Kaput Altından Gelen Ses

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaput Altından Gelen Ses

Bende ilkbaşlarda normaldir diye düşünmeye başlamıştım ama böyle seslerden bahsedilince dedim sorun var, ama daha önce hiç bir arabada böyle soğurken metal sesi gibi bir ses duymuyordum. Belkide gerçekten normaldir çünkü gecenin sessizliğinde duyuyorum sesi ve içimde bir tereddut oluyor. acaba sorunmu diye..

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
[quote author=eyupuzger link=topic=1779.msg40456#msg40456 date=1310995883]
Bende ilkbaşlarda normaldir diye düşünmeye başlamıştım ama böyle seslerden bahsedilince dedim sorun var, ama daha önce hiç bir arabada böyle soğurken metal sesi gibi bir ses duymuyordum. Belkide gerçekten normaldir çünkü gecenin sessizliğinde duyuyorum sesi ve içimde bir tereddut oluyor. acaba sorunmu diye..

bu turbo arabalar normal arabalara gore biraz sesli calışıor böööö die bagırıo git dio git ondandır o  :D icinizi rahatlatim braz :D
[/quote]

Yok ben zaten böööö diye bağırmasını çok seviyorum :) onda bir sıkıntım yok o soğumaya başladığı zaman çıkan ses rahatsız etmişti :) neyse bir süre gitsin bakalım böyle sonra bakarız bi çaresine gerekirse :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyupuzger link' Alıntı:
O ses bendede var, aracı kullanıp bıraktıktan sonra araç soğumaya başladığında metal sesleri geliyor çıt çıt diye, sanki bi pervane dönüyorda biryere sürtüyor dönerken. Özellikle gece sessizliğinde aracı bıraktığımda çok duyuyorum ve rahatsız etmeye başladı benide.

sizdeki ses araç soğumaya başladığında araç altından gelen egzost sisteminin soğumasıyla oluşan ses. Bu çok normal endişe edilecek birşey değil.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde aracım çekişten düştükten sonra servis ışığını yaktı. Servise götürdüm hava debimetresi arızalı imiş değiştirdiler. Ben inşaahllah bu sesi yapan parça budur diye ümit ediyordum. Hatta servis çalışanlarına da sordum dinlettiğim sesin hava debimetresinden kaynaklanamayacağını ilettiler. Ayrıca burada söylenen turbo borularının kurum bağlamış olabileceğini ve sesin bu durumdan kaynaklanabileceğinide ilettim. Bakım sonrasında turbo borularında bir kurum birikmesi olmadığını söylediler.
Lanet olası ses bugün sabah yine geldi. Ama artık takmamayı düşünüyorum. İnsan odaklandıkça arıza gelip buluyor sanki. Ama yinede arızayı çözen veya çözdüren olursa bilgilendirirse sevinirim.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kayıt ile dinlediğim sesin aynısı 25 temmuz da sabah erken saatte yola çıkmadan hemen evvel bende de oldu... kaputu açtım... motor bloğunun sağ üst köşesine yakın bir yerlerden geldiğini duydum. sanırım turbo borusu ile ilgili olsa gerek... bir süre sonra yok oldu... o zamandan beridir yapmadı...

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık 15-20 gündür ses gelmiyordu. Dün ve bugün yine gelmeye başladı. Bir ara motor soğukken geliyordu. Bir ara motor ısısı 60 dereceye geldiği zaman ses gelmeye başlamıştı.
Dün motor yine soğukken geldi, bugün ise motor yine 60 dereceye ısınınca geldi.
Evim ile işim arası yaklaşık 2 km'lik bir masafe. İşe geldiğim kart girişini yaparken arabayı bir süre stop etmiyorum. Tam o sırada duyuyoru sesi. Belkide bir çok araçta bu ses vardır ama benim gibi kısa mesafe gidilip durulmadığı için ses duyulmuyordur. ֖zellikle şehir içinde yoğun trafikte hiç duyulmaz.
Bu ses beni çıldırtacak. Artık  arabayı satmayı düşünür oldum.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok yok deyip garanti bittikten sonra öpmesinler bizi  ???

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
son gelişme bu ses cook buyutulecek bir ses deilmiş klima komprosor unden kaynaklanıyormuş istersen değşimi yaparız ama bu ses taamamen gecmez dediler bi sıkıntı yaratmazmş bence cok fazla takmayın bu sesi araba sattıracak kadar onemli bişe deil bence yani :)
Sn.Cemomekan isterse çok ciddi bir problem olsun. Benim için önemli olan sesin kaynağının ne olduğu. ևünkü neyle karşı karşıya olduğunu bilmemek insanı husursuz ediyor. Eski arabamda da servislerin bulamadığı bir ses yüzünden 12 saat yolda kaldım.
Turbo borusu demiştiniz ben serviste kotrol ettirdim turbo borusundan kaynaklanan bir şey olma dığını söylediler.ևok net bir şekilde klima kompresörü diyorsunuz. Servistekiler bu tespiti neye göre yaptılar. Sizin arabada bu ses geliyormuydu. Yada benim çektiğim ses dosyasınımı dinlettiniz. Birde bu tespiti yapan servis hangi servis. Size zahmet bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca serviste usta ismi de verebilirseniz gittiğim servistekiler ile sizin ustayı ertibata geçiririm.
Ayrıca bu sesin tamamen geçmemesi de biraz ilginç geldi. Dışarda ki herhangi bir insan bile arabanın yanına gelse bu sesi duyar. 50000 TL'lik arabada böyle bir ses çıkması ve bu sorunun tam anlamıyla çözülemeyeceğini söylemeleri çok  manidar.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Cemomekan kusura bakma ama benbir şey daha soracağım. Bu klima kompresörü motorun tam olarak neresinde? İnanın bu sesin kaynağını buldurduysanız size çok müteşekkir olacağım.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu klima kompresörü anladığım kadarıyla araç çalıştığı zaman (klima çalışmasa bile) çalışan bir parça doğrumudur. Neticede çalışan bir parçadan çıkan bir ses bu. Benim anlamadığım şey bu parça nsalı bir parça ki değişik değişik zamanlarda, aklına esince bu sesi yapıyor. Bazen bir kaç km yol gittikten sonra, bazende aracı ilk çalıştırdığım zaman. Yardımlarınız için çok teşekkürler.İstanbula gitme imkanım yok ama Tarık beyle bizim ustayı konuşturabilirim sanırım.