kırmızı antifriz

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
şu an üzerinde kırmızı var su ile beraber konulmuştu serviste
kırmızı varsa kırmızıya devam et fazla koymayın olcusu neyse onu koyun bız nerde yanlıs yapıyoruz bılıyormusunuz servıse bırakıyoruz antıfırızını tamam la dıyoruz adam olcuyor -1 mesela o dırenc gosterıyor adam ustune eklıyor fazla elın ayarı kacıyor -20 lere kadar dırenc gosterıyor cok koyu oluyor bu sefer antıfırız yogunlasıyor ıle ondan sonra kacak kocek yapıyor :)

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı varsa kırmızıya devam et fazla koymayın olcusu neyse onu koyun bız nerde yanlıs yapıyoruz bılıyormusunuz servıse bırakıyoruz antıfırızını tamam la dıyoruz adam olcuyor -1 mesela o dırenc gosterıyor adam ustune eklıyor fazla elın ayarı kacıyor -20 lere kadar dırenc gosterıyor cok koyu oluyor bu sefer antıfırız yogunlasıyor ıle ondan sonra kacak kocek yapıyor :)

Burak kardeş bilgilendirdigin için teşekkür ederim çok önemli ve dikkat etmemiz gereken bir konu tekrar teşekkür ederiz

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde 2001 model aracımın radyatöru alımunyum 2,3 sene evvel kışın bı baktık radyatör su kacırıyor bunlarda kronık denıldı antıfırız ustundekı kırmızıydı ama özellıgını kaybetmek uzere ıdı en son gecen sene ocakta degıstım yıne özellıgını yıtırmıs antıfırız yıne kırmızı koyduk bu koydugumuz antıfırız gm 2 senede özellıgı kaybettı suan olcturmedım soluk kırmızı halını aldı bakalım unutmassam yıne olcturcem gecen sene koydugumuz antıfırız de lpg su beynı hortumunda kacak yaptı su eksılttı lastıgı bı cevırdım su beynıın hortumunda kacak yapmış kelepceyı sıktırdık duzeldı sorun yok ama fazla kırmızı ıyı olsun dıye koymayın aşırıya kacmadan koyduktan sonrada kontrol edın aracı
ben gm ın ne fren yagı dot 4 ne antıfırızını nede motor yagından memnun kaldım uzak durun derım tavsıyede etmem
doğru bir karar hele yağ... motor yağı çok önemli çamurlaşma karbürator piliği oluşması hep kalitesiz yağ sebep verir...sentetik yağ pahalı ama herzaman motor için iyidir

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıcı özelliğinden dolayı böyle bi sorun olmuş olabilir hortumlar ve bahsettiğiniz parçalar aşınmıştır zamanla.

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kırmızı zedeyım agustosta koydurdum ve araba su damlatmaya basladı, aralık ayında bosaltıp mavı koydurdum, radyator sag ust koseden sızdırmıs, sızdırdıgı yer kırmızı renklıydı

4 ayda fazla zarar vermısmıdır acaba hortumlara :)

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşaallah o kadar zararla kalırsın....:(

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verilen bilgi için teşekkürler. 2006 yılından bu yana fabrikasyon kırmızı antifiriz ile yola devam :)

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
bilgilendirme için teşekkürler. benim aracım 2006 astra h. haziran ayında aldım. temmuz ayın da ara cı kontrol ederken soğutma suna bi baktım. içerisindeki antifiriz galiba kırmızıymış ama artık siyah gibi olmuş. bende gittim opetten mavi antifiz aldım. içindekini radyatördeki musluktan boşalttım. ve mavi antifirizi koydum. üzerinede su tabiki şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. aceba kırmızı ile değiştirmelimiyim. yoksa mavi ile kalmasında bir sorun olur mu?