Kaput Altından Gelen Ses

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sn. Turmalin' in 1.3 Dizel aracında kaput altından bir ses meydana geliyormuş ve acaba bu konuda fikri olan var mıdır?
Problemini aynen iletiyorum ve sesi ekliyorum

"Benim aracım 2011 model dizel Astra sport. Henüz 3500 km'de.Araç rolentide çalışırken garip bir ses geliyor. Bu sesi her zaman gelmiyor.Bir kaç gün üst üste yapıyor sonra kesiliyor. Birde araç yeni çalıştığı zaman yapıyor, haraket edip motor ısındığı zaman kesiliyor. Sanki bir metal parça dönerken bir yere çarpıyor gibi."

Kaput alt__nda gelen ses 30.05.2011.wav - 0.65MB

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kaput Altından Gelen Ses

Aynı sesi benim aracımda var ve arkadaşımın aracıda yapıyor arada sırada aklına esiyor yapıyor. Turbonun üzerinde ufak bi pim gibi bi yer var normalde o hiç oynamıyor ama bu ses meydana geldiği esnada sürekli olarak düzensiz şekilde(yani belli bi periyod içinde değil) gidip geliyor servise gidince sorucam ne olup bittiğini. Erken teşhis olmasın ama sanırım buda 1.3 lerin kronik bir sorunu olabilir.

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın salihcaglayan,
Bu bahsettiğiniz pimin resmini çekme imkanınız varmıdır. Ben tam olarak kestiremedim.
Yaklaşık bu sesi 2 aydır yaşıyorum. Dediğiniz gibi aklına esince yapıyor.
Genelde araç motoru soğukken yapıyor. Ben çoğunlukla sabahları yaşadım.
Motor ısınınca ses kesiliyor. Tatile gideceğim, acaba yolda kalırmıyım diye düşünmeye başladım.
Önceki aracımı servislerin çözüm bulamadığı aptal bir ses yüzünden satmıştım.(8 saat yolda kaldıktan sonra)
Bu arabada da aynısını yaşamak istemiyorum.
Camlar kapalı olduğu halde bazen kabin içinde bile çok rahat bir şekilde duyabiliyorum.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bu ses yok aracım 5000 Km. ye yaklaştı.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 1.3 ü verdiğimde 4000 küsürdeydi ve böyle bir ses hiç duymadım...

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Turmalin link' Alıntı:
sayın salihcaglayan,
Bu bahsettiğiniz pimin resmini çekme imkanınız varmıdır. Ben tam olarak kestiremedim.
Yaklaşık bu sesi 2 aydır yaşıyorum. Dediğiniz gibi aklına esince yapıyor.
Genelde araç motoru soğukken yapıyor. Ben çoğunlukla sabahları yaşadım.
Motor ısınınca ses kesiliyor. Tatile gideceğim, acaba yolda kalırmıyım diye düşünmeye başladım.
Önceki aracımı servislerin çözüm bulamadığı aptal bir ses yüzünden satmıştım.(8 saat yolda kaldıktan sonra)
Bu arabada da aynısını yaşamak istemiyorum.
Camlar kapalı olduğu halde bazen kabin içinde bile çok rahat bir şekilde duyabiliyorum.
Aynı ses sn. tumalin dediğiniz gibi sadece soğukken yapıyor arkadasımdada aynı durumda yapıyor. Camlar kapalı falan fark etmiyor. Ayrıca şöyle bir düşüncem daha var motorun iç kabine dönük tarafındanda bir ses geliyor bu esnada. Sabahları bazen yada bir gün falan hiç çalışmayınca yapıyor. fotoyu unutmazsam cekeyim göstereyim.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar oynuyor dediğiniz pimi ve bu sesi aracınızı kurcalatmadan bir de Fiat ın servisine gösterin bakalım ne diyecekler Bana bu konuda daha yetkinler gibi geliyor Bildiğiniz gibi motor Fiat ın multijeti ve bugüne kadar kaç tane aracında kullandığını tahmin etmek güç değil. Aynı 1.5 dci motor için Nissan ın değil Renault un çok daha yetkin olması gibi

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı ses sn. tumalin dediğiniz gibi sadece soğukken yapıyor arkadasımdada aynı durumda yapıyor. Camlar kapalı falan fark etmiyor. Ayrıca şöyle bir düşüncem daha var motorun iç kabine dönük tarafındanda bir ses geliyor bu esnada. Sabahları bazen yada bir gün falan hiç çalışmayınca yapıyor. fotoyu unutmazsam cekeyim göstereyim.
[/quote]

İnanın bende tam olarak anlamadım. Aklına esince yapıyor. Servise bırakayım diyorum ama sesi ne zaman yapacağı belli değil. Bu şekilde de aklım hep o seste kalıyor. İnşaallah beni yolda bırakacak bir şey değildir. 1 yıl boyunca araştırıp bekleyerek aldığım ve severek bindiğim aracımdan bu aptal sesler yüzünden soğuyorum.Hayırlısı demekten başka diyecek birşey kalmıyor.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses bendede mevcut ve nedense servıs bır turlu duymuyor bu sesi bende kışın daha net ve sık duyuyordum ısınınca gelmiyor garip bi olay.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de bu hafta uzun yolda duydum böyle bir ses
motor sıcaktı ışıklarda durdum ve sanki demir demire sürtüyormuş gibi bir ses