Kaput Altından Gelen Ses

uysalm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaput Altından Gelen Ses

benım de aracım yaklaşık 1000 km ye geldı. arac rolantide çalısırken sesı ben de duyuyorum.. her zaman olmuyor zaman zaman oluyor. ben genelde aracı stop etmeden once duyuyorum motor sıcakken...

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok ilginç. Ben motor soğukken duydum bu sesi. Bazen ilk çaşıltırdığımda yapıyor. Bu günde çalıştırıp 3 km gittikten sonra rolentide beklerken duydum. Ama motor hala soğuktu. Zaten ses 5-6 metre uzakten bile rahatlıkla duyuluyor. Hayırlısı bakalım. Bu arada sn. salihcaglayan turbonun üzerinde bir parçanın sürekli oynadığını söylemişti. Sanırım bu konu ile alakalı servise gidecekti. Acaba bir gelişme oldumu?

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu sesin kaynağını bulan yada serviste bir çözüm bulduran yokmudur. Ses her geçen gün beni daha rahatsız etmeye başladı.

serocan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun bende de var. dün servise 3. stopun su alma problemi çin gittiğimde bahsettim. araç sıcak olduğu için ses yoktu. 3. stop değiştirileceği zaman akşamdan bırakırsınız biz sabahtan kontrol ederiz dediler. muhtemelen stop ptesi gelir. bende aynı gün akşam bırakırım

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

ben servise sordum ama bulamdılar görünürde bi sıkıntı hata yok dediler 15 bin bakımında bi daha inceliyecekler.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ampullerim soldu salihh :(

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

solmaya yapacak bir şey yok abi. ama arayışlarım devam ediyor

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. cemomekan bu sesi turbo borusundan kaynakladığını söylemişsiniz.Benim aracımda bu ses 2000 km'den sonra olmaya başladı. Zaten kafasına göre takılıyor.Başlangıçlarda motor soğukken yapıyordu, şimdilerde motor ısındıktan sonra yapıyor. Ama bahsettiğiniz kurum birikmesinin böyle bir ses oluşturması biraz garip geldi. ևünkü ses metal bir parçanın bir yerlere sürtmesi gibi çıkıyor. Yada rulman türü bir şeyin sanki dağılacağı zaman çıkardığı bir sese benziyor.Sanırım konu içerisinde turbosuz araca sahi bir arkadaşta bu sesi aracında  duyduğunu yazmıştı.
Daha önceki deneyimlediğiniz sesler ile bu ses birbirine benziyormu. Ayrıca turbo borusu temizlendikten sonra bu sesin çıkmadığı durumlara şahit oldunuzmu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. ևünkü canımı çok sıkmaya başladı. Birde bu durum sizin dediğiniz gibi her 4000-5000 km bir oluşacaksa can sıkıcı bir şey olacak. Neticede sıfır bir arabada başkalarınında rahatlıkla duyabileceği bir sesin çıkması hiç hoş bir durum değil.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O ses bendede var, aracı kullanıp bıraktıktan sonra araç soğumaya başladığında metal sesleri geliyor çıt çıt diye, sanki bi pervane dönüyorda biryere sürtüyor dönerken. Özellikle gece sessizliğinde aracı bıraktığımda çok duyuyorum ve rahatsız etmeye başladı benide.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. cemomekan,
Tıpkı dediğiniz gibi iki metalin birbirine sürtünmesi gibi bir ses çıkıyor.
Daha önce servise götürdüm.Ancak bu sesi rutin olarak yapmıyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor. 15 gün boyunca yapmadığı oluyor. Sonra bir bakıyorum 3-4 gün boyunca hergün yapıyor.Bu nedenle ustalara sesi dinletme şansım olmadı.Telefona çektiğim sesi dinlettim ama telefondaki sesten yola çıkarak bir şey yapamayacaklarını söylediler. Açıkçası bende servisteki ustalara sesi duyacaklar diye 10-15 gün aracımı emanet etmek istemedim. Ama anladığım kadarıyla siz bu sesin çok net olarak turbo borusuna biriken birikintilerden kaynakladığını söylüyorsunuz. Servise gittiğim zaman bahsettiğiniz boruyu temizleteceğim.Yardımlarınız için teşekkürler. Umarım dediğiniz yerdedir.
Fakat sesi araç çalışırken yapıyor. eyupuzger arkadaşın dediği gibimotoru stop ettirdikten sonra oluşan bir ses değil. Eyupuzger arkadaşın bahsettiği ses motor kapatılıp soğurken çıkan ses. Zaten bence motor soğumaya geçince böyle seslerin oluşması normal.