Nano boya koruma ürün seçimi ve uygulama hakkında yardım

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Nano boya koruma ürün seçimi ve uygulama hakkında yardım

imkan varsa gtechniq daha iyi olur bence bekbars alman üretimi ürünler ama kalıcılık olarak zr53 le aman aman bir fark olacağını zannetmiyorum

genel tavsiye olarak nano ürünler için kesinlikle çiziksiz yüzey tavsiye ediliyor ne kadar örümcek ağı varsa sonuç okadar kötü diğer önemli kısımda yüzeyin yağ kir toz vs arıdırılmış olması nano ürünler için uygulama öncesi yüzey temizleyiciler var silikon yağ cila vs içermeyen onlar olabilir oladı ipa ile yüzeyin iyice temizlenmesi nano ürünler için çok önemli gerçi wax ta atsan bir tur ipa ile silmek iyi geliyor 

endless_craft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Nano boya koruma ürün seçimi ve uygulama hakkında yardım

Teşekkürler ilginiz için arkadaşlar. Fiyat farkı baya var gtechniq ürünleri ile nasiol veya bekbars ürünleri arasında. El becerim ve el yatkınlığım, ahşap boya vernik atmışlığım var. Uygulama videolarını izledim, oldukça kolay geldi aslında. Önemli olan bu işlemler için uygun koşul ve ekipmanları sağlamak. Araç daha çok yeni 3 haftalık o nedenle çizik durumu yok. Aşırı minimal, mikron düzeyinde illaki çizikler mevcuttur fakat işlem için uygunsuz olacağını sanmıyorum. Dediğiniz gibi izopropil alkol ile vernikli yüzeyi yabancı maddelerden olabildiğince fazla arındırmak ve nano uygulamasının iyi tutunabileceği bir yüzey hazırlamak aslolan. Tabi bir de uygun hava koşulları ve kapalı bir garaj. Bunları sağladıktan sonra sanmıyorum bir sorun yaşayacağımı. Aquartz ürünlerine de baktım, baya bi inceleme yaptım. Sanırım fiyatına göre performansı en iyi derecede olan ürün nasiol zr53 ki bekbars ile bi fark neredeyse yok, tercihimi bundan yana kullanacağım. Uygulamayı bilahare yapıp bu konu içerisinde paylaşacağımdır.