Hasar kayıtlı araba

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır sen benim aracın hasarlı halini görseydin adam 9.500 TL hasarı nasıl yaratmış diye üç gün düşünürdün. Bendeki araç 1991 model CD. Eksper "Yurtiçinde senin aracın arka bagaj kapağı ile tamponunu bulmak imkansız, muadil parça durumu da yok, o nedenle parça fiyatları çok pahalı olur" dedi. Halbuki 93 modellerin bagaj kapağı 91 modelle aynı, bir tek arka tampon farklı. 93 modellerin tamponundan vereyim dedi kabul etmedim, aracın ön tamponu 91, arka tamponu 93 model olur mu dedim. Sonuçta listeye; bagaj kapağı, arka tampon (tamponda kırık bile yoktu), iki stop lambası, plaka lambası, yazılar, arka panel, arka tampon iç demiri, bagaj lastiği, bagaj kiliti, stopların arasındaki bakalit panel (sapa sağlam aynen duruyor)+ işçilik belirlenen toplam miktar 9.500 TL. Ben 2.700 TL ye yaptırdım ama arka panelin (GM marka 280 TL) değişmesine hiç gerek yoktu, usta madem faturayı karşı taraf ödeyecek o zaman o da yenilensin dedi, yazılar boş yere değişti, eskileri sapasağlam duruyor. Yani aracı piyasada yaptırsaydım hasar belki 2.000 TL civarında olacaktı. Bizde fatura karşı tarafa yıkılacaksa maşallah ağanın eli tutulmuyor, ama faturayı araç sahibi ödeyecekse her türlü tasarruf yapılıyor. Bu durumda sigorta primlerinin her sene anormal şekilde artmnın asıl kabahatlisi bizler/ustalar olmuyor mu?
abi senin arabanın kkazalı fotoğrafını gördüm. senin kazaya çok benzer bir kaza da arkadaşım yaptı birkaç ay önce. 10.000 tl tuttu. karşı taraf %100 kusurlu olduğu için sigortadan yapıldı. değişen parçalar senle birebir aynı. hafif yamukluk var diye arka çamurluğu bile değiştirmişler. çamurluğuniye ddeğiştirdiler diyince parayı sigorta ödeyecek diye çok üstünde durmadım dedi. dun trafik sigortası yenilemeye gitti. prim 1400 tl. bu iş böyle giderse yakında sigorta yaptırmak için bir araba parası ödeyeceğiz

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=12186]smihci[/MENTION] savaş bey bir sorum olacaktı "Mesaj: (1/2) T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***DM26 aracin Muayene Tarihi-Km: 20/02/2015 92078KM, 25/02/2013 64573KM, 22/09/2012 60966KM, EK BILGI: KM sorgusu ucretsizdir. Sorulariniz icin http://goo.gl/JmGroF YASAL UYARI: Mesaj icerigi, Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi'ne iletilen kayitlardan ibarettir ve sadece bilgi amaclidir. Resmi belge olarak kullanilamaz."

Araçlar 2 senede bir muayneye girmiyor mu burda 2012-2013 neden böyle ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5664 son 3 muayne kaydını gösterdiği için ya km oynayıp yaptılar. ya da araç lpg montajı falan sonucu tekrar muayneye girdi...

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Araca lpg v.s takıldıysa, teknik değişiklik yapıldıysa yada trafikten çekildiyse o sırada muayeneye girmiştir

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5664 son 3 muayne kaydını gösterdiği için ya km oynayıp yaptılar. ya da araç lpg montajı falan sonucu tekrar muayneye girdi...
Adam 1—2 yıl önce lpg takılmış galiba dedi arabanın kazası yok boya da yokmuş sadece galeriden 100.000 de modeline göre fiyat iyi her galerici düzenbaz olamaz herhalde

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca lpg v.s takıldıysa, teknik değişiklik yapıldıysa yada trafikten çekildiyse o sırada muayeneye girmiştir

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Lpg olabilir o zaman çünkü yeni takılmış sayılır

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam 1—2 yıl önce lpg takılmış galiba dedi arabanın kazası yok boya da yokmuş sadece galeriden 100.000 de modeline göre fiyat iyi her galerici düzenbaz olamaz herhalde

milyonda bir. var mesela benim çalıştığım yerde 10 bindeki arabayı 8 bine düşüren adamda var. km düşürüldüğünü farkettiği arabayı ilanında belirtende. şeref meselesi. ama %99 şerefsiz ;)

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyonda bir. var mesela benim çalıştığım yerde 10 bindeki arabayı 8 bine düşüren adamda var. km düşürüldüğünü farkettiği arabayı ilanında belirtende. şeref meselesi. ama %99 şerefsiz ;)
Valla zor bi durum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yukarıda yazılanlara ilaveten;
Renk değişikliği, evrak kaybı, tespit işlemi, tadilat veya film sökme gibi işlemler için muayeneye gönderilmiş olabilir.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıda yazılanlara ilaveten;
Renk değişikliği, evrak kaybı, tespit işlemi, tadilat veya film sökme gibi işlemler için muayeneye gönderilmiş olabilir.
Renk değişikliği. peki aracın şasi numarasindan çıkar mi renk değişikliği ca bilgiler