corsa c su eksiltme

eskısehırlı1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 defa deneyen biri olarak söylüyorum kullandıklarımın 2 side sıvı olanlardandı. sonunda su sızıntısı durdu ama malesef kalorifer sistemi %50 düştü.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de radyatör sol alt köşeden sızdırıyor ancak aracı sık kullanmadığım ve az sızdırdığı için yaptırmaya üşendim. Tamircim 50TL'lik Würth sızıntı giderici şeyden önerdi, ancak radyatörü yaptırmaya göre kolay olmasına rağmen öyle birşeyi hiç denemem bile.

Soğutucu sıvı kaçağını kapamak için tov veya sıvı hiçbir kapatıcı maddenin kullanılmaması taraftarıyım. Astarı yüzünden pahalıya gelebilecek birşey.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey antifiriz çevre için ciddi zehirli ve zararlı bir kimyasaldır bu şekilde sürekli akıtması çok iyi bir şey değil bence

Ben koçtaşta 15liraya satılan radyatör ilacını almıştım gümüş şişe hem işe yaradı hemde uzunca bir süre kullandım hiç sorun olmadı.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama o süre içerisinde yaşayan canlılara zararları var aynı zamanda aynı sitede antifreeze için şu ifadelerde yer alıyor. Buharı yetiyor.

Poisoning

Main article: Ethylene glycol poisoning
Ethylene glycol is poisonous to humans and other animals,[3][4] and should be handled carefully and disposed of properly. Its sweet taste can lead to accidental ingestion or allow its deliberate use as a murder weapon.[5][6][7] Ethylene glycol is difficult to detect in the body, and causes symptoms—including intoxication, severe diarrhea, and vomiting—that can be confused with other illnesses or diseases.[3][7] Its metabolism produces calcium oxalate, which crystallizes in the brain, heart, lungs, and kidneys, damaging them; depending on the level of exposure, accumulation of the poison in the body can last weeks or months before causing death, but death by acute kidney failure can result within 72 hours if the individual does not receive appropriate medical treatment for the poisoning.[3] Some ethylene glycol antifreeze mixtures contain an embittering agent, such as denatonium, to discourage accidental or deliberate consumption.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su eksiltme devam ediyor, ustamın dediği sıvı atma olayını düşünüyoru,
usta ile yarın konuşacam soğutma sistemindeki tüm boruların değiştirilmesi, yada genleşme kabı değiştirilmesi neye mal olur, bir kaç yüz liralık masraf edip sorun yine çözülmezse würth attırmayı düşünüyorum,
radyatör yeni devir daim 2 yıl olmadı değişti...
değiştirilmesini tavsiye edeceğiniz neler var?

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim o sorun bendede vardı bak bende conta monta yanık değil hiç bi yerden kaçak yoktu onu nasıl farkettim bi kere motor soğukken veya orta derecedeyken anlayamıyosun geçen trafikte hararet 90 100 arasındaydı yada şöle söylim araç fan açmaya başladığında durdum bi baktım hiç bi yerden sızıntı yokken bu yedek deposunun kapaığına bi baktım ondan kaçırıyor diğer yerlerde sorun yoktu sonra gittim orjinal bi kapak aldım su kaçırma eksiltme kalmadı aracınız fan actığında inin bakın o su deposuna eğer ordan kaçak varsa sorun basit umarım başka yerlerden değildir..

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oo hararet yükseldiğinde fan açmaya başladığında çok basınç uyguluyo o şekilde kaçıırıyo eğer kapaktansa orjinalinden şaşmayın derimm

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sat kurtul bence...