Dizel Partikül filtresi.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
patikül filtre temizliği için özel ilaç var her bakımda yapılması zorunlu aslında biz servisimizde yakında başlayacağız temizleme işlemine yenisi çok pahalı filtre dediğimiz şey aslında katalik konvoktör ama daha hassas euro 5 olduğu için

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadığım aracım henüz 2800 kilometrede. Bu tip bir sorun neden oluşmuş olabilir?

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadığım aracım henüz 2800 kilometrede. Bu tip bir sorun neden oluşmuş olabilir?
bu bir sorun degil kisa mesafeli sehir ici gezmelerinde dpf tikanir ve sürüs esnasinda yine temizlenir.önemli olan temizlenme esnasinda sürmeye devam etmenizdir.uzun mesafeli sürüslerde dpf temizlenmesini fark bile edemezsiniz.sikmayin caninizi hersey normal.

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler içim rahatladı. Hergün 10 kilometre gidiyorum ve aynı şekilde geliyorum. Sürekli şehir içi olduğundan normal birşey o zaman. Cumartesi bi uzunyol yapalım bakalım :) öğlen biraz gezdim ama yeterli gelmedi sanırım yanıp sönmeye devam ediyor.

Herkese teşekkür ederim zaman ayırdığı için.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler içim rahatladı. Hergün 10 kilometre gidiyorum ve aynı şekilde geliyorum. Sürekli şehir içi olduğundan normal birşey o zaman. Cumartesi bi uzunyol yapalım bakalım :) öğlen biraz gezdim ama yeterli gelmedi sanırım yanıp sönmeye devam ediyor.

Herkese teşekkür ederim zaman ayırdığı için.

devir saatini 2700 ila 2900 lerde tutarak vites degistirmeden sabit hizda sürersen temizleme isi cok daha cabuk olur.
yanip sönme isi bitene kadar sürmeye devam et.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız ışık yakınca Adda gezdireceksiniz derim buna Emrah buna almanlar gazzi gehen derler :) iyi ki yok arabamda yahu bunun neresi çevre dostu? o gezmede yakıtı daha fazla harcıyor birkere rolantide 6 litreyi geçiyor bu nebicim sisdem :)
Bu arada korkulacak bir durum yok arkadaşlar arabanızı gezmeye kaka yapmaya yollayacaksınız almanca yazdığım da o idi latife :)
2-3 defa yaptırmazsanız tıkanır motora zarar verir tıkandığında ise servisiniz para ile tech2 ile manuel yakma yaptırıp temizletir korkulacak durum yok yani

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
biz şu anda bakıma gelen araçların partikül filtresini tech2 ile temizliyoruz

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sadece meraktan soruyorum. Diyelim ki yandı ışık ve bizde durmak zorunda kaldık,
o zaman bir dahaki ilk çalıştırmamızda kesinlikle temizlenme işlemi başlar mı?
2. soru; illaha ki aracı hareket ettirmek mi lazım? Y
ani araç el freni çekili şekilde ve 1. viteste 2700 devir yaptırsak olmuyor mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sonraki yanma geldiğinde turlayacak arabanı gezdireceksin :)
yani aracınızı çalıştırınca hemen yanmaya bilir ama zamanla bu süre kısalacak ve illa yanacak

Son düzenleme:

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşten eve geldim 10km boyunca 2. viteste 40-50 kilometre hızlarda geldim. Işıklarda duruncada gazı kesmedim toplamda 25 dakika sonunda halen sönmedi. Sanırım sönmeyecek :(