önemli arkadaşlar

erdem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşalar aranıza yeni katıldım bu da ilk mesajım hatam olursa affola. Başımdan geçen enteresan bir olayı sizinle paylaşacam sırasıyla bazı sorularım olacak ve fazlasıyla tavsiyeye ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle 03.01.18 tarihinde Ankarada bir Opel yetkili servisinin 2. el oto biriminden 2011 model 1.4 otomatik 111. yıl serisi corsa satın aldım. Fiyatı 44bin TL. Aldığımda 3 adet hasar kaydı vardı.
1- 07.06.2014 ERP çarpma 600 tl
2- 29.06.2013 KTT çarpma fiyat yok
3- 23.07.2011 çarpışma 8276 tl bunlarla birlikte aracın sağ tarafında 2 parça değişen 2 parça boya olduğu bilgisini verdiler. Teste soktuk 3 parça değişen 1 parça boya olduğu belirlendi. Bununla birlikte fiyatı 44 bine indirdiler 45 den. anlaştık noter işlemlerini tamamladık aynı yetkili servisten sigortasını da yaptırdık. aracı aldıktan 2 gün sonra yani 05.01.2018 de groupama sigortadan genişletilmiş genişletilmiş kasko yaptırdım.

Sonra 24.02.2018 tarihinde sabaha karşı düzce akçakoca yolunda virajda sis ve kaygan zeminden eşimin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu savrulduk ve araç soluna doğru giderken önden demir bariyerlere vurduk sonra döndük sol arka tarafı vurup yolun ortasında durduk. ciddi birşeyimiz yoktu eşimi hemen indirip aracı yok kenarına aldım. fotoğrafları yüklemeye çalışacağım. araç direk değil yanlamasına vurduğu için hava yastıklarını açmadığını söylediler. ilk sorum bu olacak, normal mi sizce?
Neyse sonra yoldan geçenler ambulansa haber verdiler. Ambulans jandarma ve trafik ekipleri olay yerine geldiler tutanaklar tutuldu. yol tehlikeli olduğu için polis ekipleri çekiciyle hemen aracı çektirmek istedi. kasko yol yardımın gelmesi uzun süreceği için polisin çağırdığı çekici aracı düzceye kadar götürdü. 295 tl ücret ödedim makbuzunu aldım. ikinci sorum bu ücreti kaskodan alabilir miyim?

sonra düzceden kaskonun çekicisi ile aracı aldığım opel servisine 24.02.2018 cumartesi sabahı bıraktım. salı günüde kaskonun ve servisin istediği bütün evrakları teslim ettim. sonrasında 08.03.2018 tarihine kadar hiçbir işlem yapılmadı. kazayı kasko şirketi şüpheli bulduğu için 08.03.2018 de araştırmacı yönlendirip benimle ve eşimle görüştüler.
Şüpheleri de çok komik. Eşimin ehliyetindeki soyadı değişmediği ve şehir dışında kaza olduğu için kiralik araç şüphesi varmış. kaza tutanağındaki soyisimlerimizin tutmasına rağmen. ve araç 4 senedir kaskosuzmuş kasko yapıldıktan kısa süre sonra büyük bir kazaya karışmasıymış. oysa ruhsatta aracın kocaman tescil tarihi yazmasına rağmen. sabredip bir saat araştırmacı ile görüşüp gerekli açıklamaları dilekçe olarak yazıp teslim ettik. telefon görüşme kaydımıza kadar verdik. 14.03.2018 de araştırmacı dosyasını tamamlayıp kasko şirketine teslim etti.

en sonununda bugün 19.03.2018 de kaskodan dönüş yapıldı ( bu arada hergün arayıp soruyorum tabi ) . aracın daha önceden pert kaydı olduğunu ve 20 bin lira karşılığı aracı perte çıkarmak için anlaşma önderdiler. kabul etmedim ve pert kaydını istedim. tramer sorgusundan bakabileceğimi söyledir. hala öyle bir kayıt çıkmıyor tabi. acentemle görüştüm sistem uyarı verirdi dedi. aldığım yerle görüştüm bizde öyle bir kayıt yok dediler. 4 veya 5. aramamda nihayet kasko şirketi anadolu sigorta tarafından 07.06.2014 de pert girişi yapıldığını söyledi. anadolu sigortayla görüştüm. o zamanki araç sahibini kazayı nerede yaptığını ne işlem uygulandığını hepsini öğrendim. araç sahibine sadece 600 tl ödeme yapılmış başka bir kayıtta yok dediler. ama bunu hala kendi kaskoma anlatamadım. ellerindeki pert bilgisini defalarca istedim vermediler.

