Kaput Altından Gelen Ses

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaput Altından Gelen Ses

Sn. Cemomekan az önce İstanbul Odak'tan Tarık bey ile görüştüm. Sesten bahsettim. Sizin aracınızda duyduğu ses ile benim tarif ettiğim sesin aynı ses olmadığını söyledi. Zaten sizin aracınızda gelen ses sürekli geliyormuş. Benim araçtaki ses gelme durumu kafasına esince oluyor. Ümitlenmiştim ama yine olmadı.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çözüm servisinize götürün bir baksınlar diyor. Servise götürsem arabanın kaç gün serviste kalacağı belli değil. Lanet olası hergün o sesi yapsa, servise gittiği zaman yapmayacağı tutar ben bilyorum. Çünkü daha önce çok başıma geldi.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servisinize götürün ne demek kendileri ne iş yapıyor?
arabayı hangi servise istersek oraya baktırırız?aldığımız yerin servisne mi götürmek zorundayız.kendi servisiniz ibaresini anlamadım ben. ???

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaş galiba sivas ta o yüzden istanbuldaki adam getirin diyemediği için servisinize götürün diyor gibime geliyor...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın turmalin sizdeki ses zamanında bizim başımıza benzinli megane da gelmişti. aynı sizdeki ses herzaman yapmıyor kafasına estiğinde şakırdıyordu. Sonuçta subap arızası çıktı ve revizyona girdi. Umarım sizde de bu şekilde mikrop bir sorun çıkmaz. Acilen bir servise gösterin olmayacak anda olmayacak bir sıkıntı çıkarırsa çok daha büyük dertlere yol açabilir.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sivasta olduğum için servisinize götürün dediler. Ben İstanbuldaki bayiyi Sn. Cemomekanın yönlendirmesi üzerine telefon ile aradım.
Zaten Cemomekan arkadaşın arabasında çıkan ses ile benim arabada çıkan ses aynı sesler değil. Konunun başında ses dosyası ekli zaten.
Umarım  sizin meganda yaşadığınız sorun değildir. Eğer öyleyse bu arabaya verdiğim paraya çok acırım.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turmalin link' Alıntı:
Sivasta olduğum için servisinize götürün dediler. Ben İstanbuldaki bayiyi Sn. Cemomekanın yönlendirmesi üzerine telefon ile aradım.
Zaten Cemomekan arkadaşın arabasında çıkan ses ile benim arabada çıkan ses aynı sesler değil. Konunun başında ses dosyası ekli zaten.
Umarım  sizin meganda yaşadığınız sorun değildir. Eğer öyleyse bu arabaya verdiğim paraya çok acırım.
Acımanıza gerek yok Garantiden halletmek zorundalar. Ancak bu ses ile ilgili herkesi uyandırıp sonrada servise götürmezseniz ve başınıza bu iş yüzünden birşey gelirse kardeşim getir dedik getirmedin senin hatan diye karşılık verebilirler. Bu ise eğer bizim yaşadığımız sorun gibi ise motorun dağılmasına kadar gider İşte o zaman satsanız alan olmaz yaptırsanız iyi bir meblağ ödersiniz. Vakit geçirmeden servise götürüp servis kaydını mutlaka bu ses üzerine açtırın. Biraz karamsar oldu ama her ihtimali düşünmek gerekiyor otomobil işinde...

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sorunu hd kalitesiyle video ya cektim ama kimse bi sey anlmadi ,sesi duydu ama nerden geldigini bulamadi. Artik bende saldim cayira her servise gittigimde bu ses icin, ses kesiliyor.
Ha bide buarada ön diskler gene yamuldu araba titriyor.
Debriyajin tinlamasi tekrar basladi
Gecen gun oturup servislerin is emiri kagitlarini duzenledim 7 ayda tam 20 kere servise gitmisim. Nerdeyse 7 ayin 1 ayi serviste gecmis.
Sanirim daha fazla bir sey soylememe gerek yok...
Bi araba isteyerek ve hevesle alinmayacakmis demekki , ustune dustukce yeni bir seyler cikiyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Sn. Turmalin' in 1.3 Dizel aracında kaput altından bir ses meydana geliyormuş ve acaba bu konuda fikri olan var mıdır?
Problemini aynen iletiyorum ve sesi ekliyorum
"Benim aracım 2011 model dizel Astra sport. Henüz 3500 km'de.Araç rolentide çalışırken garip bir ses geliyor. Bu sesi her zaman gelmiyor.Bir kaç gün üst üste yapıyor sonra kesiliyor. Birde araç yeni çalıştığı zaman yapıyor, haraket edip motor ısındığı zaman kesiliyor. Sanki bir metal parça dönerken bir yere çarpıyor gibi."
Kaput alt__nda gelen ses 30.05.2011.wav - 0.65MB

Bir üyemizden aldığım özel mesajı sizlere de iletmek istiyorum. Belki yardımcı olabilirsiniz. Benim tavsiyem servis değiştirmesi yönünde idi.

üye ismi: opelsiz asla

sayın yönetici
daha önce sizinle konuşmuştuk hatırlarsanız tuhrmalin adlı üye mail attım fakat ulaşamadım.sizin turmali adlı üyenin arcından gelen sesin benim aracımdan dan geldiğini söylemiştim aracı  5 kere servise götürdüğümde motor ikaz lambası yandı verdiği uyarı gaz kelebeği rolanti ayarı düşük diye bilgisayara bağladıklarında tespit edildi ama gaz kelebeği rolantisinin ayarı düşdüğünde bu sesi yapıyor ve nedendir bir türlü arıza giderilemedi. servis gene bu aracı bana normal deyip verebileceklerini düşünüyorum.sizden yardımlarınız bekliyorum benim gibi aynı problemi yaşayan arkadaşlar var sanırım eğer mümkünse bana yardımcı olabilirler mi, çok zor bir durumdayım bu arada opel müşteri hizmetleri ile devamlı görüşüyorum onlar topu servise atıyor servis birşey yok deyip beni postalıyor.