Vites aldı LED, Kapı kolu LED ve Plakalar (2014)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce adRe J (Orhan Bey) ve murats (Murat Bey) ile planladığımız ve özel işlerim nedeniyle katılamadığım buluşmayı bugün telafi ettik. Buluşma noktamız daha önce arkadaşlarımızın buluştuğu Ankara / Gordion AVM'nin üst otoparkıydı.

Arkadaşlarımız aracım için çok emek harcadılar bu yüzden kalben teşekkürlerimi sunuyorum.

Planladığımız faaliyetler; Vites altı LED, kapı içi LED ve plakaların çerçevesinden kurtarılarak Murat Bey'in temin etmiş olduğu 3M silikon kokulu özel bant (başka nasıl tanımlayacağımı bilemedim, aşağıda fotoğrafı mevcut)

Öncelikle vites altı LED'i yapalım dedik ve ön konsolu söktük. Herkesin aracında olan led ve soket benimkinden çıkmadı. (2013 model edition, 2014 trafiğe çıkışlı). Bu işimizi biraz zorlaştırsa da aşağıda çakmaklığın ve USB'nin olduğu kısmı da söktük. (Kendinize çekince geliyor). Daha önce üyelerimizden Sn. Sallierim'in yaptığı gibi elektrikçiden temin etmiş olduğum 3 çipli şerit led almıştım. (Fiyatı 9 TL/MT) Önce kablo bağlantısını çakmaklığın girişindeki sokete yaparak yandığını gördük. Daha sonra kablo girişlerini bant ile sabitleyerek LED'i arabanın vites kısmına doladık. Arkasında kendi yapıştırıcısı mevcut olduğundan hemen yapıştı. Yapışma esnasında boşluk kalmasın diye ben sol tarafından tutarken Orhan Bey sağ tarafından bastıra bastıra getirdi. Daha sonra konsolu tekrar kapatarak kapılara geçtik.

damanu8y.jpg

4e2uza5e.jpg

[img=450x600]http://img.tapatalk.com/d/14/05/02/gu6ene5u.jpg[/img]

Kapı işlemlerini tamamıyla Orhan Bey (adRe J) yaptığından kendisinin anlatması daha faydalı olacaktır. Sağ kapıyı kolaylıkla halletti fakat sol kapıdaki Can-Bus sisteminden dolayı sol kapıda ledi yaktığımızda ya cam tuşları pasif hale geliyordu, ya da led sürekli yanık kalıyordu. Bunun için madmax hocamız veya bu işlerden anlayan başka birinden yardım isteyeceğiz.

[img=450x600]http://img.tapatalk.com/d/14/05/02/ysajume5.jpg[/img]

gejahynu.jpg

Sn. adRe J (Orhan bey) kapı işlemlerini yaparken murats (Murat Bey) ile ben de plakaları tornavida ile dışa kanıttırarak çerçevesinden kurtardık. Sonrasında yıldız tornavida ile iki vidasını rahatlıkla çıkarttık. Alanı ıslak bez ile temizleyerek, kuru bezle kuruttuk. (Yapışması için çok önemli) aynı temizleme işlemini plakaların arkasına da uyguladık. Ön ve arkadaki plakaları söküp, yerlerini temizledikten sonra aşağıda fotoğrafını gördüğünüz kırmızı bantı kısa kısa keserek plakaların içlerine yapıştırdık. Sonra da çift taraflı silikon bandımızın bize doğru olan kısımlarını da sökerek yerlerine özenle yapıştırdık. Sağlam olsun diye kağıt bant ile yapıştırdık (1 gün sonra sökeceğim) Ankara'da hava bu aralar yağışlı olduğundan plakaların su alabilecek üst kısımlarını da özenle düz bir şekilde bantladık.

ysuva7em.jpg

huhyna7e.jpg

yzena4ed.jpg

yrysetu4.jpg

Yaptıkları herşey için arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler. Buluşmalarımız bununla sınırlı kalmayacak biline! :))

Bir kaç fotoğrafta burada bulunsun.

sy6u7esu.jpg

amesatuj.jpg

aza6u5y6.jpg

[img=450x600]http://img.tapatalk.com/d/14/05/02/tesyvudy.jpg[/img]

yqy4aham.jpg

Hepinize iyi akşamlar diliyorum.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites aldı LED, Kapı kolu LED ve Plakalar (2014)

Beni geldiğimde o AVM nin en tepesindeki parka çıkarın temiz hava alıp hayallerime kavuşmam gerek!

Siz gelene kadar olmazsa ben orada beklerim :(

Çok güzel olmuş maşallah! Allah nazarlardan saklasın Mücahitciğim. Ellerine sağlık Murat ve Orhan'ın! Saygılar sevgiler hörmetler

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

yavuzozkan link' Alıntı:
Beni geldiğimde o AVM nin en tepesindeki parka çıkarın temiz hava alıp hayallerime kavuşmam gerek!

Siz gelene kadar olmazsa ben orada beklerim :(

Çok güzel olmuş maşallah! Allah nazarlardan saklasın Mücahitciğim. Ellerine sağlık Murat ve Orhan'ın! Saygılar sevgiler hörmetler

Abi teşekkür ediyoruz. İnşAllah seninkine de yaparız güzellikleri :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

süper oldu orhanın emeklerine sağlık artık bir sonraki buluşma mangal partisi olmasını diliyorum :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geldiğimde bizim terasta yaparız mangalımızı :)

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ellerinize sağlık arkadaşlar, vites altı led harika görünüyor.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:
süper oldu orhanın emeklerine sağlık artık bir sonraki buluşma mangal partisi olmasını diliyorum :)

Yapalım valla...

yavuzozkan link' Alıntı:
Geldiğimde bizim terasta yaparız mangalımızı :)

Benim bahçede de yapabiliriz abi. AVM'nin yakınlarında benim ev :))

ercan_0636 link' Alıntı:
ellerinize sağlık arkadaşlar, vites altı led harika görünüyor.

Sağolun Ercan Bey. adRe J (Orhan Bey), Sn. Sallierim'in yaptığı gibi 3 çipli LED kullanalım daha iyi olur dedi ve sonuç mükemmel... :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel buluşma ve uygulamalar olmuş :) Daha güzelleri de olur inş...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

kenangokhan link' Alıntı:
Güzel buluşma ve uygulamalar olmuş :) Daha güzelleri de olur inş...

İnşAllah Kenan Bey sağolun :))

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Cok guzel olmuş.. özellikle plakalik hiç mi hiç yakışmıyor bizim araçlara en güzelini yapmışsınız..  hayırlı olsun güzel günlerde kullanın..