederim.

Yol boyunca genel izlenimlerim hemen hemen herkes ile aynı, aracın yol tutuşu ve 1,3'lük performansına bana göre diyecek yok, yok yolda kalırsın yok çekmez gibi geyikler asla kafama takılmadı çünkü H ve J kasaları daha önceden kullanma fırsatım olmuştu. Müzik sistemi hakkında sitede okuduğum bir konuda "Cep telefonunu açsam bundan daha iyi çalar" gibi bir yorum vardı ve gelirken bu yoruma gerçekten çok güldüm. :) Tamam, aracı alırken Opel kalitesi deyip gözümüzü yumduk aldık (arka hoparlörlerin olmayışı bu düşüncemize tezat olsa da, ki bence bundan kaçmak Opel'in gerçekten ayıbıdır) o da bize ufak bir yamuk yaptı ama ses performansı da cep telefonu beklentimin çok üstünde. (Zaten ses sistemi hobisi olan genç bir kullanıcı Sport veya Cosmo'da alsa bu sistemi kendi zevkine göre düzecektir.) Depodan benzin sesi olayını merak ediyordum yapılan eleştirilere dayanarak ama beni rahatsız edecek bir ses yol boyunca duymadım. Yine bir muamma olan far nemlenmesi veya buharlanması olayı. Yol boyunca çok yağmur olmasa da yaklaşık 200 km kadar Antalya - Gazipaşa arası şiddetli, sağanak ve normal yağmurlardan geçtim. Bu süre zarfı buhar için yeterlimi bilmiyorum fakat araçta şükür (ki çoğu arkadaş normal karşılasa da bence sıfır araçta kesinlikle olmaması gereken bir durum) böyle bir durumla karşılaşmadım. Velhasıl Kelam 850 km kadar yol yaptım ve genel olarak ve ilk izlenim olarak araçtan gayet memnun kaldım.

Yine sitedeki arkadaşlar sağ olsun eski konulardaki yorumları yönlendirmeleri ile ilk yapmam gereken şeyin araca dış detay nikelajlarını almak oldu, aracım gelmeden s-dizayn marka Sis Farları, ֖n tampon, Cam ևerçeveleri ve Bagaj havuzum geldi. :) Fakat taktırmak hava şartları ve vakitsizlikten dolayı şuana kadar mümkün olmadı. Bunun dışında yine forumlar sayesinde öğrendiklerimiz Vites altı led aydınlatmanın aslında olduğu ve ters bağlandığı, arka hoparlör tesisatının çekili olduğu falandı ama son gelen konu yorumlarına bakarak konuşmak gerekirse bizim Edition Plus araçlarımızda bunlar ne yazık ki yok. Artık bunlar için aramızda Gaziantep'te olan eski ve yeni Opelci arkadaşlar varsa bekli yönlendirmeleri ile bu konuları çözerim. Zaten yakın zamanda bir Cylone projem olacak ve hoparlörlerle bu Multi Media sistemini bir zamanda aracıma taktıracağım böylelikle fi tarihinden kalma ekransız göğüs olayından da kurtulmuş olacağım. :) Aslında insan anlamıyor bu kadar şık ve güzel ışıklandırmanın içinde o 2 - 3 satırlık bilgi ekranı nasıl olabilir? :) fakat çözümü de bu şekilde bi cihaz almak ki bence bu aracın iç ambiansını ledlerle birlikte oldukça değiştirecek. Bunların yanında kapı ambians led aydınlatmaları ve bardaklık kenarı nikelajı da almak istediğim şeyler arasında. Artık yavaş yavaş takıldığımız şeyleri paylaşarak ve fikir alarak aracımızı zevkimize göre şekillendireceğiz.

Tekrar bütün forumdaş ve Astradaş arkadaşlarıma merhabalar, kazasız belasız ve arızasız günler dilerim..

