Cile ve Boya koruma öncesi yapmam gerekenler.??

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba hafta sonu aracıma cila ve boya koruma yapmayı planlıyorum cilayı ve boya korumayı aldım polisaj makinası olmadığı için elle uygulayacağım fotodaki ürünleri aldım sizce kil de almalımıydım aracıma 2 yıldır hiç bi uygulama yapılmadı boyanın durumu da pek iyi değil extra uygulamam gereken bir şeyler varsa önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 13072014231.jpg
    13072014231.jpg
    91.5 KB · Görüntüleme: 69

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen hafta kil+wax yaptım. ilk denememdi. kil olayı gerekli bence. kaportadaki kalıntıları pislikleri temizlemekte gerçekten çok faydalı. bende el ile uygulama yaptım biraz yorucu ama sonuç keyif verici. araç ışıl ışıl parlıyor resmen. (araçta çizikler olamasa daha bi güzel olacak ancak, küçük çocuklar ve otoparkta aracının kapısı değirmen kapısı gibi gelişi güzel açanlar sağolsun bu çizikler oluyor..)

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimdeki ürünler boya koruma ürünleri değildir. Sıvı ciladır. Araç üzerindeki parlaklığı engelleyen ışığın kırılmasını sağlayan kılcal çiziklerdir. Çiziksiz araç çok daha iyi parlar. En güze kombinasyon kil+polisaj+koruma+wax. Size tavsiyem kil+yıkama+katı wax. sıvı cilalar ilk yıkamada gider paranızı boşa harcamayın.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığınız ürünün soldakinden bende kullanıyorum bir yıkamada olmasada 2-3 yıkamada gidiyor kalıcılığı pek yok.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soldaki ürün normal cila tamam ama Sağdaki ürün titanyumlu 12 ay boya koruyucu cila olarak geçiyor normal cilanın üzerine atıldığında 12 aya kadar aracın parlaklığını koruma yapacağı yazıyor aldığım yerdeki reyon görevlisine de özellikle sordum.Zaten 12 ay koruma yapmasını beklemiyorum 5 - 6 ay idare etsin yeter :) polisaj makinam yok maalesef olsaydı daha kalıcı bi uygulama yapardım. Geçen yıl bim den carnauba çizik alıcı pasta cila almıştım sonuç iğrenç olmuştu daha duruyor ama işe yaramıyor yada ben uygulayamıyorum bunu uygulamanın püf noktası nedir.

Ekli dosyalar

• 14072014235.jpg
    14072014235.jpg
    89.8 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer kil yapıcaksanız kılcal çiziklerinde ortaya çıkmasından dolayı ya bir aşındırıcı yada kapatıcı kullanmanız gerekiyor. El ile yapacaksanız.
Yıkama
Kil yada IPA
Yıkama
Autogylm SRP (SERT ped ile )
Wax Uygulanması
Nanolex wash coat yada benzer bir ürün ile tamamlama.

Bunu yaptığınız takdirde uzun bir süre kafanız rahat olur.
Ben nanolex uyguladıktan sonra haftada bir mequiars quik detailer 2 haftada bir quik wax uyguluyorum. camları atas hydrorep ile destekliyorum.
jant temizleyici olarak nasiol kullanıyorum.