Komple motor rektifiye

İlkdefaopel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ilk kez Opel kullanıcısıyım. 2006 model 1.4 class benzin/LPG Li araç aldım. Su eksilmesinden kaynaklı olarak araç hararet etti. Ve conta yanmış , sonrasında motor içine zarar vermişiz. Suan motor komple rektifiye de ortalama masraf nedir. Rektifiye girdiğinde neler değişmekte bilgilendirirseniz sevinirim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, yapılacak olan işlemin detayını bilemediğimiz için fiyat yorumu yapmak pekte kolay değil. Örneğin segmanlar değişiyor mu ? Subapların tamamı değişecek mi ? İtici varsa durumu nedir. Pistonlarda veya krank kolunda yamulma veya hasar varmı... Kısacası benim öngörüm masraf olarak 5 bin altında kesinlikle olmayacaktır. Zaten günümüzde ustalara selam verdiğinde 300-500 gidiyor...

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve Mehmet38

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, yapılacak olan işlemin detayını bilemediğimiz için fiyat yorumu yapmak pekte kolay değil. Örneğin segmanlar değişiyor mu ? Subapların tamamı değişecek mi ? İtici varsa durumu nedir. Pistonlarda veya krank kolunda yamulma veya hasar varmı... Kısacası benim öngörüm masraf olarak 5 bin altında kesinlikle olmayacaktır. Zaten günümüzde ustalara selam verdiğinde 300-500 gidiyor...
Aynen öyle şuan üst kapak parçaları iyi bir şey istenirse. 1500 2000 arası tutuyor bunun içinde taşlamacı masrafı dahil

İlkdefaopel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Blokta yamulma var dendi. Neler değişecek dediğimde tüm parçalar değişecek dendi tarafıma

İlkdefaopel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Subaplarin tamamı değişecek toplam 13-14 bin bulur denildi ortalama

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Subaplarin tamamı değişecek toplam 13-14 bin bulur denildi ortalama
Çıkma motor ne kadar ki sen kendi motorunu olduğu gibi alsan üst kapak ve blok Krank egzantrik milleri bunlarda para eder satabilirsin blok yamulmussa sökülür rektefe kurtarır sa yapılır

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Benim arkadaş 9 ay önce yaptırdı çıkma üst kapak 2500 işçilik 2500 yanlış hatırlamıyorsam 2000 falan rektefe ye aldılar bunlara artı olarak subap triger fişekler vs. eksta toplam da 9000 bin tuttu. Yani daha kısmi bi işlem yapılmasına rağmen öyle tuttu piston falan değişmedi. İnşallah uygun şekilde halledersiniz.

İlkdefaopel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum hocam ilk kez Opel aldım hafiften pişmanlığım var kazıklanmak istemiyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum hocam ilk kez Opel aldım hafiften pişmanlığım var kazıklanmak istemiyorum

Hocam bunun opel ile ilgisi yokki malesef ülkemizde araç konusunda çok çok fazla üçkağıtcılık dönüyor. Durum böyle olunca doğru düzgün bakımı yapılmamış, daha önce meydana gelen ancak bir şekilde geçiştirilmiş arızalar malesef son kullanıcıda kocaman bir dağ olarak önümüze çıkıyor. Yoksa araçların bakımları düzgün şekilde yapılsa, periyodik bakımda değişmesi gereken parçalar değiştirilse inanın ki bu motorlar çok rahat bir şekilde 500bin kilometre gidecektir...

İlkdefaopel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Aracım yapılmış masrafı bilmiyorum henüz. Aracı aldığımda tekrar yazacağım