Devirdaim su pompası değişecek. Fiyatı nasıl?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bugun ustaya gittim baktı araca, sonra devirdaim su pompasında karar kıldı. Dedi ki buradan sızdırıyor bu,

Diyaframı delik dedi. Nedemekse artık. Neyse şunu söyledi ardından... Biz takamayız bunu servise gitmen lazım dedi. Ardından aradım servisi 220 milyon + 45 işçilik istiyorlar.

Parça fiyatına yüzde 25 indirim yani 210 milyona falan geliyor toplam... Bu fiyat nasıl arkadaşlar?

Acaba diyorum madem devirdaim değişiyor araç 115 binde triger i de değişeyim mi? Gerçi bilmiyorum önceki sahipleri bi kıyak geçip bunu değiştiler mi acaba? Pek sanmıyorum...

Neyse acaba triger zinciri + devirdaim su pompası kaça değişir bilgisi olan ya da değiştirenler varmı bu zamanlarda?

Yoksa sadece devirdaimi mi değişeyim?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi hadi gözün aydın direksiyon pompası çıkmamış :) :) :)
bence trigeride değiştir. zaten genelde ustalar triger ve devirdaimi beraber değiştirirler. hem ömürleri aynı km de tükendiği için hemde açmışken tek işçilikle ikiside çıksın diye.

özel servis olsa daha ucuza yaptırırsın ama bulunduğun yerde yok işte..
istersen parçaları netten alsak servis olarak siz değiştirirmisiniz diye bi sor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
özel servis var da pek fark yok ki. işçilik ne alacak ki önemli olan parçanın fiyatı...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
istanbuldan fiyat alıyım dedim ne diyor bunlar sadece işçilik 170 lira diyorlar. :D Şaka mı gerçek mi anlamadım. Dedim bunun içinde parçanın fiyatı da mı var ? yok dediler:D

Bi de parça fiyatı veren adam DEVİRDAİM farklı SU POMPASI farklı dedi. Dedim olur mu bizimkilerde aynı imiş. :D İlginç geldi. Sonra listeye bakarken dedi ki dur senin dediğin bu herhalde ikiside var gibisine birşey söyledi 222 li birşey... Nedir ne değildir anlayamadım gitti...

Son düzenleme:

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu devirdaimi ben şimdi serviste değiştirsem, bunlar aracın 110 binde triger de değişek demesinler. :D Zincir ama buna 100 bin dior servistekiler. Takacak tekrar eski zinciri moralimi bozacaklar iyice. Aşağı tükürsen bıyık olayı :D

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana görede hem tiger setini hemde su pompasını değiştirmek en iyis öbür türlü iki kat işçilik ve masaf çıkabilir. Ben araçımı aldığımda, hem tiger setini hemde su pompasını orijinal parçaları ile değiştirmiştim, toplamda işçilikde ve araçın bazı genel bakımlarıda dahil 500 TL ye mal olmuştu. ancak yan sanayi taktırırsanız 350-400 TL gibi bir rakam olabilir.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
triger zincir pahalı gibi biraz ama. Sordum daha dogrusu tam sormaya cesaret edemedim de ama birinde bana ikisinden de ayrı işçilik alınır dedi. İstanbul cevizlibagdaki servisti sanırım. Nasıl iş anlamadım

Önemli bi soru soraacagım arkadaşlar...

Devir daim su pompasını değişirken mutlaka triger zincirini değişiyorlarmı? Yoksa gerek olmuyor mu zinciri çıkartmaya?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana bağlı istersen değiştirmezsin...
ama dediğin gibi yetkili servis ayrı işçilik alabilir. özel servis tek işçilik alır...

savastank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar. aracımda kalorıfer soğuk uflemeye basladı 1saat sora hararet yaptı suyu kontrol ettığimde kacak gordum su ekledım kalorıfer ısıttı fakat su eksıltmeye dewam ettı. servıse gıttığimde dewır daım pompası değişecek dediler 160 lira artı ıscılık ıstedi graf marka. netten 65 liraya parçatrenınden buldum sızce ne yapmalıyım marka iyimidir. tesekkurler
2004 corsa 1.2 njoy

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GRAF en çok tutulan yan sanayi ürün bence corsa 1.3 dizelime taktım sıkıntı yok. Aracınız zincirli olduğundan devirdaimi çok kolay yerde 50tlden fazla işçilik vermeyin yanlız fiyatı çok iyi bulmuşsunuz graf 1.2 için 100tl görünüyor diğer sitelerde siz 1.3 olanınkiyle karıştırmayın dikkat edin 1.3ün ki 65tl