vectra b almayı düşünüyorum, tavsiye lütfen!

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelirin iyi ise derken mesela ne kadar gibi.

ustam, ben aldım çok ustayada gösterdim temiz dediler ki allahtan temizmiş,incir fidanlığı dikerdi ocağıma geçen temmuzda aldım 16000 km yol yaptım yaklaşık 4000 tl yakıt artı 2500 tl civarı arıza gideri.

allahtan ki temizdi.

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afedersiniz ama 2500 lira masraf yaptınız ve aldığınızda temiz olduğunu mu iddaa ediyorsunuz.? ilginç!

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öpmüşler sizi haberiniz yok :)
2.5 milyarlık masraflarınız neydi cok merak ettım bıraz lıstelermısnız ?

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dikkat ettiğseninz vectraya bi sözüm yok sonuçta made in german,,,,ama gerçekçi olalım parçaları çok pahalı yani allah tamircinin yoluna düşürmesin...

ben başıma gelen en basit bi arızasını söyleyeyim ve kimsede 97 model bi vectrasının elektrik tesisatının ilk günki gibi olduğunu idda etmesin.

aracımın elektrik kablolarıın yalıtkan kısımları yani pilastikleri,,dokunduğun yer soyuluyordu,bir kaç yere motor tesisatın fiyatını sordum
sıfır fiyatı..1800 tl dendi
çıkma 550 tl
kablo tamiratı 450 tl
tüm aldığım fiyatlar bunlara yakındı
farklı iki tane elektrikçi motor arıza ışığını söndürmek için üç gün uğraştı ve kablolar tektek bantla sarıldı.ayrıca arıza ışığını arıza test cihazı göstermiyordu.

ilk fırsatta kurtulucam inş.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani ne diyeyim. sonuçta bu sorunu yaşayan birisin. demek ki oluyormuş. ama şu var ki o yaşa gelmiş her vectrada oluyor mu. oluyor desek bu da pek ianandırıcı değil. yani seninki bir şanssızlık diyelim. bir de acaba tesisattaki sorununa doğru teşhis koydular mı. dokunduğun yer nasıl soyulur anlmıyorum.

peki merak ettim, sonuçta sorunun çözüldü mü?

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam, ben aldım çok ustayada gösterdim temiz dediler ki allahtan temizmiş,incir fidanlığı dikerdi ocağıma geçen temmuzda aldım 16000 km yol yaptım yaklaşık 4000 tl yakıt artı 2500 tl civarı arıza gideri.

allahtan ki temizdi.

ustalara çok güvenmemek lazım. başından savmak istiyorlar genelde. iyi tanıdık birisi olacak.

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kendi arabasına bakıp temiz demiş :)

afedersiniz ama 2500 lira masraf yaptınız ve aldığınızda temiz olduğunu mu iddaa ediyorsunuz.? ilginç!

vectra alacaksın 2500 TL masraf edeceksin ve o vectraya usta temiz diyecek :eek:
bence ustayla satan adam kardeşlermiş...:rolleyes:

formdaki arkadaşlar bilir bu kaçınca vectram bilmiyorum ( a kasa ve b kasa ) yıllardır vectradan başka birşeye binemiyoruz.

araçlarımın içinde bana en çok masraf açan aracım geçen yazki gri vectramdı.toplam masraf 550 TL ( abs beyni + gergi bilyası ve kayışı ) gerisini sen düşün.

bu arada kahramantürk55 arkadaşım sen o parayı harcadıktan sonra ilk fırsatta satacağını söylemişsin, eğer satarsan sattığın adam 4 yıl bir lira para harcamadan biner arabaya

aytac55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temizini ve az km yapmış bulursan cok iyi geniş ve konforlı bir araç bendede otomatik b var şehir içi agresif kullanmazsan 280 tl civarı yakıyor.lpg ye gelınce gecen tieger seti için sanaiye gitttim vektra bobın yakmıs lpg den dolayı eger cok km yapmıcaksan gerek yok derim karonik olarak genelde yağ yakıyo derler ama cok sukur ben hiç rastlamadım.bulursun tabi 10000 tl ye kazalıdır motor bitmiştirdeğişeni coktur vs.eger kafan rahat binmek istiyosan biraz elini cebe atcan yoksa sonrada o ardaki fark kat kat cıkar dedigim gibi temizini bulusan mükemmel bi araç hatta c kasalara bile değişmeem

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen sene martta aldım memnunum genel olarak direksiyon kutusu mefta yağ damlatıyor.yetkili serwis bana 2bin küsür dedi özel servis abi adapazarında garantili 350 ye tamir ediyorlar dedi.araba çok güzel şahsen.herkesin frene bastığı wirajda ben gazı kökleyip giriyorum bana mısın demiyor yol tutuşu süper nazar değmesin fren dozajlamaları çok iyi memnunum genelde ama bazen uyuz ediyor ufak tefek hataları war mesela klima ışığı yanmıyor göstergenin bi ışığı yanmıyor (benzin sewiyesini gece görmüyorum,moralim bozulmuyor :)) ayna kumandası we sol arka cam çalışmıyor...ufak tefek arızaları kafana takmazsan çok mükemmel bir araç... tawsiye ederim