kırmızı antifriz

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bu konuya biraz daha genişce bilgi verelim
BASF sayfasına girin ve göreceğiniz modellerini aracınıza göre
2000 yılına kadar Glysantin G48 öngörülüyor silikatlı anorganik ihiptatorlar paslanmaya karşi korur
20001 sonrası için Glysantin G34 silikatsız baslanmaya karşi koruma organik tuzlardan arındılırılmıştır
altdaki linkde modeli seçerek kullanacağınız antifrizi size gösterir
http://www.glysantin.de/16-0-Produktfinder.html

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda aynı yazıyı diğer konudada yazdım buraya eklemeyi ve son noktayı koymayı uygun buldum sonuçta antifriz konusu bu sayfa olduğu için ileride aramada başka arkadaşlar bu konuda arayacaaklarından buraya tekrar yazmayı uygun buldum
BASF sayfasından tercüme edildi:

Arabanızda soğutma sisteminde neler oluyor?
Ortlama dakikada devirdaimde bir aracda 150 litre su devirdaim yapıyor bu devirdaimde 100 den fazla değişik materillerden oluşmuş parçalarla kotağa girmektedir. Yanlış antifriz kullanma sonucu su ile birlikte ısı ve su ile birlikte korozyon ve kavitasyon oluşması için en ideal koşullar oluşmakta. Silindir kapağı zarar görmekte silindir gömlekleri ve hatta soğutma pompası vie tüm soğutma sistemlerinin yetmezliğine neden olabilmekte korumasız metal içinde derin delikler oluşmakta. BASF antifriz üreticileri otomobil firmalarının kullandığı malzemeye ve istek ve talebleri orantısında ortak çalışma ile titizce antifriz üretmektedir

Son düzenleme:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Evet bu konuya biraz daha genişce bilgi verelim
BASF sayfasına girin ve göreceğiniz modellerini aracınıza göre
2000 yılına kadar Glysantin G48 öngörülüyor silikatlı anorganik ihiptatorlar paslanmaya karşi korur
20001 sonrası için Glysantin G34 silikatsız baslanmaya karşi koruma organik tuzlardan arındılırılmıştır
altdaki linkde modeli seçerek kullanacağınız antifrizi size gösterir
http://www.glysantin.de/16-0-Produktfinder.html

Arkadaşlar şunu bilelim 2001 öncesi silikatsız mavi antıfriz kullanmak zorunda 2001 sonrası kırmız silikatlı...şimdi kırmızı silikatlıda var silikatsızda yanai mavi kullanan yeni silikatlı kırmızıda kullanabilir ama sakın ha iki ayrı renk karıştırılmayacak..motordaki suyu boşaltsanızda ustalar bilir içinde en az 1 litre kalır onun için tamamen içindekiler durulanmalı yani atık kalmamalı...sonra istediğiniz antifrizi koyabilirsiniz..ayrı renk ayrı marka pıhtılaşmaya sebep olur hatta motor hararetlenmesine sebep verir...muammer kardeşim dediği gibi mavi doğru olanı ve haklı ama şu an silikatsiz kırmızı da var...aradaki farka dikkat edin opel tavsiye ettiği antifrizi kullanın yani mavi 2001 öncesi silikatsız 2001 sonrası silikatlı olan
Selim bey iki mesajınızdan yaptığım alıntılarda 2ooo ve 2o01 yıllarındaki bilgilerde uyumsuzluk var,dahadoğrusu üsteki son eklentiniz alttakide önceden yazmış olduğunuz . Bilgilerin örtüşmemesinin nedeni nereden kaynaklanıyor . Gözünüzden kaçan hatamı var ? Benmi yanlış algıladım.Yoksa bu G48-G34 farkının inceliğimi?

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahi sağol yanlış yazmışım mavi silikatlı 2001 yılına kadar olacak kırmızı silikatsız kırmızı 2001 yılı sonra ...:) teşekkürler ..hatayı düzelttim

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gm nın kırmızı veya mavı antıfırız kullanmayın erken deforme oluyor 1,sene2 ay olmadı özellıgı kaybetme aşamasına geldı petrol ofısı kırmızı sılıkatlı koyduk kalorıfer ısınması bıle degıstı :)

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Aracım 2003 model corsa 2nci el aldım. Daha önceki aracımdan alışkanlık yeşil antifirz kullanıyordum opel'i alır almaz suyunu boşalttırdım sonra yeşil antifiriz eklektim 2 gün sonra devirdaym su kaçırmaya başladı.

Ustaya götürdüm devirdaym'ı değiştirdik 3 yıla yakın kırmızı antifriz kullanıyorum sanırım daha öncede kırmızı antifiriz kullanılmış ben ara geçişde mavi kullanınca devirdaym'dan olduk.

Son düzenleme:

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benimde radyatörde ufak bi kaçak vardı ama sorun oluşturmuyordu eksiltme felan yoktu yani son bakımda kırmızı antifriz koyduktan sonra iyice kaçırmaya başladı ki radyatörü değişmek zorunda kaldım ( usta organik morganik bişeyler dedi bende kanmıştım )...
valla ümit ediyorum başka zararlara yol açmamıştır ...
uzak durum tecrübe ilen sabittir

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benimde radyatörde ufak bi kaçak vardı ama sorun oluşturmuyordu eksiltme felan yoktu yani son bakımda kırmızı antifriz koyduktan sonra iyice kaçırmaya başladı ki radyatörü değişmek zorunda kaldım ( usta organik morganik bişeyler dedi bende kanmıştım )...
valla ümit ediyorum başka zararlara yol açmamıştır ...
uzak durum tecrübe ilen sabittir

organik diye hangi antifrizin hangi modelde kullanılacağını bilmeyen kendini usta sanan,tek bildikleri 3 lt antifirizden kazanacaklarını düşündükleri 10-20 tl kar için faydalı faydasız ne varsa satan karşısındaki insanı sadece para olarak gören bi sürü usta olduğunun sanan kişi var ,işini iyi bilen ustalarımızı tenzih ederim 30 tl lik antifriz için yaklaşık 1500 tl harcadım yaşadığım sıkıntılar da cabası...

inşaallah sizde aynı sorunları yaşamazsınız...

yaşadığım olayı yazdım ki başka arkadaşlar sıkıntı çekmesin diye ancak biz biraz toplum olarak önce sıkıntıyı yaşayıp sonra araştırıyoruz...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ve son ekleme ben yapayım tanımadığınız markalardan uzak Alacağınız ürün avrupa menşeli olsun sonuçta bunlar ordaki araclara göre üretiliyor ucuz maldan kaçının sonuçta kaç defa antifriz değişliyor Ben ya orjinalden yada BASF den yanayım

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşaallah sizde aynı sorunları yaşamazsınız...

yaşadığım olayı yazdım ki başka arkadaşlar sıkıntı çekmesin diye ancak biz biraz toplum olarak önce sıkıntıyı yaşayıp sonra araştırıyoruz...

teşekkür ederim .... ben radyatör gidince ve burayı okuyunca ' evreka' dedim yoksa nerden haberimiz olcek ... yaklaşık 3 ay oldu değişeli ben antifirizi.
sayelerinde . (( ve de sayenizde )) usta olduk sayılır teorik olarak çok öndeyiz ona eminim de ,pratiğimiz eksik o da olsa kendime dükkan açacağım şerefime...