Bilgi Alış Verişi Yapalım

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla nadirciğim babamın 78 model 230 E mercedeste 20-50 yağı 25 bin km kullandığını biliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim şimdi tam 15 000 km gidecek araca yağ kullanıyorum tam sentetik bu yağı da sadece bir yıl içinde değiştirmek bana pek mantıklı gelmedi ya :) ama 15 000 km bekler miyim? hayır ama bir yıllık zaman içinde değiştirir miyim? onu da değiştirmem en az iki yıl gider :)

mertf16

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Yag koyulduktan sonra yılda 1km dahi yapsanız 1 sene sonra en geç değişmesi gerekir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi olaya bu bir yıllık zaman zaman dilimi içinden baktığımız da burada bir çok araç kullanıcısı arkadaşımız var. İnsan ister istemez merak ediyor kça arkadaşımız yılda yağ değişimi yapıyor diye....

Çünkü yılda bir yağ değişimi olması durumun da bir çok arkadaşımız verilen km aralığına sanmam ki ulaşa bilsin.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
91 Corollamızın yağını biraz önce değiştirdik

en son 2102 Aralıkta değişmiş ;)

km olarak 4500 km

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu konudan sonra artık duruma göre değiştirmeye devam edeceğim anlaşılan o ama bu değişim ile bir yılı biraz geçerim de fazlasını bilmem :D

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konudan sonra artık duruma göre değiştirmeye devam edeceğim anlaşılan o ama bu değişim ile bir yılı biraz geçerim de fazlasını bilmem :D

En güzeli zamanı gelince değiştirmek ama km az olduysa hele tam sentetik yağ olunca insan acıyor.Bencede 1 yılı 3-4 ay geçse öyle değişse birşey olmaz gibi geliyor tam sentetik yağ olduğundan etkisi biraz daha devam edebilir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Gökhan işin içinde aracım olunca paraya acımadım verdim kaliteli olsun dedim. Ama sonradan akılıma bu konu takıldı. Dedim bir arkadaşlara sorayım bakalım. Ama durum bir yıl olunca biraz acımadım dersem yalan olur. Ama birde işin başka kısmı var ben yağı taksit ile aldım :D ayda 13 TL filan şimdi altı ay taksit eğer 12 olsa idi sanırım 8 TL diyelim aracıma her ay 8 TL ayarmam beni fazlaca yormaz sanırım. Ama bu yıl baya bir km yapacağım onu biliyorum :)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhan işin içinde aracım olunca paraya acımadım verdim kaliteli olsun dedim. Ama sonradan akılıma bu konu takıldı. Dedim bir arkadaşlara sorayım bakalım. Ama durum bir yıl olunca biraz acımadım dersem yalan olur. Ama birde işin başka kısmı var ben yağı taksit ile aldım :D ayda 13 TL filan şimdi altı ay taksit eğer 12 olsa idi sanırım 8 TL diyelim aracıma her ay 8 TL ayarmam beni fazlaca yormaz sanırım. Ama bu yıl baya bir km yapacağım onu biliyorum :)
anladım yarı sentetik olsa yıl dolmadan değiştir ama yağ kalite olunca sıkıntı yinede arkadaşların dediği gibi eniyisi süresi dolunca değiştirmek sanırım ikilemde kalıyor insan

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte birde garip durum var. Burada kaç arkadaşımız yıl dolduğunda yağ değiştiriyor ki? Şahsen ben aracıma özen gösteririm ama bunca zaman yıl dolduğunda hiç yağ değişimi yapmadım. Hep km baktım durdum. :(