Boya koruma, çizik giderme ve parlatma uygulamaları

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sete bu ürünleride ilave ettikten sonra bugun havaların güzel olmasını fırsat bilip yeni proffesyonel ürünleri bi deneyim dedim

kendime kurban olarak aile aracımızı sectim genelde uzun yolda falan kullanıyoruz pek çıkmaz sehir içi

dün servise gitmişti orda yıkanmıs bide ben yıkadım kil uygulamasına geçtim

50 gr lık kilin yarısını kullandım basınclı kaptan sampuanlı su sıkarak kili tüm kaporta ve camlara yaptım

bu ilaçlama pompası agzı ayarsız direk geniş açıyla atıyo bazen bana noktasal atışlarda gerek özellikle motoru temizlerken randıman alamadım bundan

yani basınclı pompa alıcaklar su atışına dikkat etsinler

genelde garajda üzeri kılıfla örtülü 2005 aracın kille alınan görünmez pislikleri
smile.gif

kilden sonra m83 le işe basladım profesyonel makina kullanmaya pek alışkın olmadıgım için acayip yordu beni ped olarak sarı polishing ped kullandım

meguiars 83 den sonra güneste araca bi baktım hiç harelenme yok ben bu ürünü çizikleri gidersin diye almıstım hareleri içinde meguiars#9 um vardı kullanmaya gerek duymadım

83 iki işi birden yapmıs hareler ve ince kılcal çiziklerin bi kısmı yok artık

m83 den sonra ag srp kullandım kullanımı çok rahat bi ürün elle attım makinaya gıcık oldugum için
smile.gif

srp yi sevdim ya hafiften parlatıyoda ayrıca minik noktasal zift falan kalmıs sagda solda onlarıda aldı

srp den sonra direk wax atıcaktım meraktan bide glaze atıyım dedim makina ile attım finisihg ped kullandım ama beni bitiren bu ürün oldu çok yordu beni

meg sarı uygulama pedi ile collinite yı atıp bekledim ayrıca camlarada sürdüm

ilk yapmak gerekeni unutmusum jantları temizledim wax kuruyana kadar

waxı mikrofiber bezle sildim aracı hemen yerine yerleştirdim kılıfınıda yıkadık kurumasını bekliyoruz

sanırım bu renk i daha fazla parlatamayacagız

sonuc olarak kil yüzeyi pürüssüz bebek cildi gibi yapıyor polisajdan önce şart görüyorum

en kolayı srp ile çalışsmak en zevkliside wax çünkü mikrofiberi yüzeyden geçirdikten sonra kendini görmen hoş bir duydu
smile.gif

glaze in süper sonuclarını görebilmek için arkadasımın siyah aracını bekliyorum
smile.gif

açık renklerde aşırı bi fark yaratmadı

wax haric bütün uygulamalar dakikalarca ürünü kaportaya yedirerek yok edilme yöntemiyle yapılıyor

wax sürülüp kuruması bekleniyor mikrofiberle kurulanıyor

biraz aceleye gelmiş hali bu ve tam cuma çıkısından aksam ezanına dek sürdü.

kendi aracımda dahaa erken baslayıp ince detaylarada girmeyi düşünüyorm

Son düzenleme:

egemenn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meguiars trim detailer

Arkadaşlar Meguiars trim detailer (plastik parlatıcı) ürünü almak istiyorum meguiars'ın sitesine baktım oradada yok hiçbir yerde bulamadım nereden temin ederim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım arabayla ugrasmak cok zevklı, iyi bilirim. hele o sonucu gormek mukemmel. çok zevk almışsındır. havalar ıstanbulda duzelmeye başlasın bende bır uygulamaya gırışeceğim

erhan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Meguiars trim detailer (plastik parlatıcı) ürünü almak istiyorum meguiars'ın sitesine baktım oradada yok hiçbir yerde bulamadım nereden temin ederim.Yardımcı olursanız sevinirim.

ben ebay den almıştım çok güzel sonuç veriyor tavsiye ederim kesinlikle...:good:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce arabadaki ufak tefek göçükleri yaptırayım bende böyle detaylı bir işe girişeceğim. :D Şimdi arada yıkadıktan sonra cilalıyorum ama o göçükler çizikler olduğu sürece pek zevk vermiyor.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah Buğra tebrik ediyorum seni ;) Bende uğraşmayı seviyorum ama işte malum apartmanda oturunca detaylı böyle çalışılamıyo :( Ama havalar düzelsin Glaze 7yi bende merak ediyorum herkes tavsiye ediyor ;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ebay den almıştım çok güzel sonuç veriyor tavsiye ederim kesinlikle...:good:

Banada tavsiye ediyomusun kanka :) :D Ediyosan bir hafta sonu nxtyide getirde yaldır yaldır parlatalım :eek: :D Tabi önce ön kapıdaki çiziği halletmek lazım :( Ben bu adamları anlamıyorumya bunu yaptıda eline ne geçti çooook merak ediyorum :cry:

erhan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada tavsiye ediyomusun kanka :) :D Ediyosan bir hafta sonu nxtyide getirde yaldır yaldır parlatalım :eek: :D Tabi önce ön kapıdaki çiziği halletmek lazım :( Ben bu adamları anlamıyorumya bunu yaptıda eline ne geçti çooook merak ediyorum :cry:

kesinlikle kanka tamponlar falan harika oluyo
ayıp ettin lafı mı olur havalar açsın biraz, sen çiziği yaptır, ben ehliyetimi alayım :D gelirim yaparız ;)

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1 ay once arabama pasta cila attırdım parlaklıgı gayet güzel yıkamadan sonra
meguiars glaze 7 ve wax uygulaması yapmak istiyorum ama wax tam adını bilmiyorum meguiars wax olarak mı adı geçiyor