Boya Koruma Tavsiye İstiyorum

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim aklımda üstad kil hare wax demir tozu var sanırım hare açık ve koyu ton araçlar için öyle bir ince kalın diye özelliği yok
Demirtozu
Kil
Hare
Wax olarak sıralayım o halde sana üstad.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
üstadım bende bu işleri deneme yanılma yöntemi ile öğrendim, bu nedenle kendi tecrübelerimi size iletmek istedim. Demir tozu sökücü denilen şey arabanın boyasına vb. zarar verebilecek bir kimyasal değil.

Arabanın boyasına küçük gözle zor görünen veya görünmeyen demir parçacıkları, balata tozları vb. saplanır eğer arabanın üzerine elinizi sürttüğünüzde pürüzlenme hissediyorsanız bu genellikle demir tozudur, bundan da kurtulmak için demir tozu kullanmanız gerekmektedir.

Uygulaması ise aracın tamamına yukarıda bahsetmiş olduğum 250 ML demir tozu sökücü sıkın ve geçin karşısına bekleyin, aracın her yerinden pembe bir akıntı başlayacaktır, ben 15 dakika kadar bekliyorum aracın etrafını inceledikten sonra sakin bir su ile durulama yapıp bitiriyorum.

inanın bana eğer aracınız bakımlı bir araç ise ya cila yapmasam mı kim uğraşacak şimdi araba yine kaymak gibi oldu diyeceksiniz :)

Sevgiler, saygılar.
Kompozit tavan için problem olmaz herhalde. Bahsettiğiniz üründen sipariş verdim.

• Beğen
Tepkiler: metallica_90

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
üstadım ben o ürünü alırken kullanan kişilere danışmıştım, belirtilen durum şu araca sıktıktan sonra aracın üzerini incele baktın ki baya baya demir tozu çıktı araç üzerinde fazla bekletmeden aracı durula demişlerdi. Bende öyle yaptım geçtiğimiz sezon 500Ml olanından aldım ikiye ayırdım onu geçen yaz ilk kısmı kullandım, diğer kısmını da yasaklar sonrası kullanıp aracı yine kışa doğru hazırlamaya çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
üstadım ben o ürünü alırken kullanan kişilere danışmıştım, belirtilen durum şu araca sıktıktan sonra aracın üzerini incele baktın ki baya baya demir tozu çıktı araç üzerinde fazla bekletmeden aracı durula demişlerdi. Bende öyle yaptım geçtiğimiz sezon 500Ml olanından aldım ikiye ayırdım onu geçen yaz ilk kısmı kullandım, diğer kısmını da yasaklar sonrası kullanıp aracı yine kışa doğru hazırlamaya çalışacağım.
En iyisi tavana sıkmamak :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
20210710_002537848ba2d8cddfb82d.jpg

Birde kil geldi
masraf edeceğiz arabaya bende o yüzden farecla aldım simdik

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et