sonunda tanıdık bir exper bulduk. sağolsun o kazanın bütün tutanaklarını ve kaza fotoğraflarına kadar ulaşmış. anadolu kaskonun verdiği bilgilerle aynı. ama sigorta şirketlerinin hasar yönetim sistemi diye bir sistem varmış oraya hurda belgeli diye yanlış girilmiş. bunun üzerine kasko şirketini arayıp ağzıma geleni söyledim. tehtit ettim bugün pert kaydı bilgisini nasıl gördüğünüzü söylemezseniz hazine müsteşarlığına hatmara şikayet edecem dedim kapattım yarım saat sonra fotoğraf attılar gerçektende öyle gözüküyor.

anadolu sigortadan kayıt oluşturdum bu bilginin düzeltilmesi için. ve benim kazama atanan experede gerekli bilgiyi verdim oda araştırıp kasko şirketine bilgi vereceğini söyledi.

yetkili servis 20bin tl kadar masraf çıkarıyor. büyük ihtimalle aracı perte çıkaracaklar daha önceki pert kaydı düzeldikten sonra.

bana öneriniz nedir ?

biraz uzun oldu inanın kısaltmaya çalıştım okuduğunuz için teşekkürler.

gibss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun opel farkı sahin doğan olsaydı allah korusun mucizeydi.kurtulmanız.Anlaşın bana kalırsa birazdaha fiyatı yükseltin.

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam cok gecmis olsun diger konularda bisey diyemicem..yanliz..aracin bu hale gelip hava yastiginin acilmamasi ilginc gercekten..

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Allah korumuş size bişey olmamış, mal dediğin tekrar tekrar kazanılabilir. Takıldığım tek nokta hava yastıklarının açılmamış olması. Bahsi geçen daha önce pert kaydının oluştuğu kazada hava yastıkları patlamış, tamiratı/yenilenmesi yapılmamış olabileceği aklıma geldi

erdem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun opel farkı sahin doğan olsaydı allah korusun mucizeydi.kurtulmanız.Anlaşın bana kalırsa birazdaha fiyatı yükseltin.

Teşekkür ederim. Şu aşamada benim aracı aldığım fiyat belli zaten. Eğer daha öncesinden pert kaydı gerçekten varsa yetkili servise karşı dava açacam. Kaskonun Önerdiği fiyat veya biraz üstü kabul edebileceğim bir rakam değil maalesef.

erdem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Allah korumuş size bişey olmamış, mal dediğin tekrar tekrar kazanılabilir. Takıldığım tek nokta hava yastıklarının açılmamış olması. Bahsi geçen daha önce pert kaydının oluştuğu kazada hava yastıkları patlamış, tamiratı/yenilenmesi yapılmamış olabileceği aklıma geldi

Teşekkür ederim. Dediğim gibi tanıdık exper pert kaydı girilen kazanın fotoğraflarını görmüş. Ön tamponun sağında ufak bir darbe varmış. Ne çamurlukta ne kaputta ne de farda darbe var dedi. Zaten 600 tl onarım masrafı çıkmış. Hava yastığı açılacak bir darbe yok yani. Ama haklısınız bu kazadahava yastığı açılabilirdi. Biz sola doğru kayarken bariyere önümüz tam 90 derece sürterek vurduk ve döndük. Aracın içinde öne doğru bir sarsılma yaşamadık. Bundan dolayı açılmadığını düşünebiliyorum sadece

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.

hava yastıklarını tetikleyen sensör yeterli şiddette emilim almazsa açmaz. çok hassas bir şey zaten. siz hava yastığı var mı önceden patlamış mı bunları önemsemelisiniz. diğer konular içn uğraşmanıza üzüldüm ama ülkede sistem denen şey zaten berbat Allah hepimizi korusun. aracınızı miktar bakımından olabildiğince üst tutardan perte çıkarın bana kalırsa.

Son düzenleme:

erdem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.

hava yastıklarını tetikleyen sensör yeterli şiddette emilim almazsa açmaz. çok hassas bir şey zaten. siz hava yastığı var mı önceden patlamış mı bunları önemsemelisiniz. diğer konular içn uğraşmanıza üzüldüm ama ülkede sistem denen şey zaten berbat Allah hepimizi korusun. aracınızı miktar bakımından olabildiğince üst tıtardan perte çıkarın bana kalırsa.

Teşekkür ederim. hava yastığı var mı çalışıyor mu? kesin olarak öğrenmenin bir yolu yok sanırım. Şuan elimden birşey gelmiyor zaten sadece telefon görüşmeleriyle uğraşıyorum

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
araç zaten şu an hasarlı olduğu için direksiyon göbeği sökülüp bakılabilir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. can sıkıcı bir durum gerçekten...kaza aşaması , önceside sonrasıda.
bu işlerden anlayan bir avukat bulup onunla hareket etmeniz malum ülkemizdeki işleyiş anlayışı sebebiyle daha kolaylaştıracaktır durumu.