Edition vites altı kırmızı led

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Edition vites altı kırmızı led

mod'lardan ricam konuyu üst konu yapsınlar. insanlar boşu boşuna servislere para vermesinler.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selufka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
arkadaşlar edition makyajlı astram var. bildiğiniz gibi hiçbir yerinde led araç içi aydınlatma yok. ancak vites altında led mevcut, konsolu söküp ledi gördüm uzun uğraşlardan sonra nasıl yandığınıda çözdüm. ledin soketini ters takınca çalışıyor. böyle ufak tefek hileler mevcut araçta.  ;) bilginize...

Arkadaşlar bende az önce işten geldim..aracım edition hb ..vites altına elimi yaklaştırdım çok net ledin hafif yandığını tespit ettim. hemen az önce elektrikçi arkadaşımı aradım..ölçüm çihazı ve karga burunla bu işi halledebileceğini söyledi pazar günü kısmetse deneyip sonuçları sizinle paylaşacağım...

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ledin soketi???? hangi soketi? nerede bu soket??? Benim anlamadığım soket hangi soket. İki ucunda farklı seyler var ama 1 tane soket var. o da sağ tarafta aşağıda. Bunu bir türlü anlayamadım. Yarın arkadasla bakalım bunu nasıl çözecez.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla benm aracım sedan.bende yok denilebilir.açıp bakmadım ama hafif ışık falan fark etmedim.muhtemelen yok.

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akşam yakın bir abimin aracına baktım burda okuduklarımdan sonra ışık göremedik ama meraktan gövdeyi söküp baktık. Led vardı ancak lede elektrik gelen aksam da elektirik yoktu her ne hikmetse. Elektrikçi bulup gösterdik ve çakmaktan elektrik alıp olayı çözdük  victoryy

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Ledin soketi???? hangi soketi? nerede bu soket??? Benim anlamadığım soket hangi soket. İki ucunda farklı seyler var ama 1 tane soket var. o da sağ tarafta aşağıda. Bunu bir türlü anlayamadım. Yarın arkadasla bakalım bunu nasıl çözecez.

elektrik gelen soket zaten sağ tarafta, sol tarafta ki soket devreyi tamamlayan. resimlerden anladığım kadarıyla siz çakmaklığın bulunduğu kabı sökmemişsiniz onuda sökseydiniz görürdünüz lede giden elektrik soketini. ayrıca siz o ledi nasıl söküp ayırdınız kablolarımı kestiniz? öyle bişey yapmanıza gerek yoktu. işler ters gitmiş anlaşılan talihsizlik yaşamışsınız ama halledilmeyecek sorunlar değil.

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bende söküp baktım ama tam çözemedim. Daha önce çakmaktan enerji alıp lambayı yakmıştım ama orjinaldeki gibi yavas yanıp sönmüyor. O kısımda iki tane soket var:
vitessoket.jpg

Birincisi bu
lambasoket.jpg

İkincisi de bu Anladığım kadarıyla birinci sokette bir değişiklik yapılıyor. ikinci sokette iki adet kablo var sadece. Birinci sokettede 12v gelen bir yer bulamadım. Gerçi ölçü aletim yoktu lambayla denedim. Acaba hangi kabloda 12v var.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sedanlarda deneyen oldu mu?ben baktım ledi göremedim.bir de fiber led mi takmak daha iyi durur şerit led mi?şerit daha uzun ömürlü görünüyor

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ciltin link' Alıntı:
Bugün bende söküp baktım ama tam çözemedim. Daha önce çakmaktan enerji alıp lambayı yakmıştım ama orjinaldeki gibi yavas yanıp sönmüyor. O kısımda iki tane soket var:
vitessoket.jpg

Birincisi bu
lambasoket.jpg

İkincisi de bu Anladığım kadarıyla birinci sokette bir değişiklik yapılıyor. ikinci sokette iki adet kablo var sadece. Birinci sokettede 12v gelen bir yer bulamadım. Gerçi ölçü aletim yoktu lambayla denedim. Acaba hangi kabloda 12v var.

yüklediğin resimler süper sağolasın şimdi çok iyi açıklayacağım.
1. resimde büyük halka içine aldığım soketten bahsediyorum. bu soketi çıkaracaksınız biraz zor çıkıyor yanlarda kilitleri var küçük ince düz tornavida kullanın, kilitleri hafif kasnatarak soketi çıkarın. başka soket falan yok kafalar karışmasın. 12v elektrik bu soketten geliyor. bu soket üzerinde değişiklik yapacağız. soketi aayırdımız için ledide kasnağıyla birlikte çıkarabiliriz tamamiyle arabadan. 
vitessoket1.jpg

2.resimde ledi söktüğümüz için atolyede evde masada rahat çalışabiliriz. soketteki beyaz ve kırmızı kabloları görüyorsunuz. benim yaptığım beyaz ve kırmızı halkalarıda görüyorsunuz. beyaz kabloyu, beyaz halka içindeki yere; kırmızı kabloyuda kırmızı halka içine takacaksınız. karga burnuyla dikkatlice yapabilirsiniz. bahsettiğim yerler sizin soketlerde farklı yerlerde olabilir o nedenle ölçü altiyle artıyı eksiyi bulun. eliniz yatkın değilse bir elektrikçiye yaptırın.
vitessoket2.jpg

aslında bende işin kolayına kaçıp elektriği çakmaklıktan alabilirdim ama o zaman farlar sönünce hemen kapanıyo, ayrıca aracı çaılıştırnca gece gündüz sürekli yanıyor ve ben çakmak soketini ölçtüm kontaktan anahtarı çıkarıyorum hala çalışıyor kapıları kilitledim 1-2 dakika bekledim hala çalışıyor. içerden gelen sokete bağlarsanız kapanırken yavaş yavaş kararıyor. orjinali de böyle zaten.