Hasar kayıtlı araba

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On tampon kaput değişmiş 7 tane kaydı var hangisine bakayım 5 lira her biri :D

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başkan yanlış anlama ama 35.000 liralık araba alacaksan 50 TL sorgulama parasını düşünmeyeceksin... Sonra çok üzülürsün..

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başkan yanlış anlama ama 35.000 liralık araba alacaksan 50 TL sorgulama parasını düşünmeyeceksin... Sonra çok üzülürsün..
Öylede 7 kazalı aracıda almam zaten ciddi düşündüğüm araca bakarım başka alternatife harcarım sorgulama Para mi ;)

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öylede 7 kazalı aracıda almam zaten ciddi düşündüğüm araca bakarım başka alternatife harcarım sorgulama Para mi ;)

Dostum kusura bakma da, madem almak gibi bir niyetin yok biz neyi konusuyor neyi anlatiyoruz? İnsanlar vakit ayirip sana yardimci olmaya calisiyor.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum kusura bakma da, madem almak gibi bir niyetin yok biz neyi konusuyor neyi anlatiyoruz? İnsanlar vakit ayirip sana yardimci olmaya calisiyor.
O aracı almak mi zorundayım simdi burada insanlara fikir sordum diye araştırma aşamasındayız soruyoruz her gün yeni bi şey öğreniyoruz belki aracı görüncede fikrim değişecek belki başka bi nasip çıkacak. Zoruna gidiyorsa yazma kardeşim bu zamana kadar yazdiklarin içinde Allah razı olsun ne diyeyim yani.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zora gitme ne alaka simdi..."Hasar kayitli arac alinir mi" diye sordun, bizde hangi sartlarda alinacagini belirttik, dogru mu? neticede de "hasar kayitli arabayi almam" diyorsun, dogru mu? Bende diyorum ki hasar kayitli araba almak icine sinmiyorsa konu uzerinde daha fazla konusmanin anlami yok. Gonlundeki ile cebindeki uyusmuyorsa ya model dusureceksin yada imkanlar iyilesene kadar bekleyeceksin. Sonucta kimse sorunsuz bir araci ederinden 4-5 asagi satmaz cok cok zordurumda kalmadiysa ki oyle arabalari da galericiler bize yedirmez. Benim bu konuya son yorumum bu, baska bir konuda yardima ihtiyacin olursa yine gorusuruz. Rast gelsin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bulaşma plakası kapalı ilanlara oldum olası kıl oldum. Birde o sekiz binlik hasar demek pert kaydına yakın bir hasar demek o yüzden yaklaşma bile.

Nadir ben artık araçların hasar kayıtlarını fazla ciddiye almama kararı aldım. Neden dersen, ben aracımı kendi imkanlarımla 2.700 e yaptırdım, araç kasko sigortalı idi ve sanırım eksper bey bize kıyak olsun diye hasar gören parçalara orijinal parça ile değişim yazmış, bunun sonucunda aracın hasarını 9.500 TL olarak belirlemiş. Sigorta şirketi bana tazminat dahil 3.500 TL ödedi ama yetkili SMS sorgulamasında hasarımın 9.500 TL olarak görüneceğini söyledi. Ben de o zaman bana 9.500 TL ödemeniz gerekir dedim ama tabii ödemediler, son basamak olan 3.500 TL ödediler.

Biraz evvel korka korka 5664 e mesaj attım, sorgulama neticesinde karşıma çıkan rakam 3.500 TL oldu. Madem hasarım kayıtlarda 9.500 TL görünecekti o zaman neden beni mağdur ettiniz diye o sinirle sigortacıya saydırsaydım ne olacaktı? Ya kardeşim madem mevzuatı bilmiyorsun o zaman vatandaşa yalan yanlış bilgi vermeyin değil mi?

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek seferde 10000 liraya yakın hasar kaydı varsa ben o aracı almam. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu da bir gerçek ki artık kimsenin kimseye, kimsenin bir kuruma, kimsenin bir kuruluşa güveni gram kalmadı. İşte konu içinde yaşananlar...Buyur buradan yak.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok teşekkürler değerli yorumlarınız için nasip bakalım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tek seferde 10000 liraya yakın hasar kaydı varsa ben o aracı almam. :)

Bahadır sen benim aracın hasarlı halini görseydin adam 9.500 TL hasarı nasıl yaratmış diye üç gün düşünürdün. Bendeki araç 1991 model CD. Eksper "Yurtiçinde senin aracın arka bagaj kapağı ile tamponunu bulmak imkansız, muadil parça durumu da yok, o nedenle parça fiyatları çok pahalı olur" dedi. Halbuki 93 modellerin bagaj kapağı 91 modelle aynı, bir tek arka tampon farklı. 93 modellerin tamponundan vereyim dedi kabul etmedim, aracın ön tamponu 91, arka tamponu 93 model olur mu dedim. Sonuçta listeye; bagaj kapağı, arka tampon (tamponda kırık bile yoktu), iki stop lambası, plaka lambası, yazılar, arka panel, arka tampon iç demiri, bagaj lastiği, bagaj kiliti, stopların arasındaki bakalit panel (sapa sağlam aynen duruyor)+ işçilik belirlenen toplam miktar 9.500 TL. Ben 2.700 TL ye yaptırdım ama arka panelin (GM marka 280 TL) değişmesine hiç gerek yoktu, usta madem faturayı karşı taraf ödeyecek o zaman o da yenilensin dedi, yazılar boş yere değişti, eskileri sapasağlam duruyor. Yani aracı piyasada yaptırsaydım hasar belki 2.000 TL civarında olacaktı. Bizde fatura karşı tarafa yıkılacaksa maşallah ağanın eli tutulmuyor, ama faturayı araç sahibi ödeyecekse her türlü tasarruf yapılıyor. Bu durumda sigorta primlerinin her sene anormal şekilde artmasının asıl kabahatlisi bizler/ustalar olmuyor mu?