Hasar kayıtlı araba

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden benim bildiğim araba alıncağı zaman sanayide motor ustasına gidilirdi... motor ne durumda yürüyen şanzuman ne durumda diye... biri ortaya boya dedi kaza dedi sonra olan oldu... tamam direkleri podyeleri şaseleri oynanmış araçtan uzak durulurda çamurluğu kapısı boyanmış araçtan niye öcü görmüş gibi kaçılır anlamam... trafikte afedersiniz ... dolu elinde telefon mal gibi araba kullanıyor istediğin kadar dikkatde etseniz illaki kaza olabiliyor ufak tefek...
arabanın uzun vadede güvenli ve sorunsuz kullanımına engel teşkil etmeyecek kazalar bence bu kadar abartılmamalı...kapılara yaslansan zaten göçüyor artık. çamurluklar zaten plastik... metal olanlarda tenekeden farksız... astra h sağlam deriz ön çamurluklar resmen teneke mesela ve çok çabuk hasar alabiliyor kaza olmasa bile...
neyse boyası düzgün diye motoru başbelası olacak arabalardanda uzak durun derim en azından fazla para vermenizi geçtim başınız ağrımaz...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden benim bildiğim araba alıncağı zaman sanayide motor ustasına gidilirdi... motor ne durumda yürüyen şanzuman ne durumda diye... biri ortaya boya dedi kaza dedi sonra olan oldu... tamam direkleri podyeleri şaseleri oynanmış araçtan uzak durulurda çamurluğu kapısı boyanmış araçtan niye öcü görmüş gibi kaçılır anlamam... trafikte afedersiniz ... dolu elinde telefon mal gibi araba kullanıyor istediğin kadar dikkatde etseniz illaki kaza olabiliyor ufak tefek...
arabanın uzun vadede güvenli ve sorunsuz kullanımına engel teşkil etmeyecek kazalar bence bu kadar abartılmamalı...kapılara yaslansan zaten göçüyor artık. çamurluklar zaten plastik... metal olanlarda tenekeden farksız... astra h sağlam deriz ön çamurluklar resmen teneke mesela ve çok çabuk hasar alabiliyor kaza olmasa bile...
neyse boyası düzgün diye motoru başbelası olacak arabalardanda uzak durun derim en azından fazla para vermenizi geçtim başınız ağrımaz...
piyasada çok kıl insanlar var malesef. ben aracımı alırken motor şanzıman gibi arıza durumunda masraf açacak uğraştıracak yerlere baktırırım. araca motor yaptırmanın en ucuz yolu 4-5 bin tl. hadi yaptırdın diyelim usta ayar tuttutabilecekmi ayrı mesele. kaza boya aracın şesesinde oynama yapmadıysa boyaya takılmamak gerekir bencede. önceki aracımda 96 model olmasına rağmen sadece plastik ön tamponda boya vardı. gelen adamlar sanki aracı galerinden alıyormuş gibi boya var bunda fiyat düş diye pazarlık yapmaya çalışıyorlardı. neymiş boya değerini düşürmüş. hiç boyası olmayan, motoru üfleyen, direksiyon kutusu arızalı, motor beyni arızalı, şanzıman dağılmak üzre bir araç görse güzel araba diye atlayacak kadar boyaya takmış durumda piyasa. kaporta kaça yapılır tam bilmiyorum ama birkaç çürük tamiri ve komple boyayı 2-3 bin tl ye yapan ustalar duydum. 2-3 bin tl komple boya için para sayılmaz diye düşünüyorum. motor kısmı düzgün olsun da boya olsun.

ZAFER BULUT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı ışıkta beklerken arkadan çarptılar tamponu yırtılma yüzünden değiştirmek zorunda kaldım karşı taraf %100 suçlu olduğundan orjinal tampon siparişi verildi fiyatı nereden baksanız 750-1000 arası şimdi benim arabamda bu kadar hasar kaydı görünecek galiba. Şimdi sorarım size benim arabamı almak isteyen kişi bu hasar kaydını görünce ne düşünür.

Opel bir tutkudur...