Murat  kingg​

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2015 Astra 1,3 CDTI Edition Plus İlk İzlenimler / Part 3

tekrardan hoşgeldiniz...
ayrıca tekrardan yaptığınız açıklama için teşekkürler..

mbnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşgeldin yeniden astradaş :))

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
tekrardan hoşgeldiniz...
ayrıca tekrardan yaptığınız açıklama için teşekkürler..

Ben teşekkür ederim Recep Bey..  045thumbsup

mbnet link' Alıntı:
hoşgeldin yeniden astradaş :))

thnxx

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hoş geldiniz tekrardan

makromic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar hoşgeldiniz benimde ilk üyeliğim kasım ayındaydı ama malesef bende 3. kez üye oldum  ismim emirhan. bende aralığın ilk haftası aynı aracı aldım istanbulda aracı bulmakta baya zorluk çekmiştim en son balkan opelde buldum kırmızı ve siyah kalmıştı siyahı seçtim bende. genel olarak bahsettiğiniz herşeye katılıyorum. bunun dışında bahsettiğiniz ekstraların hiçbirini bana vermediler park sensörüne ayrıca para vererek aldım paspas tiryaki seti istemek vs de hiç aklıma gelmedi malesef. benim araçla alakalı tek sıkıntım aracın 2. vitese geçtiğinde gelen bi ses var ve onun çözümü yok malesef o sesi duymak rahatsız ediyo sadece onun dışında araçtan çok memnunum. bende sizin gibi araca yaptırmak istediklerim var da henüz hiçbirine karar veremedim. ilk yaptırcağım şey difüzör olacak sanırım ve en büyük problem olarak taktırcağım ekranın markasına karar veremedim bitürlü araştırdığımda da videolar genelde hep eski ve şuan yeni bi ürün veya tavsiye edilen var mı bilmiyorum. tekrar hoşgeldiniz :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar  welllcommee

Corcik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

izlenimleriniz için teşekkürler hoş geldiniz.

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hoş geldiniz tekrardan

Teşekkür ederim Mücahit Bey..

makromic link' Alıntı:
merhabalar hoşgeldiniz benimde ilk üyeliğim kasım ayındaydı ama malesef bende 3. kez üye oldum  ismim emirhan. bende aralığın ilk haftası aynı aracı aldım istanbulda aracı bulmakta baya zorluk çekmiştim en son balkan opelde buldum kırmızı ve siyah kalmıştı siyahı seçtim bende. genel olarak bahsettiğiniz herşeye katılıyorum. bunun dışında bahsettiğiniz ekstraların hiçbirini bana vermediler park sensörüne ayrıca para vererek aldım paspas tiryaki seti istemek vs de hiç aklıma gelmedi malesef. benim araçla alakalı tek sıkıntım aracın 2. vitese geçtiğinde gelen bi ses var ve onun çözümü yok malesef o sesi duymak rahatsız ediyo sadece onun dışında araçtan çok memnunum. bende sizin gibi araca yaptırmak istediklerim var da henüz hiçbirine karar veremedim. ilk yaptırcağım şey difüzör olacak sanırım ve en büyük problem olarak taktırcağım ekranın markasına karar veremedim bitürlü araştırdığımda da videolar genelde hep eski ve şuan yeni bi ürün veya tavsiye edilen var mı bilmiyorum. tekrar hoşgeldiniz :)

Merhaba Emirhan Bey, sizin de aracınız hayırlı olsun. Güzel tercihler yaptığımızı düşünüyorum, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.. Ekstralar konusunda ne yazık ki biraz bastırmak gerekiyor. :) 2. vitesteki sesi tam anlayamadım, benim dikkatimi çeken bi ses olmadı.

OGOKTAS link' Alıntı:

Tekrar  thnxx

Corcik link' Alıntı:
izlenimleriniz için teşekkürler hoş geldiniz.

Sağolun, hoşbuldum.. :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee. Astradaş.