kırmızı antifriz

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bilgi paylaşımına teşekkürler.
Önemli olan renk değil silikatmış.:maden: Noksan , eksik ve yanlış bilgilerin açtığı hasarların ekonomik boyutları büyük oluyor.:sopa:

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş dediğiniz kişi sizden 22 yaş büyüktür. Lütfen üslubunuza dikkat ediniz.
özür dilerim bir saygısızlık anlamında değilde daha candan bir ifade olduğu için kullandım yine düzelttim uyardığın içinde teşekürederim.

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alüminyum radyatör, silindir kapağı ve motor blokların kullanıldığı araçlardaki antifrizler yüksek miktarda silikat minareleri içermelidir. Burada silikat minerallerinin görevi alüminyum aksamın üzerinde bir koruyucu bariyer oluşturmak ve radyatör, silindir kapağı ve motor bloğunun aşınmasını engellemektir. Döküm motor blokları ve bakır radyatörlerin kullanıldığı araçlarda silikat katkısı şart değildir. Silikat katkılarının bir alternatifi de içerisinde borasiti veya fosfat olan antifrizlerdir.
http://www.gmy.com.tr/EditModule.aspx?tabid=40&mid=112&HaberID=1
diye birşey varmış
Selim abi sağolasın silikatı çıkardın başımıza şimdi :) şaka bir yana yukarıda geçen radyatörün yapım malzeleri 2001 yılından sonra mı değişti acaba,yoksa her aracın kendine has kullanım tercihi mi oluyor?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alüminyum radyatör, silindir kapağı ve motor blokların kullanıldığı araçlardaki antifrizler yüksek miktarda silikat minareleri içermelidir. Burada silikat minerallerinin görevi alüminyum aksamın üzerinde bir koruyucu bariyer oluşturmak ve radyatör, silindir kapağı ve motor bloğunun aşınmasını engellemektir. Döküm motor blokları ve bakır radyatörlerin kullanıldığı araçlarda silikat katkısı şart değildir. Silikat katkılarının bir alternatifi de içerisinde borasiti veya fosfat olan antifrizlerdir.
http://www.gmy.com.tr/EditModule.aspx?tabid=40&mid=112&HaberID=1
diye birşey varmış
Selim abi sağolasın silikatı çıkardın başımıza şimdi :) şaka bir yana yukarıda geçen radyatörün yapım malzeleri 2001 yılından sonra mı değişti acaba,yoksa her aracın kendine has kullanım tercihi mi oluyor?
bu yazdığım 2001 öncesi ve sonrası opelin kullandığı malzemeden dolayı..zaten Muammer kardeşin başına gelmezse burda sizlere ihtarda bulunmazdı sonuçta o da bilmeden karıştırdı ve denemi sonucu başına geleni yazdı..

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi 2001 model araçlarda kırmızı mı yoksa mavi mi kullanmalıyız

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
aracına guvenıyosan ustunde kırmızı varsa yıne kırmızı koy yenıle ama fazla koymayın burada anlatılan fazla koymanın zararları
mavı varsa ustunde mavıye devam et

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an üzerinde kırmızı var su ile beraber konulmuştu serviste

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bu yazdığım 2001 öncesi ve sonrası opelin kullandığı malzemeden dolayı..zaten Muammer kardeşin başına gelmezse burda sizlere ihtarda bulunmazdı sonuçta o da bilmeden karıştırdı ve denemi sonucu başına geleni yazdı..
benımde 2001 model aracımın radyatöru alımunyum 2,3 sene evvel kışın bı baktık radyatör su kacırıyor bunlarda kronık denıldı antıfırız ustundekı kırmızıydı ama özellıgını kaybetmek uzere ıdı en son gecen sene ocakta degıstım yıne özellıgını yıtırmıs antıfırız yıne kırmızı koyduk bu koydugumuz antıfırız gm 2 senede özellıgı kaybettı suan olcturmedım soluk kırmızı halını aldı bakalım unutmassam yıne olcturcem gecen sene koydugumuz antıfırız de lpg su beynı hortumunda kacak yaptı su eksılttı lastıgı bı cevırdım su beynıın hortumunda kacak yapmış kelepceyı sıktırdık duzeldı sorun yok ama fazla kırmızı ıyı olsun dıye koymayın aşırıya kacmadan koyduktan sonrada kontrol edın aracı
ben gm ın ne fren yagı dot 4 ne antıfırızını nede motor yagından memnun kaldım uzak durun derım tavsıyede etmem