Boyu Koruma Uygulama ve Ürün Tavsiyesi

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Boyu Koruma Uygulama ve Ürün Tavsiyesi

bugra_06 link' Alıntı:
Teşekkürler.

Ultra Finishing Polish hare giderici cila değil mi? Yani siz şimdilik yüzey temizleyip bıraktınız mı?
Aynen m205 i uyguladım.Sonr ipa ile cila kalıntılarını sildim.Fk1000p wax ı yarn atacağım .çok yoruldum.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ellerine sağlık. Sonucu merakla bekliyoruz. FK 1000p boya koruma waxı mı? Üzerine başka bir sıvı/katı wax atılabilir mi parlaklık için? Bu arada ipayı nasıl uyguluyoruz? Hiç denemedim bilgi sahibi değilim o yüzden soruyorum :)

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugra_06 link' Alıntı:
Ellerine sağlık. Sonucu merakla bekliyoruz. FK 1000p boya koruma waxı mı? ֜zerine başka bir sıvı/katı wax atılabilir mi parlaklık için? Bu arada ipayı nasıl uyguluyoruz? Hiç denemedim bilgi sahibi değilim o yüzden soruyorum :)
Genelde beyaz araçlar için kullanılır Fk1000p  katı wax tır.kalıcığı parlaklığı uzun süre devam eder. ֜zerine başka bir ürün uygulanmaz .İpa yı sulandırarak kullanıyorum.fısfıslı şişenin yarısına kadar ipa koyuyorum üzerinede su koyuyorum.Aracın üzerine sıkarak Cila kalıntılarını siliyorum mikrofiber bezle.Araç yüzeyini wax a hazırlamış oluyorum.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttt35 link' Alıntı:
Genelde beyaz araçlar için kullanılır Fk1000p  katı wax tır.kalıcığı parlaklığı uzun süre devam eder. ֜zerine başka bir ürün uygulanmaz .İpa yı sulandırarak kullanıyorum.fısfıslı şişenin yarısına kadar ipa koyuyorum üzerinede su koyuyorum.Aracın üzerine sıkarak Cila kalıntılarını siliyorum mikrofiber bezle.Araç yüzeyini wax a hazırlamış oluyorum.

Eyvallah bilgiler için. Mutlaka işime yarayacak :)

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiç boya koruma yapan arkadaş yok mu yahu? :)

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bu kadar araştırdıktan, başlık altına böyle bir yazı yazdıktan sonra ne yapmalıyım diye sormanız beni şaşırttı açıkçası.

Yapacağınız iş çok net, sırasıyla;
Kil uygulaması,
Polisaj öncesi temizleme solüsyonları,
Nanoya uygun pastalar ile polisaj,
Cleaner ve İpa ile temizlik,
Tercihe bağlı herhangi bir marka ürün ile nano koruma.

Aracınızı sakınır ve doğru yıkarsanız 3 ayda bir C2v3 uygularsanız, birkaç yıl daha bu kadar teferruata girmenize gerek kalmaz.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler. Cevap beklediğim üyelerimizden birisiydiniz :)

Polisaj öncesi temizlik solüsyonu derken IPA gibi mi? ve Nanoya uygun pasta mesela hangisi olabilir?

Bu arada SRP+EGP ya da Meguiar's M205 sonrası Ultimate Liquid Wax ile güzel sonuç alabilir miyim? Bir de şunu merak ediyorum.. HD Wax gibi katı waxlar polisaj makinası ile uygulanabilir mi?

Öneriniz üzere Ankarada DBY Detailing ile görüşmüştüm Nanolex önermişti (600 TL). Nanolex sizce nasıl? Nasiol ZR53'e pek yanaşmadı.

Gtechniq ürünlerini internet ya da mağaza olarak nereden satın alabilirim?

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nano koruma etkili olsada uygulaması hata kabul etmiyor ve geri dönüşü çok zor oluyor bir sorun çıktığında. Ben nasiolun en kolay uygulanan ürün metal coat f2 uyguladım ve bazı bölgelerde çok sorun yaşadım. Dün yeniden boya koruma yaptırdım, polisajla zor düzeldi. Kendi adıma birdaha nano korumalara bulaşmam, meguiars ürünleri ile devam etmeyi düşünüyorum. Gerekirse üç dört ayda bir korumayı yenilerim, sadece korumayı yapmak kolay bir işlem. Önemli olan temelin iyi olması. Dışarıda nano korumalarada çok fahiş fiyatlar isteniyor, okadar para vermeye değmiyeceğini düşünüyorum sonuçta altımızda süper lüx araçlar yok ve bu uygulamalar ileride aracı satarken bir artı sağlamıyor. Uzun lafın kısası bence klasik ürünlerle çizik giderme, hare giderme, parlatma ve koruma yaptırın.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hüseyin bey söylediklerinize katılıyorum. Nano olayı 2. hatta 3. tercihim zaten. Uygulamada hata telafisi çok zor.

Ki dediğiniz gibi sanki arabayı altın kaplıyorlarmış gibi çok yüksek fiyatlar isteniyor. O yüzden böyle kendi çapımda bişiyler yapacağım :) Büyük ihtimal nano değil klasik koruma olacak. 6 ay götürsün temiz olsun.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Boyu Koruma Uygulama ve Ürün Tavsiyesi

bugra_06 link' Alıntı:
Teşekkürler. Cevap beklediğim üyelerimizden birisiydiniz :)

Polisaj öncesi temizlik solüsyonu derken IPA gibi mi? ve Nanoya uygun pasta mesela hangisi olabilir?

Bu arada SRP+EGP ya da Meguiar's M205 sonrası Ultimate Liquid Wax ile güzel sonuç alabilir miyim? Bir de şunu merak ediyorum.. HD Wax gibi katı waxlar polisaj makinası ile uygulanabilir mi?

Öneriniz üzere Ankarada DBY Detailing ile görüşmüştüm Nanolex önermişti (600 TL). Nanolex sizce nasıl? Nasiol ZR53'e pek yanaşmadı.

Gtechniq ürünlerini internet ya da mağaza olarak nereden satın alabilirim?

Polisaj öncesi Ironx ve herhangi bir markanın yüzey temizleyici ürünü olabilir.

Pasta olarak Gtechniq p1 veya Scholl olabilir.

Liqid wax ile yapılan koruma nispeten kısa süreli olacağını düşünüyorum.

Katı waxlar genel olarak makine ile uygulanmaz.

Nanolex, Gtechniq, CCoat, Gyeon, Nasiol vs. çok marka var, en risklisi ZR53.

Düzgün hazırlanan bir araca nano uygulama yapmak, wax atmaktan daha kolaydır...