kırmızı antifriz

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke önceden açılsaymış konu,çoktan kırmızıyı döktürdüm bile :).Usta eğer kireçlenme veya bir tıkanıklık varsa açar demişti.Ya yoksa ???? dediğiniz gibi boruları mı delicek bu acaba?Bekleyip görücez,inşallah bir sorun çıkmaz.Gerçi 2 sene önce de kırmızı döktürdüm GM ama bir şey olmamıştı.???

Başımdan geçen bi olaydı tesadüfmü acaba derken çevreden duyduğum yakınmalarla tesadüf olmadığının kanısına vardım ve konuyu açtım,
Dediğin gibi keşke konu daha önce açılsaydı :(bende sıkıntı yaşamazdım,
ustalarımızda bi yorum yapsa iyi olurdu neticede işin erbabı onlar...:bir:
keyiifli ve sorunsuz sürüşler

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kırmızı antifrizin gazabına uğradım.Su tevzi borusunu değişmek zorunda kaldım.Sistemde eskiden hangi antifriz varsa onunla devam etmek en mantıklısı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olabiliyor insan bazen

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kırmızı antifrizin gazabına uğradım.Su tevzi borusunu değişmek zorunda kaldım.Sistemde eskiden hangi antifriz varsa onunla devam etmek en mantıklısı.

senin konu ile ilgili elimden geldiğince anlatmıştım bu kırmızı meselesini, hatırlarsan :)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forewer PO yeşil antifreez

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şunu bilelim 2001 öncesi silikatlı mavi antıfriz kullanmak zorunda 2001 sonrası kırmız silikatsiz...şimdi kırmızı silikatlıda var silikatsızda yani mavi kullanan yeni silikatlı kırmızıda kullanabilir ama sakın ha iki ayrı renk karıştırılmayacak..motordaki suyu boşaltsanızda ustalar bilir içinde en az 1 litre kalır onun için tamamen içindekiler durulanmalı yani atık kalmamalı...sonra istediğiniz antifrizi koyabilirsiniz..ayrı renk ayrı marka pıhtılaşmaya sebep olur hatta motor hararetlenmesine sebep verir...muammer kardeşim dediği gibi mavi doğru olanı ve haklı ama şu an silikatsiz kırmızı da var...aradaki farka dikkat edin opel tavsiye ettiği antifrizi kullanın yani mavi 2001 öncesi silikatsız 2001 sonrası silikatlı olan

Son düzenleme:

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şunu bilelim 2001 öncesi silikatsız mavi antıfriz kullanmak zorunda 2001 sonrası kırmız silikatlı...şimdi kırmızı silikatlıda var silikatsızda yanai mavi kullanan yeni silikatlı kırmızıda kullanabilir ama sakın ha iki ayrı renk karıştırılmayacak..motordaki suyu boşaltsanızda ustalar bilir içinde en az 1 litre kalır onun için tamamen içindekiler durulanmalı yani atık kalmamalı...sonra istediğiniz antifrizi koyabilirsiniz..ayrı renk ayrı marka pıhtılaşmaya sebep olur hatta motor hararetlenmesine sebep verir...muammer kardeşim dediği gibi mavi doğru olanı ve haklı ama şu an silikatsiz kırmızı da var...aradaki farka dikkat edin opel tavsiye ettiği antifrizi kullanın yani mavi 2001 öncesi silikatsız 2001 sonrası silikatlı olan
abi benim arabam 2001 model şimdi ben hangisini kullanmalıyım şimdiden teşekürederim.

Son düzenleme: