vectra b almayı düşünüyorum, tavsiye lütfen!

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhaba!
forumda araştırdım. ancak bulamadım mı bilmiyorum. vectra b kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum. vectra b kasa otomatik bir araba almayı düşünüyorum. otomatik vites olmaısnı özellikle istiyorum. internet ortamında ilan sitelerinde bir tane buldum. araç 140 binde, lpg li ve otomatik vites.

böyle bir araç hakkında sizlerden öğrenmek istediklerimi aşağıda maddeler halinde vermeye çalıştım. herkes bildiği kadarını yazarsa memnun olurum. herkese şimdiden teşekkürler!

1- aracın lpg li olmadığını düşünsek şehir içinde 100 km de nekadar yakar.
2- 140.000 km'lik motor, bakımı aksatılmadı ise daha nekadar gider.
3- lpg'li bu aracın motoru lpg den zarar görmüşmüdür. bu araçların lpg ile olan ilişkisi nasıl bilinir. (mesela lpg li astralarda sürekli bobin yakma sorunundan bahsediliyor gibi.) lpg de araç şehir içi ne kadar yakar.
4- bilinen ve sıkça yaşanan kronik arızaları varmıdır varsa nelerdir ve nasıl çözülür.
5- gayet konforlu ve lüks sayılan bu aracın ikinci al fiyatlarında neden 10000 civarına bile olan var.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. benimki 10-13 lt/100 km yakıyor
2. benim aracım 175000e dayandı hiç birşey yok. 3000-4000 harcayıp motoru sıfırlayabilirsin.
3. lpg de aynı litreyi yakacakü litre fiyatıyla çarpıver. ayrıca ben lpgnin ekonomik olduğunu düşünüyorum ama uzun vadede motorada bir o kadar zarar verdiği kanaatindeyim.
4. diirreksiyon bir çok araca göre biraz serttir. genelde en hassas yerledinden biri direksiyondur zaten opellerin. birde yan hava yastığı olan modellerde soketler koltuk altlarında olduğundan dolayı koltuğu ayarlamak için ileri geri sert hareketlerde soketler çıkabiliyor ve araç uyarı verebiliyor.
5. vectralar 2 lt motora sahip olduklarından dolayı vergileri yüksek ve bir çok araca göre fazla yakıyor. bu yüzden fiyatlar biraz düşük kalıyor.

arastgeldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben vectramdan gayet memnunum lpg li ve 1.6 larla arasında çok az yakış farkı war.biraz masraf çıkarır ama kullanırken helal olsun dersin.ayrıca arabam 220000 de..hala canavar gibi..

aras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 3. vectra bu insan vazgeçemiyor ama bakımsız bir arabaya denk gelirsen üzer seni benim araba henüz 78000 de ama sürekli birşeyler çıkıyor ufak defek olmasına rağmen toplamda iyi paralar bakımlı ve temizse binilecek araba bunlar...

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha Önce 97 model 1.6 gl vardı başımdan trafik kazası geçti mikser kamyonun altına girmiştim :)
Arabanın kaportasını görünce hayretler içerisinde kaldım.Öyle sağlam kaporta varmış ki allah korudu yani kamyonun altına almasını engelledi normal bir araç olasaymıştı demek altına girerdim Hayranlığım daha çok artı opele karşı
Şuan 2000 model 1.6 comfort var çok memnunum.Uzun yolda banamısın demiyo :):)
Bence al derim..

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geliri bosver araba temiz ise al kardesim piyasa da o paralara bulabileceğin en sağlam en konforlu arabadır yeter ki temiz olsun güzel kullanıp 400000 de hala motoru açmayan arkadaslarımız var sitede en önemli nokta temizlik olmalı senin için

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim işyerinde arkadaşımın satılık 98 model vectra GLS otomatiği var. arabası bildiğim kadarıyla temiz. İsterseniz sorabiliriz

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim işyerinde arkadaşımın satılık 98 model vectra GLS otomatiği var. arabası bildiğim kadarıyla temiz. İsterseniz sorabiliriz
soralım tabi ama trabzondaysa arkadaş sorun olabilir çünki ben edirnedeyim.