Dizel Partikül Filtresi Uyarı Işığı

Chevroletaveo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün Akşam uyarı veren partikül filtremizi sabah temizledik ışığını söndürdük. Video biraz uzun bu şekilde çekmemin sebebi ortalama kaç dk da ışığın kapandığıdır.

Görüntüleme: https://youtu.be/gmf_opCs4X0

mrtklc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bilgilendirme İçin Teşekkürler :)iyifikir

• Beğen
Tepkiler: Chevroletaveo

esogut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bugün 'partikül uyarısı' başlıklı konu açtım. Ne yapmam lazım arkadaşlar? Bu uyarıyı çok alıyorum. Bir de kırmızı ışıkta genellikle stop olmuyor. Yakıt 1.5 litre gibi gösteriyor. Tüm bunlar, aracı kısa mesafede kullandığım için mı oluyor, anlamadım.

Chevroletaveo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı sürekli kısa mesafe kullanınca bu uyarı veriyor otomatik temizlemeye çalışıyor çoğu zaman arada Sıkıştırmak gerekiyor 3. 3000 devir partikül devreye girerse start stop devre dışı kalır arka cam rezistansıda çalışır

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben de bugün 'partikül uyarısı' başlıklı konu açtım. Ne yapmam lazım arkadaşlar? Bu uyarıyı çok alıyorum. Bir de kırmızı ışıkta genellikle stop olmuyor. Yakıt 1.5 litre gibi gösteriyor. Tüm bunlar, aracı kısa mesafede kullandığım için mı oluyor, anlamadım.
Starstop devreye girmemesi gizli partikül temizliği yapıyor araç ondandır hocam stop etmeyin temizlik yaparken bir daha uyarı vermeyecektir

• Beğen
Tepkiler: esogut ve Cemil

esogut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, cevaplarınıza teşekkür ederim. Lakin partikül filtresi temizliğini 2-3 günde bi alıyorum. Sabah okuluma geldiğimde start-stop devre dışı kalınca moralim bozuluyor. 10-15 dakika beklemek zorunda kalıyorum. Bunun kalıcı bi çözümü var mı?

Chevroletaveo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalıcı bir çözüm partikül iptali tavsiye etmem ama ilaçla temizleyen var çok sürmüyor ama aynı oluyor en iyisi 3. Vites te 3000 devirde 15 - 20 dk kullanmak

esogut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim ilginize

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arada uzun yol yapın hocam hafta sonları mesela bide vites geçişlerini 2500devirden aşağı değiştirmeyin

esogut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyifikir

• Beğen
Tepkiler: Murat