Son düzenleme:

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı ışıkta beklerken arkadan çarptılar tamponu yırtılma yüzünden değiştirmek zorunda kaldım karşı taraf %100 suçlu olduğundan orjinal tampon siparişi verildi fiyatı nereden baksanız 750-1000 arası şimdi benim arabamda bu kadar hasar kaydı görünecek galiba. Şimdi sorarım size benim arabamı almak isteyen kişi bu hasar kaydını
4a1b2c11b1fa3141e6f6e7988eb8505b.jpg
görünce ne
a0d0801f0b66b3e99f27fcfc3837ce19.jpg
düşünür.

Opel bir tutkudur...
Fotolar var sıkıntı olmaz herhalde

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZAFER BULUT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstat haklısın da aslında söylemek istediğim çok ön yargılı insanlar var adam hasar kaydı gördü mü sanki araba pert olmuş gözüyle bakıyor

Opel bir tutkudur...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstat haklısın da aslında söylemek istediğim çok ön yargılı insanlar var adam hasar kaydı gördü mü sanki araba pert olmuş gözüyle bakıyor

Opel bir tutkudur...

Geçmiş olsun , kafanıza takmayın kaza bu insanın başına neler geliyor , karşı tarafa hakkınız olan değer düşüm davası açabilirsiniz.

Burada bol keseden sallayan insanlar servislerde parça ve işçilik fiyatını bilmiyorlar o yuzden bu kadar ön yargılarının olması normaldir , umarım başlarına karşı tarafın %100 suçlu olduğu araçlarının neredeyse 1/3 ü tutarında bir kaza gelmez ve sonra şu an ilandaki araç gibi onun aracınıda topa tutarlar.

Bu ilana bakış açım , gider güzel bir expere sokarım , kendımce kullanırken ufak testler uygularım , eğer bir sıkıntısı yoksa alır geçerim . Bu kadar takıntısı olan adam az yesinde sıfır araba alsın ;)

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam plakayı kapatıyor istiyorsun veriyor varsa 100 200 vardır diyor kaydı sorgulatiyorsun 10 bin baştan şüphe

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZAFER BULUT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun , kafanıza takmayın kaza bu insanın başına neler geliyor , karşı tarafa hakkınız olan değer düşüm davası açabilirsiniz.

Burada bol keseden sallayan insanlar servislerde parça ve işçilik fiyatını bilmiyorlar o yuzden bu kadar ön yargılarının olması normaldir , umarım başlarına karşı tarafın %100 suçlu olduğu araçlarının neredeyse 1/3 ü tutarında bir kaza gelmez ve sonra şu an ilandaki araç gibi onun aracınıda topa tutarlar.

Bu ilana bakış açım , gider güzel bir expere sokarım , kendımce kullanırken ufak testler uygularım , eğer bir sıkıntısı yoksa alır geçerim . Bu kadar takıntısı olan adam az yesinde sıfır araba alsın ;)
Sigortacım da değer kaybı için karşı taraftan talepte bulunabilirsiniz dedi arabam şuan serviste çıksın bakıcam duruma. Tabiki herşeyin hayırlısı diyorum birde opel in sağlamlığını da çok iyi test etmiş olduk adam sağlam vurdu yani :) :)

Opel bir tutkudur...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sigortacım da değer kaybı için karşı taraftan talepte bulunabilirsiniz dedi arabam şuan serviste çıksın bakıcam duruma. Tabiki herşeyin hayırlısı diyorum birde opel in sağlamlığını da çok iyi test etmiş olduk adam sağlam vurdu yani :) :)

Opel bir tutkudur...

Bana 2.750 TL lik için 750 TL bir fazla ödeme yapıldı. Yapılan tazminat ne olursa olsun zararımızı karşılamıyor :(. Her türlü ekstra ödeme sorgulamada karşımıza daha büyük bir rakamın çıkmasına neden oluyor, zira hasar tutarı=hasarı ödeyen sigorta şirketinin kasasından çıkan rakam oluyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasar kaydı gerçekten komedi olmaya başladı.
geçen arkadaşa bertone linea blue aldık . hasra kaydı 12 bin civarı neticede 2002 model araba olur falan dedik. hasar kaydı detaylarında sağ ön çamurluk değişen yazıyordu.
benim focusu almadan önce boya makinası aldım bizim tanıdık galerilerden. arkadaşın arabayada bakayım dedim. arabanın sadece 4 parçasında boya çıktı :D
sağ ön çamurluk ise boyalı gösteriyor :D
ya bu çakal tamirci boyadı düzeltti değiştirdim dedi. yada sonra belirsiz bir kaza oldu çıkma taktılar. :)